• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kritik görüşme sona erdi – Son Dakika Haberler

Kritik görüşme sona erdi – Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile John Bolton öncülüğündeki heyetin görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık bir buçuk saat sürdü MÜNBİÇ’TEN ÇEKİLME, PKK VE FETÖ MASADA Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’la görüşmeler bugün gerçekleştirilecek. Türkiye, FETÖ’nün iadesi ve Fırat’ın doğusuna operasyonla ilgili görüşünü iletecek. İsrail’deki temaslarını tamamlayan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve beraberindeki […]

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile John Bolton öncülüğündeki heyetin görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık bir buçuk saat sürdü

MÜNBİÇ’TEN ÇEKİLME, PKK VE FETÖ MASADA

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’la görüşmeler bugün gerçekleştirilecek. Türkiye, FETÖ’nün iadesi ve Fırat’ın doğusuna operasyonla ilgili görüşünü iletecek.

İsrail’deki temaslarını tamamlayan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve beraberindeki ABD heyeti, Türk yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere dün Ankara’ya geldi. Bolton’ın heyetinde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve Brett McGurk’ün yerine Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi olarak atanan James Jeffrey de bulunuyor. ABD heyetinin Türk yetkililerle bugün yapacağı görüşmelerde, başta Münbiç olmak üzere, FETÖ ve PKK’yla mücadele, Patriot savunma sistemleri ve ekonomik ilişkiler ele alınacak.

TÜRKİYE TAKVİM İSTİYOR

ABD Başkanı Donald Trump’ın Amerikan askerlerini Suriye’den çekme kararından sonra çekilmenin koordinasyonu önem taşıyor. Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin çekilmesiyle bir güç boşluğu oluşmasını istemiyor. Oldubittilerle karşılaşmak istemeyen Türkiye, çekilmenin ABD ile koordinasyon içinde yapılması gerektiğini savunuyor. Türkiye ayrıca, çekilme için takvim görmek istiyor ve iki ülke arasındaki Münbiç mutabakatının ABD askerleri çekilmeden tamamlanmasını talep ediyor.

FETÖ’YLE MÜCADELE

Terör örgütü FETÖ’YLE mücadele Türk tarafının görüşmelerde önem vereceği bir başka konu olacak. ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) örgütle ilgili yürüttüğü bir soruşturma olduğu biliniyor. Örgütün ABD’deki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmaların hızlandırılması, Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesine daha kararlı şekilde destek verilmesi, Ankara’nın önceliklerini oluşturuyor. Fetullah Gülen başta olmak üzere örgütün elebaşlarının iadesi, Türkiye’nin görüşmelerde gündeme getireceği konular arasında yer alıyor.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı