• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Kılıçdaroğlu bizimle ‘ittifak’ı görüşmedi’ – Son Dakika Haberler

‘Kılıçdaroğlu bizimle ‘ittifak’ı görüşmedi’ – Son Dakika Haberler

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, bazı ilçe adaylarından gelen taleplerin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’na DSP’nin Büyükçekmece, Silivri, Avcılar ve Şişli’de çıkardığı adaylar yüzünden bu ilçeyi kaybetme risklerinin olduğunu söyleyen İmamoğlu, ittifak yapılmasını önerdi. YARDIMCISINI GÖNDERDİ Akşam gazetesinden Ercan Öztürk’ün haberine göre Kılıçdaroğlu da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı […]

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, bazı ilçe adaylarından gelen taleplerin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’na DSP’nin Büyükçekmece, Silivri, Avcılar ve Şişli’de çıkardığı adaylar yüzünden bu ilçeyi kaybetme risklerinin olduğunu söyleyen İmamoğlu, ittifak yapılmasını önerdi.

YARDIMCISINI GÖNDERDİ

Akşam gazetesinden Ercan Öztürk’ün haberine göre Kılıçdaroğlu da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’u DSP’ye gönderdi sonra da “İttifak talebinde bulunduk ama kabul etmediler” açıklaması yaptı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ise bu görüşmede “CHP eksen alanımızda değil” diyerek Torun’un teklif yapmasına fırsat bile vermedi. Kılıçdaroğlu’nun ittifak açıklamasına sert tepki gösteren Aksakal AKŞAM’a konuştu: “2 Ocak’a kadar bizim kapımızı çalmayanlar şimdi bizden medet ummaya başladılar. Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı gelince çok üzüldüm. Kemal Bey kendisi görüşmek yerine yardımcılarını gönderiyor. Bu bir kere siyasi etiğe terstir, siyasi nezaketsizliktir.”

CHP ve DSP arasında “Proje parti” gerginliği

ÇAY İÇİP GİTTİLER, NE İTTİFAKI!

“Daha önce bizden bir arkadaşla görüştükleri için bizim tavrımızı biliyorlar. Geldi arkadaşlar, güzelce ağırladık. Çay içip gittiler. Sanırım Kemal Kılıçdaroğlu’na “Teklif ettik kabul etmediler” şeklinde bir şey söylediler. En önemlisi de bu görüşme bir hafta önce gerçekleşti. Bir hafta önce yapılan bu görüşme yeniymiş gibi servis edilmesinin altında nedenler var. Biz CHP gibi sosyal demokrat insanları sağ adaylara mahkum etmeyeceğiz. CHP’li başkan adaylarının hevesleri kursaklarında kalacak.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’E HAYDAR YILMAZ

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Haydar Yılmaz’ı gösterdi. ‘DSP oyları bölecek’ iddialarına yanıt veren Aksakal şöyle konuştu: “Bu oy bölünmesini kendi seçmenlerine cemaatçi, dinci, ülkücü, sağcı aday dayatması yaparak ‘tıpış tıpış oy vereceksiniz’ zihniyetindeki CHP yöneticilerinin bizzat kendileri yapıyor.”

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı