• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Galericiler dertli!

Galericiler dertli!

Dövizin bir anda artmasından etkilenen sektörlerden biri de galericiler oldu. Otomobil fiyatlarına yansıyan yüksek oranda artış aracını satan galericileri yerine yenisini koyamaz hale getirdi. Afyon Hisar gazetesi muhabiri araba galericilerine ulaştı yaşadıkları sıkıntıları sordu. Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten galerici Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti.  […]

Dövizin bir anda artmasından etkilenen sektörlerden biri de galericiler oldu. Otomobil fiyatlarına yansıyan yüksek oranda artış aracını satan galericileri yerine yenisini koyamaz hale getirdi. Afyon Hisar gazetesi muhabiri araba galericilerine ulaştı yaşadıkları sıkıntıları sordu. Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten galerici Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti.  Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten Özamay galeri sahibi Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti.


“İşlerimiz Sürekli Düşüyor”


Özamay, “Krizin patlak vermesinin ardından döviz ile birlikte faizlerin yükselmesi otomotiv sektörünü ciddi anlamda olumsuz yönde etkiledi. Nisan ayından bugüne gelen işlerde artış yönünde bir eğilim olmadığı gibi düşüş devam etmektedir” dedi.


“Galeriler Kayıt Altındadır


Özamay, “Piyasadaki ikinci en büyük sorun da gayri resmi yollardan araç alım satımı yapan kişilerdir. Galeriler kayıt altındadır ancak gayri resmi yollardan bu işi yapan çok insan vardır ancak hükümet buna bir türlü önlem almıyor” diye konuştu.


 “Sektörde Haksız Rekabet Var”


Volkan Özamay “Muazzam bir şekilde haksız bir rekabet vardır. Galericiler gündemdedir ancak esas gündem de olması gereken bu işi gayri resmi yapanlar olmalıdır. Haksız rekabet koşulları yaratan ve ülkenin maliyesi açısından büyük kayıp olan insanlarla mücadele edilmelidir. Her gün zam yapacaklarına vergi kaçıran kişilerin peşine düşseler ülke için çok faydalı işler yapmış olacaklar” ifadelerini kullandı.


“50 Bin Liralık Araç 70 Bin Lira Oldu”


 Özamay araç fiyatları dövizin artmasıyla birlikte yükselmişti. Geçen yıl 10 Bin Sterlin olan araçlar bu yıl da aynı fiyattır ancak dövizin yükselmesiyle 50 Bin liralık araç bugün 70 Bin liraya çıkmıştır” diye konuştu


Hamza Yılmaz ÖZEL HABERİ

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı