• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hayatımızın bir kâbusu olmasına da izin vermeyelim

Hayatımızın bir kâbusu olmasına da izin vermeyelim

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan gündemi değerlendirdi. Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan, Coronavirüs belasından bir an önce kurtulmayı ümit ediyorum” dedi. Arslan; “ Maalesef ülkemizde bu virüse yakalanan insanımız, binler ile ifade edilmeye başlandı. Virüs dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Onlara da Allah’tan […]

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan gündemi değerlendirdi. Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan, Coronavirüs belasından bir an önce kurtulmayı ümit ediyorum” dedi.

Arslan; “ Maalesef ülkemizde bu virüse yakalanan insanımız, binler ile ifade edilmeye başlandı. Virüs dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bu rakamlar daha fazla artmadan, bu beladan kurtuluruz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan gündemi değerlendirdi. “Rakamların artmaması için, hepimiz üzerimize düşen görevleri yapmalıyız” diyerek sözlerinde devam eden Arslan; “Sağlık Bakanlığının belirlediği tedbirlere riayet edersek, bu süreci daha kolay atlatabiliriz. Tedbir almak önemli, ancak bu tedbirleri abartmanın, başka hastalıkları ortaya çıkaracağını da unutmayalım. Bu virüs korkusunun, tüm hayatımızın bir kâbusu olmasına da izin vermeyelim. Bizler inançlı insanlarız. Eğer Allah’ın takdirinde böyle bir hastalığa yakalanmamız varsa, bu bir şekilde bizi bulacaktır. Tedirgin olmaya, panik yapmaya hiç gerek yok. Bu demek değildir ki tedbir almayalım. Elbette gereken tedbirleri alacağız. Önce devemizi sağlam kazığa bağlayıp sonra ibadet edeceğiz. Bu tedbirlerin başında, mecbur kalmadıkça evden çıkmamak geliyor. Evde kalmak çok kolay değil tabi ki. Ancak bir süreliğine buna katlanacağız. Aslında evde kalmak, sosyal yaşamdan biraz el çekmek, düşünmek, kitap okumak, kendimizi muhasebeye çekmek açısından iyi bir imkân olarak görülebilir. Yaptığımız hatalarımızı, yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımızı gözden geçirerek, bundan sonraki hayatımızdaki hareketlerimizi ona göre düzenlemeye karar vermek için iyi bir fırsat olabilir. Uzaktaki dost ve akrabalarımızla, günlük hayatın akışı içerisinde ayıramadığımız zamanı bizlere sunabilir. Onları arayıp hal ve hatırlarını sormak için bir fırsattır” dedi.

EN ZOR ZAMANIMIZDA YANIMIZDA OLAN EŞLERİMİZE İYİ DAVRANIN

Arslan; “ Evde çok durmanın aile içi tartışmalara sebep olabileceği gibi olumsuz yanları da olduğundan, özellikle eşler bir birlerine karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olmalıdır. Nihayetinde tüm dünya sizden kaçtığı halde, sadece eşinizin sizin yanınızda kaldığını da unutmamalıyız. İnsanların evde kalmaları sonucunda yaşanan sıkıntıları da göz ardı edemeyiz. Sonuçta hayat devam ediyor ve ihtiyaçların karşılanması gerekiyor. Zaten bozuk olan ekonominin üstüne, bir de bu virüs işleri daha da zorlaştırdı. Kapanan işyerleri ve burada çalışan insanlarımız gerçekten zor durumda. Çalışırken bile zor geçinen insanımızın, çalışmadan, kazanmadan nasıl geçinecek. Bu soruyu iktidarın düşünmesi gerekir” dedi.

DÜNYADA 800 MİLYONDAN FAZLA İNSAN SUSUZ

Arslan; “22 Mart Dünya Su Günü olarak kabul edilmiş. Su, maalesef değerini çok iyi anlayamadığımız bir nimet. Ancak kurak dönemlerde hatırladığımız, barajlardaki su seviyesinin kritik noktalara geldiği zaman dikkat ettiğimiz bir konu. Aslında her zaman dikkatli kullanmamız ve israf etmememiz gereken bir nimet. Peygamber efendimiz(sav) “ırmak kenarında abdest alsanız bile, israf etmeyiniz” diyerek bu nimete karşı dikkatli olmamız gerektiği konusunda bizleri uyarmıştır. Bugün ülkemizin su zengini olmadığı bilinmektedir. Gelecekte su sıkıntısı çekmemek için israftan su israfından uzak durulmalıdır. Suyun daha uygun şekilde kullanılması için projeler geliştirilmelidir. Ne yazık ki dünyamızda 800 milyondan fazla insan, sağlıklı içme suyuna ulaşamıyor. Bu durumun bir an önce son bulması için gerekli adımları atmalı, adil yeni bir dünyayı kurmalıyız” ifadelerini kullandı.

MUTLU İNSAN NEDEN GÖÇ ETSİN

TÜİK’in verilerine göre, 2019 yılında ilimizin 23 bin 818 kişi göç aldığı ve 27 bin 6 kişi göç verdiği açıklanmıştır diyerek sözlerine devam eden Arslan; “Buna göre Afyonkarahisar’ın net göçü -3 188 kişidir. Yani göç veren bir il olmuşuz. Daha önce mutlu şehirler arasında ilimizin 2. sırada olduğunu söyleyende aynı kurumdu. Nasıl oluyor da mutlu olan insanlar göç ediyor? İnsan yaşadığı şehirde mutlu ise neden göç etsin.  Mutlu şehirler sıralamasında ilimizin 2. sırada olması dolayısıyla açıklamada bulunan yöneticiler bu duruma ne diyecekler.Sorunları yok saymak, görmemezlikten gelmek çözüm değil. İstihdam oluşturacak projelere ihtiyaç var” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı