• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hainlere rekor ceza talebi – Son Dakika Haberler

Hainlere rekor ceza talebi – Son Dakika Haberler

FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davada mütalaa açıklandı. Savcı mütalaasında aralarında FETÖ’nün sivil imamları Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Harun Biniş ve Nurettin Oruç ile darbeci general ve TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Polis Özel Harekat, Gölbaşı Havacılık Dairesi ve TÜRKSAT’ı bombalayan pilotlara 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet istedi. Toplamda 396 sanığın cezalandırılması […]

FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davada mütalaa açıklandı. Savcı mütalaasında aralarında FETÖ’nün sivil imamları Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Harun Biniş ve Nurettin Oruç ile darbeci general ve TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Polis Özel Harekat, Gölbaşı Havacılık Dairesi ve TÜRKSAT’ı bombalayan pilotlara 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet istedi. Toplamda 396 sanığın cezalandırılması talep edilirken, 324 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi. 72 sanığa da çeşitli oranlarda ceza talep edildi.
15 Temmuz’da pilotlara bombalama talimatlarını veren eski yüzbaşılar Mustafa Mete Kaygusuz ile Ahmet Tosun için 79’ar kez müebbet hapis istendi.
Darbe girişimi sırasında hava trafiğini yöneten eski 141. Filo Komutanı Yarbay Hakan Karakuş için 79 kez ağır müebbet istendi.
15 Temmuz’da Gölbaşı’ndaki Polis Havacılık Dairesi Başkanlığını vuran eski Pilot Yarbay Mustafa Azimetli için 79 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.
Savcı, 15 Temmuz’da TBMM’yi bombalayan eski Pilot Hasan Hüsnü Balıkçı hakkında 79 kez ağır müebbet hapis cezası talep etti.
TBMM, TÜRKSAT ve Polis Özel Harekat Başkanlığı’nı bombalayan pilot Hüseyin Türk hakkında 79 kez ağır müebbet hapis cezası talep edildi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde 15 kişiyi şehit eden eski Pilot Üsteğmen Müslüm Macit’in 16 kez ağır müebbet hapsi istendi.
Savcı, Polis Özel Harekat Başkanlığı’nı bombalayan eski Pilot Uğur Uzunoğlu’nun, 45 kez ağır müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı