• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Kendi bacaklarına sıkıyorlar”

“Kendi bacaklarına sıkıyorlar”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya toplantının açılış konuşmasını yaptı.İnkaya gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduktan sonra sözü İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’a verdi. Koçak yaptığı esnaf ziyaretlerinde edindiği izlenimlerle, vatandaşların ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını ve psikolojik olarak da etkilendiklerini ifade etti. Koçak: “Türkiye ekonomik krizi en derinden hmeye başladı. Ekonomik […]

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya toplantının açılış konuşmasını yaptı.İnkaya gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduktan sonra sözü İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’a verdi.


Koçak yaptığı esnaf ziyaretlerinde edindiği izlenimlerle, vatandaşların ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını ve psikolojik olarak da etkilendiklerini ifade etti. Koçak: “Türkiye ekonomik krizi en derinden hmeye başladı. Ekonomik sıkıntı insanlarımızın psikolojilerini de etkiledi. Vatandaşlarımız yara bere içerisinde, bir dokunup bin ah işitiyoruz. Ülkemiz yaşanmaz bir noktaya taşınmak isteniyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Biz Türkiye’nin gülen yüzü olacağız. Biz Türkiye’nin yarınına ümidini yitirmiş insanlarına umut olmaya geleceğiz. Artık eski berberlere tıraş olmayalım.” dedi.


Kendi bacaklarına sıkıyorlar”


 Son günlerde başkan adaylarının açıklamalarında Hükümetsiz destek olamayacağı gibi söylemlerinin olduğunu dikkat çeken Koçak ” 5 ay ya da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 10 yıllık 15 yıllık iş yaparak etrafımızdaki şehirlerle açılan arayı en kısa zamanda kapatmayı hedefliyoruz.  Bunu da gelmişken söyleyeyim son zamanlarda bir moda söyleme oldu belediyelere hükümetsiz destek  olmaz diye. Arkadaşlarımız aslında farkına varmadan kendi bindikleri dalları kesiyorlar. Niye mi bugün Sayın Cumhurbaşkanımız muhalefet Belediyesi olarak Belediye Başkanı olarak mı yapmadı mı? Melih Gökçek muhalefet belediyesi olarak 94 seçimlerinde Tayyip Bey ile beraber kazanmadı mı ? Özhaseki muhalefet Belediyesi olarak kazanmadı mı ? Aman bunların böylesine hükümetsiz olmaz sözüyle ne ile izah edebilir kendi ayaklarının sıkıyorlar konuştukları laflar. Bunlar hükümet ne kadar alakası yok burada Belediye’nin  kaynakları vardır. Bu kaynakların zaten herkes biliyor.  Şu paraları varmış dolaşımda elde ettikleri var karına zararı  ile belediye gelirleri zaten sonunda tespit edilmiş kalem kalem. Yakında bununla bununla ilgili olarak da bütün Belediye Başkanı arkadaşlarımıza genel merkezimizden de bir bilgi notu ulaştıracağız. Artık Türkiye eski Türkiye değil internet çağında yaşıyoruz insanlar girdiği zaman internetten belediye kaynaklarına ne olduğunu kanunda Tespit edilip anayasa paketi adı altında olduğu uluslararası anlaşmaları ile Ben iki kez ekstra bir güvence altına alındığını bildirdim. İşte bütün etsiz olmaz deniyorsa Eskişehir’in bugünkü görünümünde olması lazım “ dedi.


İyi Kart


İyi Kart projesi ile ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak yardımları insan onuruna yakışır şekilde gerçekleştireceklerini söyleyen Koçak: “Belediyemiz sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelereİyi Kart ile yardım sağlayacağız. Sosyal yardımlar arttırılmalıdır. Bu yardımı yaparken de “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” düsturu ile hareket edeceğiz.  İyi kartla yoksul ailelere destek olacağız. Bunu insan onuruna yakışır şekilde yapacağız. Vatandaşımız karta yükleyeceğimiz yardım ile gıdadan giyime, eğitimden, sağlığa ihtiyaç duyduğu her alanda alışveriş yapabilecek” diyerek kartı evin kadınına teslim edeceklerinin altını çizdi.


Özgür Kart


Gençlerin özgürce düşünebilmeleri, girişimci ve üretken olabilmeleri için geliştirilen Özgür Kartı anlatan Koçak:“Gençler için hazırlayacağımız özgür kartla onlara ulaşım desteği sağlayacağız. Bu kart ile otobüslerde, minibüslerde, duraklarda, prestij caddelerde sınırsız internet kullanabilecekler. Gençler bu kart ile şehirlerarası otobüslere indirimli binecek, sinema, tiyatro ve konserlerden indirimli faydalanabilecekler. Belediye olarak öğrenci ve gençlerimizin her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.


Mor Beyaz Kart


Afyonkarahisarlılar için özel bir kart yapacaklarını ifade eden Koçak: “Anlaşmalı banka aracılığı ile alışverişlerde ekstra taksit imkanı sağlanırken, işyerleri indirim imkanı sunacak. Hem Afyonkarahisarlı vatandaşımız, hem de esnafımız kazanacak. Böylelikle ticaret canlanacak. Vatandaşımız belediyeden alınan hizmetlerin otomatik ödemelerini bu kart ile yapabilecekler” diyen Koçak, kartın ulaşımda abonman kartı olarak da kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.


Şehir Üniversitesi


Şehir Üniversitesi kurarak Afyonkarahisar’ın marka değerini arttıracaklarını söyleyen Koçak: “İl merkezine Vakıf Üniversitesi’nin kurulmasını sağlayarak, hem üniversite öğrencilerimizin şehrimizle bütünleşmesini sağlayacağız, hem de bu sayede esnafımızı güçlendireceğiz. Üniversite bünyesinde şehrimizin kalkınmasına ve üretimine katkı sağlayacak fakülte ve bölümler olacak: Ziraat Fakültesi, Gıda Fakültesi, Mermercilik ve Mermer Teknolojisi, Pazarlama ve Tasarım Bölümleri’nin yanı sıra Yabancı Diller Okulu bunlardan birkaçı” şeklinde konuştu.


Gençlik Meclisi


Ortak gelecek için ben de varım diyen Koçak: “Gençlerimizi sadece geleceğin teminatı değil, bugünümüzün de ortakları olarak görüyoruz. Şehrimize yapacağımız her proje ve yenilikte gençlerimizin de fikrini almanın, çalışmalarımıza değer katacağına inanıyoruz. Oluşturacağımız Gençlik Meclisi’nde yer almak isteyen her gencimize kapımız açık olacak. Çalışma atölyeleri kurularak gençlerimizin kendilerini geliştirmek istedikleri alana yönelmelerini sağlayacağız. Üniversitede bulunan öğrenci kulüpleri ile işbirliği yapacağız. Belirli aralıklarla gençlerimizle bir araya geleceğiz” diyen Koçak gençliğe verdiği önemi bir kez daha belirtti.


Proje Akademisi


Gençlere yönelik projelerine hız kesmeden devam eden Koçak, bir yenisini daha ekledi. Koçak: “Gençlere dönemler halinde proje hazırlama eğitimleri vereceğiz. Eğitim sonunda bitirme ödevi olarak Afyonkarahisar için, ülkemiz için projeler hazırlayacaklar. Dereceye giren projeler için desteklerimizi esirgemeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.


E-Spor


Yükselen trendlerden olan e-spor alanına da kayıtsız kalmadıklarını belirten Koçak: “E-sporda etkili ve etkin olacağız. E-spor akademileri ve takımları kuracağız. Çocuk ve gençlerimizin, e-spor sayesinde belirli bir disiplin içerisinde oyun ve okul hayatlarını planlamalarını sağlayacağız. Aynı zamanda internet kafelerin kalite ve standartlarını arttıracağız. Öğrencilerimiz çalışmalarını gruplar halinde yapacak, her grubun başında da bir koç bulunacak. Bu sayede istihdam da sağlayacağız” dedi.


Afmek


Afyonkarahisar Meslek Edindirme Kursu açarak, gençleri geleceğin mesleklerine hazırlayacaklarını söyleyen Koçak: “Belediye, Üniversite, Kosgeb, İşkur, Ticaret Odası ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile meslek edindirme kursları açacağız. Gençlerimizin okulda aldıkları eğitimlerinin yanında onları geleceğin mesleklerine hazırlayacağız. Aynı zamanda kadınlarımızı da eğiterek meslek kazanımlarına ve ekonomiye katkıda bulunmalarını sağlayacağız. Gençler işsizlik stresine girmeyecek. Geleceğin meslekleri konusunda onları donanımlı hale getireceğiz” şeklinde konuştu.


Eğitime Tam Destek


Eğitimli gençlerin önemini vurgulayan Koçak: “Sağlıklı eğitim için sağlıklı ortamlar kuracağız. Devlet okullarının fiziki şartlarını iyileştirerek, öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlayacağız. Her eğitim-öğretim döneminde okullarımıza kırtasiye yardımı yapacağız. Yaz tatillerinde okullarımızın temizliğini, onarım ve tadilat işlerini gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza ne kadar doğru eğitim verebilirsek, geleceğimiz o kadar aydınlık olur. Belediye olarak eğitime tam destek olacak, öğrencilerimiz arasında eğitimde fırsat eşitliği sağayacağız. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için etüt merkezlerinde ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz” diyerek yerel yönetimler ile yerel eğitimin seviyesinin yükseleceğini belirtti.


Erenler Altyapı


Erenler Mahallesi’nin yol, altyapı ve çevre düzenlemesi sorunlarını çözeceklerini ifade eden Koçak, Erenler’i gençliğe yakışır bir mahalle haline getireceklerinin altını çizdi.


Koçak: “Erenler Mahallesi’nde yollar asfaltlanacak, yeni bir çevre düzenlemesi ile etraf yeşillenecek. Erenler ile şehir arasındaki yol prestij yol olarak düzenlenecek. Erenler modern bir mahalle haline gelecek. Gençler yaşadıkları yerden utanmayacak aksine arkadaşlarına anlatarak buraya davet edecekler. Erenler’i düzensiz yapılaşma ve kötü altyapıdan kurtararak, seçkin mekanların, güvenilir sokakların bulunduğu modern bir mahalle haline getireceğiz” dedi.


Üniversitelilere Tam Destek


Koçak Üniversitelilere Tam Destek projesinin detaylarını şu ifadelerle anlattı: “Şehrimizde misafir olan üniversite öğrencilerimiz için ücretsiz çamaşır yıkama merkezleri kuracağız. Merkezlerin içerisinde internet erişimi ve şarj olanağı da bulunacak. Gençlerimizin şehrimizden  memnuniyet oralarını yükselteceğiz. Üniversite öğrencilerinin her biri Afyonkarahisar’ın gönül elçisi olacaklar” dedi.         


 


 


 


 


 


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı