• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kameraların hafızaları Afyon için yetmedi

Kameraların hafızaları Afyon için yetmedi

Uçankuş TV’de yayınlanan Emrah Uslu ve Canslu Kanlıkaya’nın sunduğu, Okan İşçi’nin görüntülediği Sokak Kuşu programının bu haftaki durağı Afyonkarahisar oldu. Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen çekim ekibi 3 gün boyunca Visit Afyon mobil uygulaması ile şehri keşfetti. 3 GÜN SÜRDÜ Çekimlerin ilk gününde Ulu Cami, tarihi Afyon Konakları, […]

Uçankuş TV’de yayınlanan Emrah Uslu ve Canslu Kanlıkaya’nın sunduğu, Okan İşçi’nin görüntülediği Sokak Kuşu programının bu haftaki durağı Afyonkarahisar oldu. Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen çekim ekibi 3 gün boyunca Visit Afyon mobil uygulaması ile şehri keşfetti.


3 GÜN SÜRDÜ


Çekimlerin ilk gününde Ulu Cami, tarihi Afyon Konakları, Bedesten ve Taşhan üzerinde çalışma yapıldı. İkinci günde ise sucuk ve lokum imalatının nasıl yapıldığı üzerine çalışma yapan Sokak Kuşu ekibi, daha sonra şehir merkezinde UNESCO tescilli Afyon mutfağının sırrının peşine düştü. Salim Usta’da şehre özgü lezzetlerin çekimlerini yapan çekim ekibi, Arkeoloji Müzesi, Gedik Ahmet Paşa Külliyesi’nde de çalışma yaptı. Ekip akşam saatlerinde ise Güral Termal Otel’de Afyonkarahisar’ın termal zenginliği üzerinde çalışma yaptı. Üçüncü gün ise, ilk durak Şuhut ilçesinde bulunan Büyük Taarruz Karargah Evi oldu. Burada Büyük Taarruz ’un nasıl başladığı üzerine çekimler yapan ekip Afyonkarahisar’ın coğrafi işaret tescili bulunan patatesli ekmeğin de nasıl yapıldığı üzerine çalışma yaptı.


KÜLDE SUCUK VE ARABAŞIYA HAYRAN KALDILAR


Ekip daha sonra, Türkiye’nin en büyük dünyanın ise sayılı müzik müzelerinden olan İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi’nde çekim yaptı. Sokak Kuşu ekibinin bir sonraki durağı ise Anıtkaya Köyü oldu. Köye özgü külde sucuk ve arabaşı lezzetinin tadına bakan çekim ekibi, burada köy halkıyla sohbet etti.


AFYON BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI


Şehrin kendisini çok şaşırttığını söyleyen sunucu Cansu Kanlıkaya, şunları söyledi: “Ben Denizliliyim. Afyon’dan çok sık gelip geçtim ama Afyon’da bu kadar çok tarihi noktanın olduğunu tahmin etmiyordum. Frigya Vadileri’ne hava koşullarından dolayı gidemedik, bir daha ki gelişimizde oraya gideceğiz inşallah. Dünyanın en büyük müzik müzelerinden birinin burada olduğunu tahmin etmiyordum. Kalenin bu kadar heybetli olduğunu tahmin etmiyordum. Afyon beni çok şaşırttı. Sadece tarihi, kültürü ile değil, yemekleri de bizi çok şaşırttı. Hep birlikte doyduk. Biz aslında bir gün önce gidecektik Afyon’dan fakat uçağımız iptal oldu. İyi ki de iptal olmuş. Çekeceğimiz bazı yerler kaldı. Bugün de kalsak hala çekecek yerler var. Bizi en çok etkileyen Afyon’un haşhaşlı katmeri, külde sucuğu oldu. Arabaşı çok ilginçti. Yutamadık gerçi ama değişik bir lezzetti.”


AFYON’U BÖYLE BİLMİYORDUM


Emrah Uslu ise, Afyonkarahisar’ın bu kadar zengin bir kültüre sahip olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Ben daha önce Afyon’a küçük bir çekim için gelmiştim. Fakat ben Afyon’un bu kadar zengin bir kültüre sahip olduğunu bilmiyordum.  Her şeyden öte çok güzel ağırlandık. Afyonkarahisar Valiliği’ne, Güral Termal Otel’e, İkbal Termal Otel’e teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.


3 GÜN BİZE YETMEDİ


Okan İşçi ise, 3 günün Afyonkarahisar’a yetmediğini söyleyerek, “Biz gelirken, 3-4 yer var. Nereyi çekeceksiniz ki dediler. Biz 3 günde bitiremedik. Kameralarımızın hafıza kartları yetmedi. Afyon gece soğuk, sabah ısınır diyorsunuz kalkıyorsunuz yine soğuk. Öğlene doğru bakıyoruz daha soğuk.” dedi


4 AYRI GÜN YAYINLANACAK


Öte yandan programın 4 ayrı gün 45’er dakikalık 4 ayrı program olarak yayınlanacağı öğrenildi. İlk bölümün 1 Ocak Çarşamba günü saat 21.30’da yayınlanacağı öğrenilirken, Perşembe, Cuma, pazartesi ve salı günleri de aynı saatte diğer bölümlerin yayınlanacağı belirtildi. Cumartesi ve Pazar günleri ise yine aynı saatte yayınlanan programların tekrarının yayınlanacağı ifade edildi.


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı