• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“HDP, PKK’nın meclisteki siyasi ayağıdır diyebilmelidir”

“HDP, PKK’nın meclisteki siyasi ayağıdır diyebilmelidir”

Basın toplantısında Başkan Yardımcısı Mustafa Gün, İl Sekreteri Beytullah Bosytancı ve İl Genel Meclis Üyesi Hamit Çakır da hazır bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan; “Hakkari, Şanlıurfa ve pençe harekatı kapsamında şehit olan askerlerimize başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Kocacan, “Hakkari’de 2 ve Pençe Harekatı bölgesinde 1 asker yıldırım düşmesi […]

Basın toplantısında Başkan Yardımcısı Mustafa Gün, İl Sekreteri Beytullah Bosytancı ve İl Genel Meclis Üyesi Hamit Çakır da hazır bulundu.


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan; “Hakkari, Şanlıurfa ve pençe harekatı kapsamında şehit olan askerlerimize başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Kocacan, “Hakkari’de 2 ve Pençe Harekatı bölgesinde 1 asker yıldırım düşmesi sonucu şehit olmuştur.  Şanlıurfa’da ise 2 asker PKK saldırısı sonucu şehit olmuştur. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Türk milletinin de başı sağolsun” dedi.


“Fetö olaylarında büyük bir başarı elde edilmiştir”


Adaletin gecikme de bırakılması muhakkak eşitlik ilkesinde birçok şeyin deformasyona uğramasına neden olduğunu belirten Başkan Kocacan, Afyonkarahisar adliyesinin 15 Temmuz’dan sonra Fetö olaylarında diğer illerin adliyesine göre başarılı bir çalışma yaptığını dile getirdi. Başkan Kocacan; “ MHP’nin Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Feti Yıldız’ın adaletin gecikmesi ile ilgili önemli tespitleri var.  Bunlardan bir tanesi adaletin temsilde bilirkişinin niteliksiz olması, ikincisi savcıların delilleri tam toplamamasıdır. Bu dosyalarla ilgili de hükmü verecek hâkimlerinde delile bakmıyor olması hem adaletin gecikmesinde hemde adaletin adaletli bir şekilde verilememesine sebep olmaktadır.  Afyonkarahisar adliyesi özellikle 15 Temmuz sonrası Fetö olaylarında büyük bir başarı elde etmiştir. Fetö dosyalarında kimse ceza veremezken, afyon bu konuda diğer illerdeki adliyelere örnek temsil edecek bir başarı gerçekleştirmiştir” diye konuştu.


“İhtiyaçlara öncelik verilmeli”


İl Genel Meclisi’nde belirlenen 2020 yılı bütçesinin bölgeye ve köylere hizmet götürülürken vatandaşın ihtiyaçlarının öne alınarak gitmesi gerektiğini vurgulayan Kocacan, “İl genel meclisinin 2020 yılı bütçesi 170 milyon TL olarak belirlenmiştir. Burada isteğimiz ve temennimiz şudur. Bu bütçenin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde öncelik verilerek kullanılmasıdır. Siyasal düşünce ile bazı bölgelere veya köylere yatırım amaçlı uygun olmayacak şekilde gönderilmesini istemiyoruz. O yöre de yaşayan insanlarımızın sağlığına, eğitimine gibi öncelikli projeleri öne almaları daha uygun olur.  MHP olarak bütçenin takipçisi olacağımızı da söylemek isterim” dedi.


İyi Parti’ye seslendi


İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya’ya seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Yine söylüyorum, çıkıp canlı yayında HDP, PKK’nın meclisteki siyasi ayağıdır diyebilmelidir” dedi.  Kocacan, “Geçtiğimiz günlerde CHP Milletvekili Burcu Köksal, İyi Parti’yi ziyaret etti. Daha önce de İyi Parti ile ilgili benim söylemim olmuştu. PKK’nın uzantısının mecliste olduğunu ve İyi parti yetkililerin HDP’ye PKK diyebilmenin gerekliliğini söylemiştim. Fakat basından gördüğüm kadarıyla İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya Bey bizim lafımızın hiç değeri olmayan bir şey dediğini de gördüm. Bu millet her şeyi görmektedir. Kimin kiminle olduğunu gayet iyi biliyor. Devletin bekası ile ilgili bir konu varsa bu duruşunuzda net olmalıdır. Yine söylüyorum, çıkıp canlı yayında HDP, PKK’nın meclisteki siyasi ayağıdır diyebilmelidir” diye konuştu.


Selçuk Taşkın


 


 


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı