• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kasım ayı itibariyle 667 adet analiz raporu düzenlendi

Kasım ayı itibariyle 667 adet analiz raporu düzenlendi

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2012 yılında kurulan Afyonkarahisar Atıksu Laboratuarı, doğayı ve çevreyi korumak amacıyla faaliyet gösteren atıksu arıtma tesisleri başta olmak üzere sanayi kuruluşları, otel, hastane ve işletmelerin su ve atıksu analizleri yapmak üzere kurulmuştur.  2013 yılında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen laboratuar, 2014 yılında Çevre ve […]

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2012 yılında kurulan Afyonkarahisar Atıksu Laboratuarı, doğayı ve çevreyi korumak amacıyla faaliyet gösteren atıksu arıtma tesisleri başta olmak üzere sanayi kuruluşları, otel, hastane ve işletmelerin su ve atıksu analizleri yapmak üzere kurulmuştur.


 2013 yılında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen laboratuar, 2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirildi. Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından işletilen arıtma tesisleri başta olmak üzere Afyonkarahisar’da bulunan atıksu arıtma tesislerinin arıtım performanslarının sağlanması ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi için düzenli atıksu analizlerinin yapılması büyük önem arz ediyor. Bu nedenle laboratuar kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve çevrenin korunması için Afyonkarahisar’da bulunan tüm atıksu arıtma tesislerine hizmet veriliyor. Laboratuar su ve atıksu alanlarında 25 parametrede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatlarına uygun olarak analizleri gerçekleştiriliyor.  2019 yılı Kasım ayı itibariyle 667 adet analiz raporu düzenlenmiştir. Laboratuar personellerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve Türk Akreditasyon Kurumu’nun açtığı eğitim programlarına katılarak ve sınavlarda gerekli başarıyı sağlayarak numune alma ve analiz hizmetlerinde gerekli yetkilendirmeleri almışlardır. TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak kurulan laboratuar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında bağımsız ve tarafsız bir hizmet anlayışı içinde, konularında uzman ve eğitimli 10 personel ile su/atıksu analizlerini ve numune alma faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Laboratuar, Afyonkarahisar’a ve Merkezi Laboratuar Belirleme Sistemi (MELBES) ile Kütahya, Uşak, Eskişehir ve diğer çevre illerindeki tesis ve işletmelere hizmet vermektedir.Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı