• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
reklam
“İslam Dünyası kan ve gözyaşı içerisinde”

“İslam Dünyası kan ve gözyaşı içerisinde”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan düzenledikleri haftalık basın toplantısında güncel konulara değindi. İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Arslan, Akan Müslüman kanı kesilen kurban kanından daha fazla” şeklinde konuşarak; “İslam Dünyası kan ve göz yaşı içerisinde” dedi.

“Kıymetli hemşehrilerim hepinizi hürmetle selamlıyorum Esselamü aleyküm. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Arslan, “Ne yazık ki bu bayramı da buruk bir şekilde geçirdik. Koronavirüs sebebiyle bayramlarımızın eski tadı olmadı, olmuyor. İnşallah bu hastalıktan kurtulur ve normal yaşantımıza döneriz. Diğer taraftan İslam Dünyası kan ve gözyaşı içerisinde. Akan Müslüman kanı kesilen kurban kanından daha fazla. Bu durumun bir an evvel son bulması için hepimiz üzerimize düşeni yaparak İslam Birliğini kurmalı ve dünyada yeniden barışı ve adaleti tesis etmeliyiz. Yeryüzünde zulmün olmadığı, gözyaşlarının mutluluktan aktığı bir dünyaya vesile olması ümidiyle Kurban Bayramımız mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIMIZ SARKAN AĞAÇ DALLARI SEBEBİYLE EĞİLEREK YÜRÜYEBİLMEKTEDİR”

Şehir içindeki ağaçların budanması gerektiğini belirten Arslan;” Şehir içinde ağaçların yollara sarkan dallarından dolayı araçlar yol kenarına yaklaşamamakta, bu durum trafik akışını olumsuz etkilemektedir. 100 binlerce TL değerindeki araçların boyalarına zarar vermektedir. Gerekli budamaları derhal ve düzenli olarak yapılması gerekir. Kaldırımlarda da aynı sıkıntı vardır. İnsanlarımız sarkan ağaç dalları sebebiyle eğilerek yürüyebilmektedir. Özellikle kavşak noktalarındaki dikilen ağaçlar ve güller de titizlikle takip edilmeli, görüş alanını kapatmaması sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.

“KÖY VE KASABADAN GELEN YOLCULARIN DURAKLARI DA İYİLEŞTİRİLMELİDİR”

Köy ve kasaba yolcuları için kapalı durak önerisinde bulunan Arslan; “Bu bağlamda yolcu indirme-bindirme durakları, bu işlem sırasında trafik akışını etkilemeyecek şekilde düzenlenmelidir. Köy ve kasabalardan gelen yolcuların durakları da iyileştirilmelidir. İnsanlarımızın araç beklerken güneşten ve yağıştan etkilenmeden bekleyebilecekleri kapalı duraklar yapılmalıdır. Bizce belediyenin en büyük görevi yaşamı kolaylaştırmaktır. Söz konusu hususlar ise çok az masrafla yapılabilecek işlerdir. Sadece biraz hassasiyet ve insan merkezli bir bakış açısına ihtiyaç vardır” dedi.

“FİYAT HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENİYOR?”

“Virüs sağlığımız kadar ekonomimizi de etkilemiştir” diyerek araç muayene ücretleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Arslan; “Bu sıkıntılı süreçte artık her masraf kalemi sorgulanır hale gelmiştir. Bu bağlamda araç muayene ücreti adı altında TÜVTÜRK’ün almış olduğu ücret de haklı olarak tepkilere neden olmaktadır. Bilindiği gibi binek araçların iki yılda bir, ticari araçların ise her yıl muayene yaptırma zorunluluğu var. Sıra size geldiğinde 15-20 dakikalık bir kontrol için alınan ücret, egzost muayenesi ile birlikte 410 TL’yi bulmaktadır. Bu fiyatı bakanlık mı yoksa şirket mi belirliyor? Fiyat hangi kriterlere göre belirleniyor? Şirketin hizmet sunuş şartları bakanlığınıza göre uygun mudur? Bilindiği gibi her hangi bir ikram da bulunulmadığı gibi en temel ihtiyaçlar bile (lavabo ve mescid gibi) karşılanmamaktadır. Ayrıca insanlarımız ne zaman çağrılacağını bilemediğinden hep tedirginlik içerisindedir. Sıralamanın insanların görebileceği şekilde dışarıda dijital bir tabela şeklinde bulunması sizce de uygun değil midir?  Bu ve gerekli diğer şartların yerine getirilmesi konusunda denetimler yapılmakta mıdır? Ulaştırma bakanlığının gerekli düzenlemeleri yaparak mağduriyetleri ortadan kaldırmasını bekliyoruz. Bu düşüncelerle hepinize teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı

Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak

Ağustos 4, 2020, Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak için yorumlar kapalı

“İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız”

Ağustos 4, 2020, “İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız” için yorumlar kapalı

Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak

Ağustos 4, 2020, Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak için yorumlar kapalı

“Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler”

Ağustos 4, 2020, “Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler” için yorumlar kapalı

Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Ağustos 4, 2020, Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı için yorumlar kapalı