• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalkan’dan Başkan Acar’a teşekkür ziyareti

Kalkan’dan Başkan Acar’a teşekkür ziyareti

İlçemizde bugüne kadar yaklaşık 30’a yakın kitabın araştırarak kendi imkânları ve Belediyemiz Kültür Yayınları dizisinde yayınlatarak edebiyatımıza kazandıran araştırmacı gazeteci Ayhan Kalkan, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü Ankara Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu tarafından düzenlenen ödül töreniyle ülkemizden ve yurtdışından özel seçilmiş 13 kişi arasında yer alarak ödül almıştı. Teşekkür ziyaretinde konuşan Yazar Ayhan […]

İlçemizde bugüne kadar yaklaşık 30’a yakın kitabın araştırarak kendi imkânları ve Belediyemiz Kültür Yayınları dizisinde yayınlatarak edebiyatımıza kazandıran araştırmacı gazeteci Ayhan Kalkan, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü Ankara Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu tarafından düzenlenen ödül töreniyle ülkemizden ve yurtdışından özel seçilmiş 13 kişi arasında yer alarak ödül almıştı.


Teşekkür ziyaretinde konuşan Yazar Ayhan Kalkan; “38. Türk Halk Kültürüne hizmet ödülü ve onur belgesi, Genel Başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu tarafından ve Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü tarafından Sivas Âşık Veysel Sazı Maketi teşekkür armağanı olarak verilmesi beni derecesiz mutlu etmiştir. Ancak böyle bir büyük ödülü almamda bana en büyük yardımı ve payı olan, Şairler ve yazarlar derneğimizin bu üyelerinin elinden tutarak onların eserlerini Dinar Belediyesi Kültür Yayınları adıyla okurlara bir kültür hizmeti sunan Sayın Belediye Başkanımız Saffet Acar eğer ortaya çıkmasaydı bugün ben bu ödülü alamazdım. Çünkü ilçemizde 40’a yakın şair ve araştırmacı yazarın meydana getirdikleri 80’i aşkın kitap onun sayesiyle basılmıştır. Bugüne kadar belediye kültür yayınları 80000 kitabı okurlara ulaştırdı. Belki bu 40 kişiden birkaç kişi kendi imkânlarıyla bastırdığı olmuştur. Ancak belediye başkanımızın bu hizmeti sayesinde Ankara’da 13 seçkin kişiye verilen ödül ve belgeyi bende aldım. Bunun için sayın belediye başkanıma ödüllerimi göstererek teşekkür etmek istedim.” dedi.


Belediye başkanı Saffet Acar ise; “Ben belediye başkanı olarak eğitim ve kültürümüze çok önem veriyorum. Ankara’da bu ödülü alırken bende yanınızda olmayı çok isterdim. Ancak programlarım nedeniyle katılamadım. Böyle bir ödül almanız nedeniyle sevgili Ayhan Kalkan ağabeyimi candan kutluyorum.” dedi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı