• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Her İstanbullu’nun bir dikili ağacı olacak

Her İstanbullu’nun bir dikili ağacı olacak

Cumhur İttifakı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın ‘Yeşil Ağ’ projesi ile yeşil, İstanbulluların hayatının bir parçası olacak. Yıldırım’ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, 15 milyon İstanbullu, kendi ya da sevdiklerinin adıyla bir ağaç dikme imkanı bulacak. İstanbul dikilecek bu ağaçlarla yeni kent ormanlarına sahip olacak. Ağaçlar “Coğrafi Bilgi […]

Cumhur İttifakı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın ‘Yeşil Ağ’ projesi ile yeşil, İstanbulluların hayatının bir parçası olacak. Yıldırım’ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, 15 milyon İstanbullu, kendi ya da sevdiklerinin adıyla bir ağaç dikme imkanı bulacak.
İstanbul dikilecek bu ağaçlarla yeni kent ormanlarına sahip olacak. Ağaçlar “Coğrafi Bilgi Sistemi”ne kodlanacak ve diken İstanbullunun ismiyle kayıt edilecek. Herkes kendi ağacının gelişimini online olarak takip edebilecek. Proje kapsamında “Aile Fidanlıkları” da kurulabilecek ve bu yolla nesilden nesle aktarılabilecek.
COŞKULU KARŞILAMA: Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına dün de Kartal’da devam etti. Kartal Meydanı’nda halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Yıldırım, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
Uğur Mumcu Salonu’nda Kadın Kolları Üyeleri ile Buluşma Programı’na katılan Yıldırım, kadınların iş, ev, siyaset hayatındaki önemine değindi. Yıldırım, şöyle konuştu:
‘İSMEK EMRİNİZDE OLACAK’: “İstanbul’un 39 ilçesi, 961 mahallesi var. Bu mahallerin 300’ünde hiç kreş yok. Buralara kreş açacağız, evlatlarınızı emniyetli bir şekilde bırakacaksınız. Yeni dönemde İSMEK emrinizde olacak. El emeğinizle yaptığınız işleri değerlendireceğiz. Satışı ve pazarlamasını biz yapacağız. Böylece aile bütçenize katkı sağlayacağız.”
’31 MART ZAFER TARİHİ’: Binali Yıldırım, bir düğün salonunda düzenlenen “Seçmen Buluşması’nda da şunları söyledi:
“Sıradan bir seçim değil. 31 Mart, Cumhur İttifakının İstanbul’da zafer tarihidir. Kartal’ın 10 yıllık kaybı var. İlçenin tüm sorunlarını birer birer halledeceğiz.”

“TEMPO DA İYİ İLGİ DE İYİ”

Binali Yıldırım, cuma namazını Kartal Esentepe Mahallesi’ndeki Hicret Camisi’nde kıldı. Namaz çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, seçim çalışmalarıyla ilgili “Güzel gidiyor. Tempo da iyi. İlgi de iyi. Artık gün sayıyoruz. Seçimlerin tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Bir gazetecinin “Dün akşam (önceki akşam) bir nevruz programı vardı. İmamoğlu katıldı. Siz İmamoğlu ayrıldıktan sonra geldiniz. Değişik söylentiler var. Ne söyleyeceksiniz?” sorusuna, Yıldırım, “Söylentilere kulak asmayın. Biz programımızı yapıyoruz. Kendisi de programını yapıyor. Malum, kampanya çok yoğun. Bir de onunla randevulaşma programımızda yoktu” şeklinde cevap verdi

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı