• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadınlar haykırdı: Oynamak istiyoruz!

Kadınlar haykırdı: Oynamak istiyoruz!

Fertillife Afyon İdmanyurdu Gençlik spor  Kadın Futbol Takımı 3 binden fazla kadın futbolcunun sesi oldu. Büyük bir hevesle kurulan ve kadın futboluna yeni bir soluk getirmesi beklenen turkuaz beyazlı ekip, TFF’ye çağrı yaparak bir an önce ligin başlatılmasını istedi. Kadın Futbolu’nda Futbol Federasyonu’ndan aylardır ses seda çıkmayınca sonunda sabırlar taştı. Fertillife Afyon İdmanyurdu Gençlik spor  […]

Fertillife Afyon İdmanyurdu Gençlik spor  Kadın Futbol Takımı 3 binden fazla kadın futbolcunun sesi oldu. Büyük bir hevesle kurulan ve kadın futboluna yeni bir soluk getirmesi beklenen turkuaz beyazlı ekip, TFF’ye çağrı yaparak bir an önce ligin başlatılmasını istedi.

Kadın Futbolu’nda Futbol Federasyonu’ndan aylardır ses seda çıkmayınca sonunda sabırlar taştı. Fertillife Afyon İdmanyurdu Gençlik spor  Kadın Futbol Takımı, 3.ligden 2.lige çıkan  kadın futbol takımı, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) ligin başlatılmasını talep etti.

AVRUPA’DA 10-12 HAFTA GERİDE KALDI

Türkiye’de kadın futbol liglerine pandemi nedeniyle geçen yıl mart ayında ara verildiğini hatırlatan Turkuaz-beyazlılar, “Avrupa’nın önde gelen liglerinin yanı sıra bir çok ülkede liglerin 10-12’nci haftası oynanırken ülkemizde kadın futboluyla ilgili tek bir açıklama yapılmamıştır.

Ülkemizde spor salonlarında gerçekleşen spor dallarının hepsinde ligler oynanmaya başlamış olması bizi derin bir düşünceye itmiştir. TFF’den haber bekleyen 110 kadın futbol takımı, 3000’den fazla kadın futbolcu, binlerce antrenör ve personel bulunmaktadır. Federasyonumuzun bu çağrımıza kısa sürede olumlu cevap vereceğini düşünmekteyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı