• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hapaç: “Bu durum, federasyon nezdinde yok sayıldığımızın bir göstergesi”

Hapaç: “Bu durum, federasyon nezdinde yok sayıldığımızın bir göstergesi”

Afyon İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın tecrübeli kalecisi Şeyma Hapaç da kadın futbolcular olarak ayrımcılığa uğradıklarını ve kendilerini değersiz hissettiklerini söyledi. “Erkekler oynayabiliyorsa biz de oynayabiliriz” dedi. Afyon İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın tecrübeli kalecisi Şeyma Hapa甓Mart ayında ligler durdurulduktan sonra federasyondan kadın futbolu hakkında ilk 90 günü aşkın bir süre boyunca hiç haber çıkmadı. Çıkan haberler […]

Afyon İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın tecrübeli kalecisi Şeyma Hapaç da kadın futbolcular olarak ayrımcılığa uğradıklarını ve kendilerini değersiz hissettiklerini söyledi. “Erkekler oynayabiliyorsa biz de oynayabiliriz” dedi.

Afyon İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın tecrübeli kalecisi Şeyma Hapa甓Mart ayında ligler durdurulduktan sonra federasyondan kadın futbolu hakkında ilk 90 günü aşkın bir süre boyunca hiç haber çıkmadı. Çıkan haberler de hep kadın futbolunu göz ardı eden haberlerdi çünkü yaptıkları açıklamada kadın liglerini hiç belirtmiyorlardı. Liglerin akıbetine ilişkin bir bildiri yayımladılar ama onda da sadece Gelişim Liglerinden bahsediliyordu. Ardından oluşan tepkiler üzerine kulüplere kadın liglerini de dâhil ettikleri bir düzeltme yazısı yolladılar. Burada olan şey tamamen bir ayrımcılıktır. Virüs erkeklere bulaşmayıp sadece kadınlara mı bulaşıyor yani? Bu virüs bir cinsiyet seçmiyor, hepimize bulaşabilir. Erkekler oynayabiliyorsa biz de oynayabiliriz. Federasyon, bu yaptığıyla spordaki cinsiyet eşitsizliğini bize resmen kanıtladı. Kadın Futbol Kulüpler Birliği de federasyonla yaptığı görüşmelerde çok normal bir şekilde ılımlı bir politika izleyerek liglerin bir an önce başlatılması için uğraşıyor ama ne yazık ki ülkemizde biraz diş göstermeden bir kazanım elde edemeyeceğimizi de biliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı