• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koyuncu Belediye’yi devraldı

Koyuncu Belediye’yi devraldı

    Geçtiğimiz Pazar günü sandık başına giden ilçemiz halkı sandıkta tercihini AK Parti’nin adayı Serkan Koyuncu’dan yana kullandı. Pazar günü ilçemiz merkezindeki toplam 47 sandıkta 11.307 oy kullanıldı. Kullanılan oyların 446’sı geçersiz sayılırken 10861 oy geçerli sayıldı. Serkan Koyuncu sandıkta 4391 oy alarak ilçemizin yeni Belediye Başkanı olurken […]

 


 


Geçtiğimiz Pazar günü sandık başına giden ilçemiz halkı sandıkta tercihini AK Parti’nin adayı Serkan Koyuncu’dan yana kullandı.


Pazar günü ilçemiz merkezindeki toplam 47 sandıkta 11.307 oy kullanıldı. Kullanılan oyların 446’sı geçersiz sayılırken 10861 oy geçerli sayıldı. Serkan Koyuncu sandıkta 4391 oy alarak ilçemizin yeni Belediye Başkanı olurken en yakın rakibi Uğur Serdar Kargın ise 3571 oy alarak ikinci oldu. CHP’nin adayı Barış Can ise 2826 oy alarak üçüncü oldu. Bu sonuca göre Koyuncu en yakın rakibi Kargın’a 820 oy fark atarak Başkan seçilmiş oldu.


Seçim sonuçlarının ardından itirazların da sonuçlanmasının ardından yeni Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Çarşamba günü partilileriyle ve vatandaşlarla birlikte ilçemiz Adliyesi’ne giderek mazbatasını aldı.


KOYUNCU’DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI


Belediye’de devir teslim töreni düzenlendi.  Hem mazbata töreninde hem de devir-teslim töreninde bir konuşma yapan Koyuncu; bütün Emirdağlıların Belediye Başkanı olduğunu ve Emirdağ’a hizmet için Emirdağ halkıyla beraber hareket edeceğini belirterek “Şehrimizi birlikte yöneteceğiz” dedi. Konuşmasının sonunda eski Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a ve daha önceki Belediye Başkanlarınada hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Koyuncu devir-teslim töreni için Belediye’ye gireceği sırada devir-teslim törenine telefonla eski Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın bağlandı.


 “ÇIKMIŞ OLDUĞUNUZ YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM”


Kargın, telefonla bağlandığı konuşmasında şunları kaydetti : “Kıymetli Başkan ve değerli Emirdağ halkı 31 Mart seçimlerinin galibi olarak halk sizleri tercih etmiştir. Cenab-ı Hakk bu kutlu görevde sizleri vazifelendirmiştir. Buna sonuna kadar saygı duymak gerekir. Vermiş olduğumuz hizmet yarışı kesinlikle namus meselesi değildir. Kesinlikle kan davası değildir. Kesinlikle bir savaş hiç değildir. Bu bir yarış, yanlış olaylara vesile olmuş olabilir. Ancak, inanıyorum ki bu hizmet yarışında kazanan yine Emirdağ halkı olacaktır, Emirdağ olacaktır. Ben size bir komşu olarak, bir meslektaş olarak bir kardeş olarak bu çıkmış olduğunuz yolda başarılar diliyorum” dedi.


Devir-teslim töreni esnasında Koyuncu, tebrikleri kabul ederek vatandaşlarla beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.


Gerçekleşen seçimlerin ardından ilçemiz Belediye Başkanlığı görevine seçilen Serkan Koyuncu’yu, Belediye Meclis Üyeleri’ni ve İl Genel Meclisi Üyelerini kutluyor, başarılar diliyoruz.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı