• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koronavirüs nedeniyle iş yerleri bomboş kaldı

Koronavirüs nedeniyle iş yerleri bomboş kaldı

Bedesten Çarşı esnafı; “Alınan tedbirleri son derece yerinde buluyoruz, sağlık her şeyin başında gelir. Ancak ticaret dünyasının, ekonominin de süreci en az hasarla atlatması için önlemler arttırılmalıdır” dediler. Koronovirüs nedeniyle insanların yaşam tarzı değişti. Sokağa çıkmaya bile çekinir, işlerini evden bilgisayar başında halleder, mümkün olduğunca çevreyle olan ilişkilerini sınırlar hale geldiler. Afyonkarahisar’ın Asırlık […]

Bedesten Çarşı esnafı; “Alınan tedbirleri son derece yerinde buluyoruz, sağlık her şeyin başında gelir. Ancak ticaret dünyasının, ekonominin de süreci en az hasarla atlatması için önlemler arttırılmalıdır” dediler.


Koronovirüs nedeniyle insanların yaşam tarzı değişti. Sokağa çıkmaya bile çekinir, işlerini evden bilgisayar başında halleder, mümkün olduğunca çevreyle olan ilişkilerini sınırlar hale geldiler. Afyonkarahisar’ın Asırlık Çarşısı olan Bedesten Çarşı esnafı da koronovirüs’ten nedeniyle etkilendi.


DEVLETİMİZ HER DAİM YANIMIZDA


Bedesten Çarşısı esnaflarından Fatma Pınar; “Berberinden terzisine, taksicisinden oto tamircisine, manavından çilingircisine kadar birçok esnaf bu virüs nedeniyle zor durumda kaldı. Şu anda bizim tam satış yapıp para kazanma zamanımız. Tabi ki her esnaf ve sanatkârın kendine göre ayrı ayrı, mesleklerine ait sorunları var. Bu sorunları bir şekilde üstesinden geliyorduk. Fakat virüs nedeniyle alışverişler durdu. Ekonominin en önemli ayağı esnaftır. Devletimiz her daim yanımızda. İnşallah bu koronavirüs belasından bir önce kurtuluruz ve işlerimiz yeniden eski haline döner.Esnafa verilen destek ekonomiye ve vatandaşa doğrudan destek niteliğindedir” dedi.


İŞLERİMİZİN YENİDEN ESKİSİ GİBİ OLUR İNANCINDAYIM


Bedesten Çarşısı’nın bir diğer  esnaflarından Orhan Gökçınar ise; “Küçük işletmelerin devlete olan vergi, SGK primi ödemeleri, devlet bankalarına ve kefalet kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi bizim için iyi oldu. Yaz aylarında düğün, nişan, kına gecesi, sünnet eğlencesi gibi bir çok etkinlik oluyordu. Biz bu etkinliklerden para kazanıyoruz. Şimdi koronavirüs nedeniyle kimse dışarı çıkmıyor. Yapılacak etkinliklerinde şu anda ne olacağı mualla. Umarım en kısa zamanda bu virüsten kurtuluruz ve işlerimiz yeniden eskisi gibi olur” ifadelerini kullandı.


“AÇIKLANAN EKONOMİK TEDBİRDEN MUTLUYUM”


Bedesten Çarşısı esnaflarından Sait Hüseyin Gülsever ise şöyle konuştu; “Salgın sebebiyle alınan acil önlemler paketiden memnunuz.Bu önemli virajı özel sektör-kamu işbirliği olmadan sağlıklı şekilde atlatmamız imkansız. Virüs atlatıldıktan sonra ekonomik sıkıntıların baş göstermemesi için bu önlemlerin şimdiden alınması önemli” Bu sürecin sağlıkla atlatılabilmesi için çalışanların işlerinden olmaması adına işletmelere destekler verilmeli. Çalışanların SGK primleri başta olmak üzere çekilmiş kredilerin ödemesinin ötelenmesine kadar bir dizi ekonomik destek, hem çalışanlara hem de işletme sahiplerine can suyu olacaktır. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladı ekonomik tedbirlerden mutluyum” ifadelerini kullandı.


“ELBET BİR GÜN SON BULACAK “


Dünyayı sağlık açısından tehdit eden bu virüs bizi de ekonomik olarak tehdit etti ifadelerini kullanan esnaf Ahmet Akçer; “ Şu anda iş ciddiye binince insanlar dışarıya çıkmamaya ve planladıkları bütün programlarını iptal ettiler. İptal edilince biz de burada bütün gün satış yapamıyoruz. Gelen giden kimse yok. bu arada ödemelerimiz var bunlarda bizim için sorun. Ama bu hastalık elbet bir gün son bulacak. Halimize yinede çok şükür. İnşallah bu hastalık bir an önce son bulur ve işlerimiz yeniden açılır. Bu günler gelip geçici günler. Önemli olan vatandaşlarımızın sağlığı. Devletimiz büyük bir devlet gereken tüm tedbirlerini aldı” dedi. Selçuk Taşkın ÖzelHisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı