• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gel kendin al ! Virüslü hastaya ilaç servisimiz yok

Gel kendin al ! Virüslü hastaya ilaç servisimiz yok

Pozitif misin ? AFSÜ’ye git ilacını kendin al    20 yaşında İrem Kartal’a geçtiğimiz günlerde Tüm Dünyayı etkisi altına alan milyonlarca canı aramızdan ayıran COVID-19 virüsü bulaştı. Bulaşması sorun değildi. Asıl sorun AFSÜ yetkililerinin yaptıklarıydı. Kartal’ın iddiasına göre AFSÜ yetkileri ne ilaç verdi nede ilaç getirdi. Geçtiğimiz günlerde COVID-19 hastalığına yakalanan İrem Kartal’ın iddiasına göre […]

Pozitif misin ? AFSÜ’ye git ilacını kendin al   

20 yaşında İrem Kartal’a geçtiğimiz günlerde Tüm Dünyayı etkisi altına alan milyonlarca canı aramızdan ayıran COVID-19 virüsü bulaştı. Bulaşması sorun değildi. Asıl sorun AFSÜ yetkililerinin yaptıklarıydı. Kartal’ın iddiasına göre AFSÜ yetkileri ne ilaç verdi nede ilaç getirdi.

Geçtiğimiz günlerde COVID-19 hastalığına yakalanan İrem Kartal’ın iddiasına göre aradan günler geçmesine rağmen ne ilaç getirildi nede ilaç verildi. Nefesinde bir problem olmadığını ama yoğun bir şekilde eklem, kas, boğaz ağrısı olduğunu belirten Kartal şöyle konuştu; “ Ağrılarım özellikle akşam saatlerinde daha da şiddetleniyor. Ben 14.04.2021 Tarihinde Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesinde test yaptırdım ve sonucum pozitif çıktı. Kaç gün geçti bana ilaç getirmediler” dedi.

GÖZLEM ALTINDA TUT EĞER KÖTÜLEŞİRSE BİZ MÜDAHALE EDERİZ

“Geçtiğimiz gün Filyasyon Ekibi geldi. Ben zannediyorum ki gelen ekip bana almam gereken önlemleri söyleyecek” diyerek sözlerini sürdüren Kartal; “Hiçbir şekilde bana bir şey söylemediler. Camdan benimle irtibata geçip, annem ile benim telefonuma gönderilen kodları aldılar sadece. Anneme de test yapılması gerekiyor dedim. Onlarda bana form oluşturulduğunu söylediler.  İlaç vermeyecek misiniz? diye sorduğumda ise, “test yaptırdığınız yerden vermediler mi dediler.”  Test yaptıran herkese ilaç mı veriyorlar yani negatifsen de pozitifsen de her türlü kullanmamız mı gerekiyor bu işten bu anlamımı çıkarmamız gerekiyor. Ekibin bana söylediği hiç hoş değildi açıkçası. En son bana  112’yi ara onlar sana getirsinler dedi ve gittiler. Neyse ben  112’yi aradım, ilk önce annemi söyledim, test yapılacak ondada belirtiler var dedim ve  filyasyon ekibinin formu oluşturduğunu belirttim. Bana verdikleri cevap; Filyasyon ekibinin öyle bir şeye hakkı yok, annen 2 günde senden virüs kapmamıştır dediler. Diyorum ki annem benden önce gripti olma ihtimali çok yüksek diyorum. Bana tamam sen gözlem altında tut eğer kötüleşirse biz müdahale ederiz diyorlar.”

ÇİFT MASKE TAKIP SİZ GELİN ALIN DEDİLER

İlaçlarının getirilmediğini getirilmediği gibi gidip kendisinin alması gerektiğini iddia eden Kartal şöyle konuştu; “İlaç konusuna da bir yakınınızı test yaptırdığınız yere gönderin, ilaçlarınızı alsın dediler. Yakınım yok, herkes çalışıyor dedim.  Bu seferde VEFA grubuna ve Sağlık Bakanlığına yönlendirdiler. Vefa gurubu da Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) arayın reçeteniz orada var mı bir öğrenin dedi. AFSÜ’yü aradım alabilecek bir yakınım yok dedim. Bana ilaç servisimiz yok, yakınınızı gönderin, yakınınız gelemezse, çift maske takıp siz gelin alın dediler. Pozitif olan benim nasıl gelmemi bekliyorlar. Yolda birisine bulaştırsam ben bunun vebalini nasıl öderim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı