• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Komşuların gözü Frig Vadisi’nde

Komşuların gözü Frig Vadisi’nde

  Afyonkarahisar, Frig Vadisi ve Emre gölü ile adından sıkça söz ettirir oldu. Vali Gökmen Çiçek’in yatırımları ile bölge turizm cazibesi haline geldi. Turizm cenneti olma yolunda hızla ilerleyen Frig Vadisi komşu ilimiz olan Eskişehir’de yayınlanan gazetelerin köşe yazarlarının da dikkatinden kaçmıyor. Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar sınırları içerisinde kalan İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünde yer […]

 

Afyonkarahisar, Frig Vadisi ve Emre gölü ile adından sıkça söz ettirir oldu. Vali Gökmen Çiçek’in yatırımları ile bölge turizm cazibesi haline geldi. Turizm cenneti olma yolunda hızla ilerleyen Frig Vadisi komşu ilimiz olan Eskişehir’de yayınlanan gazetelerin köşe yazarlarının da dikkatinden kaçmıyor.

Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar sınırları içerisinde kalan İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünde yer alan Frig Vadisi Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in tarihi dokusu bozulmadan yaptığı yatırımlarla turist çekmeye devam ediyor. Afyonkarahisar için “Gizemli şehir” diyen Vali Çiçek, yaptığı ciddi yatırım ve projelerden sonra Emre gölü üzerinde sıcak hava balonlarının da havalanmasıyla tüm gözleri Frig Vadisi’nin üzerine çekti.

“GEÇMİŞ OLSUN ESKİŞEHİR FRİG VADİSİNİ’DE KAÇIRDIK”

Yenigün Gazetesinde köşe yazarı olan Deniz Çağlar Fırat, bu haftaki köşe yazısında Afyonkarahisar ve Frig vadisi projelerini nasıl kaçırdıklarından sitemle bahsetti. Yazısına “Geçmiş olsun Eskişehir Frig Vadisi’ni de kaçırdık” başlığını atan Fırat, Eskişehir Valiliği’nin 3 yıl önce basına açıkladığı Frig Vadisi Kamp ve Karavan Alanı Projesi için hiçbir adım atılmadığından söz etti. Yazısını, “Hadi geçmiş olsun Eskişehir, nasıl ki yıllar önce termal turizmi Afyon’a kaptırdıysak Frig Vadisini de kaptırmış olduk” diye noktaladı. Milli İrade Gazetesinde Köşe yazarı olan Bülent Özyazıcı ise yazısında Frig Vadisi’nin yıldızının parlamasında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in katkısının büyük olduğunu belirterek Vali Çiçek’ten övgüyle söz etti. Yazısında bölgenin şimdiye kadar hak ettiği değeri göremediğinden bahseden Özyazıcı, her üç ilin de çalışmaları artırmasıyla bölgenin daha çok turist çekeceğini belirtti.

FRİG VADİSİ TURİST ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR

24 Temmuz Basın Bayramını kutlayan Vali Gökmen Çiçek basın mensuplarına Frig Vadisini ve Emre Gölünü gezdirerek bölgenin nasıl canlandığından ve yapılan yatırımlardan bahsetti. Burada yaptığı açıklamalar ile komşu şehirlerin dikkatini çekti. Frig Vadisi’nin Balon turizmine açılmasıyla turist çektiğini dile getiren Vali Gökmen Çiçek; “Frig Vadisi’nin Afyonkarahisar’daki kalbi olarak nitelendirilen Ayazini köyüne bayramın ikinci gününde sadece 1. 650 araç giriş yaptı. Emre Gölü’ne de 3 bin kişi geldi. Frig Vadisi’nin canlanması, balon turizminin başlaması, buradaki tarihi turistik değerlerin artmasının bunda etkisi büyük oldu. Belediyemiz gastronomi noktasında ciddi bir tanıtım yaptı, onların etkisi oldu. Termal turizmde günlük kalanları mutlaka şehrin içine sokacağız. Termal tesislere gelenleri Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel değerlerini göstereceğiz. Buraya gelenlerin gün sayılarını artıracağız” dedi. Nur özel

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı