• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gururuma dokundu beni vicdansızlık yaktı

Gururuma dokundu beni vicdansızlık yaktı

Alacaklarını alamadığı için CHP’li Ataşehir Belediyesi girişinde kendini yakan kaynak ustası Ramazan Karabacak (42) hayati tehlikeyi atlattı. Tedavi gördüğü Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Merkezi’nde önceki gün yoğun bakım ünitesinden normal odaya alınan Karabacak henüz polise ifadesini vermedi. Karabacak ifadesini verdikten sonra aile durumu yargıya taşıyacak. Kendine gelen ve zor da olsa […]

Alacaklarını alamadığı için CHP’li Ataşehir Belediyesi girişinde kendini yakan kaynak ustası Ramazan Karabacak (42) hayati tehlikeyi atlattı. Tedavi gördüğü Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Merkezi’nde önceki gün yoğun bakım ünitesinden normal odaya alınan Karabacak henüz polise ifadesini vermedi. Karabacak ifadesini verdikten sonra aile durumu yargıya taşıyacak. Kendine gelen ve zor da olsa konuşabilen Karabacak ilk olarak SABAH’a konuştu. İşte Karabacak’ın söyledikleri:

Çalıştığım firmadan alacağım vardı. Zaten 1 ay çalışıyorduk 3 gün sigorta yatırıyorlardı. İnşaat malzemelerini firmanın karşılaması gerekirken ücretini bizden kesiyorlardı. Ödeme istediğimdeyse Ataşehir Belediyesi’nin kendilerine ödeme yapmadığını, gidip belediyeden istemem gerektiğini söylediler. Sadece kendim için değil yanımda çalışanların da üstümde vebali var.

PROVOKATÖRLÜKLE SUÇLADI
Ben de belediyeye gittim. Birinci gün gittiğimde geri çevirdiler. İkinci gün Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu ile görüşmek için odasına girdim. Derdimi anlattım. “Elektriğim, doğalgazım kesik. Zor durumdayım” dedim. Hakkımı istedim. Bana “AK Parti provokatörlüğü yapma. Şovmensin sen, şov yapıyorsun” dedi. Ben de “Ne yapayım? Gidip intihar mı edeyim? Kendimi mi yakayım?” dedim. O da bana “Ne yaparsan yap, git yak” dedi. O an zaten ruhsal çöküntüdeydim. O da öyle söyleyince gururuma dokundu. Değerim yokmuş gibi hissettim. Beni teşvik etti. Ben de belediyeden çıkınca üzerime benzin döküp yaktım ama beni en çok vicdansızlık yaktı.

PAZAR YERİNDE ÇALIŞTI
CHP’li Ataşehir Belediyesi, Örnek Mahallesi’ndeki pazar yerinin yapımı için bir taşeron şirketle anlaştı. Gebze’de oturan kaynak ustası Karabacak burada çalıştıktan sonra yakmlaşık 20 bin lira tutarındaki alacaklarını firmadan istedi. Ancak firma Karabacak’a, Ataşehir Belediyesi’nden para alamadıklarını, onun için gidip belediyeden parasını istemesini söyledi. Karabacak, hakkını alamayınca belediyenin girişinde üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

CHP’li işçi Kemal Kılıçdaroğlu’na böyle isyan edince; derdest edilip böyle dışarı atıldı “Hani 2 bin 200 lira veriyordu”

NE ARAYAN VAR NE SORAN
Ramazan Karabacak’ın kardeşi Zeliha Kaya, “Kardeşimin eli ve kafası yanmış. Bugün bir ameliyat oldu. Kafası için birkaç operasyon daha geçirebilirmiş. Şu an aile çok zor durumda. Kardeşimin elleri yanmış, belki de bir daha çalışamayacak. Ataşehir Belediye Başkanı olaydan sonra hastaneye gelmiş ama gören eden yok. Aileyle konuşmadan çekip gitmiş. Oy istemeye gelirler ama. Ne arayan var ne soran. Bunun AK Parti’yle alakası yok. Kardeşim gitmiş hakkını istemiş ama bir ailenin hayatı mahvoldu” dedi.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı