• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Libya Mustafa Kemal Atatürk’ün sol gözüdür”

“Libya Mustafa Kemal Atatürk’ün sol gözüdür”

Taytak; “ Biz Libya’dayız gücü yeten, isteyen varsa gelsin. Hiç kimsenin gücü bizi Libya’dan çıkarmaya yetmez. Biz oraya Resmi Devlet Başkanı’nın, resmi davetlisi olarak gidiyoruz. Bizi oradan sadece bir kişi çıkarabilir. Oda bizi oraya davet eden Devlet Başkanıdır” dedi. 2019 yılı Türkiye ve Dünya’da önemli gelişmelere sahne olmuştur diyerek sözlerine başlayan Milliyetçi […]

Taytak; “ Biz Libya’dayız gücü yeten, isteyen varsa gelsin. Hiç kimsenin gücü bizi Libya’dan çıkarmaya yetmez. Biz oraya Resmi Devlet Başkanı’nın, resmi davetlisi olarak gidiyoruz. Bizi oradan sadece bir kişi çıkarabilir. Oda bizi oraya davet eden Devlet Başkanıdır” dedi.


2019 yılı Türkiye ve Dünya’da önemli gelişmelere sahne olmuştur diyerek sözlerine başlayan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak; “Türkiye gerek siyasi, gerek askeri açıdan çok gündemli bir dönemden geçmiştir ve pek çok süreç halen devam etmektedir.Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2019 yılında 50.yılımızı doldurduğumuz siyasi hayatımızın her döneminde yapmış olduğumuz gibi yine Türk Milleti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren,hayati öneme sahip, gelecek nesilleri bağlayan tüm konularda milletimizden yana duruş sergiledik çizgimizi bozmadık” dedi.


“365 TERÖR OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRDİK”


“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Türk Milletinin umudu, milli bekanın garantisi olarak bir yılı daha geride bıraktık” diyerek sözlerine devam eden Taytak; “2019 yılı terörle mücadele, milli sanayi hamleleri, uluslararası anlaşmalar açısından Türkiye için olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olmuştur. PKK terör örgütüne çok ağır darbeler verdiğimiz 2019 yılında  365 terör operasyonu gerçekleştirdik.Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile başlattığımız ve güney sınırlarımızı korumayı amaçladığımız operasyonlarımıza  2019 yılında Pençe Operasyonu ve Barış Pınarı Harekatı ile devam ettik” ifadelerine yer verdi.


BARIŞ PINARI HAREKATI TERÖRLE MÜCADELE’DE ÇOK ÖNEMLİ


“Pençe Harekatı ve özellikle Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok ettik” diyerek sözlerine devam eden Taytak ; “Bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla sınır ötesinde düzenlemiş olduğumuz Barış Pınarı Harekatı, terörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisi olmuştur. Türkiye Barış Pınarı Harekâtı ile bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütlerini, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmış ve 775 teröristi etkisiz hale getirilmiştir. Cenab-ı Allah’ın İzni, devletimizin gücü, milletimizin duası ve kahraman Mehmetçiğimizin inancı ile tüm operasyonlarımızda başarılı olduk ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm operasyonların destekçisi olduk. İnsansız hava araçlarımız, silahlı insansız hava araçlarımız, taarruz insansız hava araçlarımız hem yurtiçi hem de sınır ötesi operasyonlarımızda, kahraman ordumuza hem bilgi akışı hem de ciddi bir operasyon imkânı sağlamıştır. Haklı davamızda dahi, kendi emperyalist planlarını bozduğumuz için bazı ülkelerce silah alışımız engellenmek istenince, yerli ve milli silahlarımızın,helikopterlerimizin, tanklarımızın,savaş gemilerimizin varlığının ne kadar önem arz ettiğini, daha iyi anlamış olduk” dedi.


 


 


 


SINIR GÜVENLİĞİ, SINIRIN ÖTESİNDE BAŞLAR


Türkiye, s400 hava savunma sistemleri ile saldırmayı değil kendisini savunmayı amaçladı diyerek sözlerine devam eden Taytak şöyle konuştu; “Bu anlaşma ile bağımsızlığını ve gücünü bir kez daha ilan etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen ve milliyetçi hareket partisi olarak evet oyu kullandığımız Libya tezkeresi ile,Türk vatanının güvenliğini, huzurunu ve istikalarını sağlamak için her türlü tedbirin arkasında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar. bu kara sınırlarımız için de,hava sahamız için dedeniz yetki alanlarımız için de geçerlidir.Libya ile yaptığımız anlaşma tarihsel bağlarımızın olduğu ve daha önce Türk gölü adlandırılan doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarımız, kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenliği ve emperyalist planların bozulması açısından çok önemlidir. Biz Libya’ya barışı korumak huzuru ve güvenliği sağlamak için gittik. Ayrıca biz resmi olarak Libya Hükümeti tarafından çağırıldık. Çağırıldığımız yere gideriz. Hiç kimse bizi Libya’dan çıkaramaz sadece resmi hükümet burada işiniz bitti artık geri dönebilirsiniz dediği zaman biz çıkar geliriz. Mustafa Kemal Atatürk’ün sol gözüdür.Libya, Enver Paşa’nın Trablusgarp’taki mücadelesidir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman meselelere günlük bakmaz. Politikalarının tamamını Türk Devleti’nin geleceğini öne alarak belirler” dedi.


 


AFYONKARAHİSAR’A DAHA FAZLA TURSİT ÇEKMEK İSTİYORUZ


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak; “ Afyonkarahisar’ımızı sadece yolcuların mola verdiği bir durak olarak değil, özellikle yerli turistlerin ziyaret ettiği bir şehir haline getirmek için elimden geleni yapacağım. Siz değerli basın mensuplarından da bu konuda gereken desteği beklemekteyim.kültür ve turizm bakanlığı, valilik,ve turizm acenteleri ile bu konuda gerekli görüşmeleri sağlayıp,bu çalışmaları hızlandırmak için elimizden geleni inşallah yapacağız.2019 yılı 31 mart mahalli idareler seçim sonuçları ile Afyonkarahisar’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişe geçtiği bir yıl olmuştur.13 olan belediye sayımızı 18’e yükseltmiş,Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışını daha da genişletme imkanımız doğmuştur” dedi.


BELEDİYELERİNİN BEKLENTİLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ


Afyonkarahisar’ın tüm belediyelerinin beklentilerinin giderilmesi,eksik olan araçlarının tamamlanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz diyerek sözlerine devam eden Taytak; “Kredi taleplerinin yerine getirilmesi,projelerinin tamamlanması,yollarının düzeltilmesi,içme suları,ve fikir aşamasındaki planları doğrultusunda bakanlık, genel müdürlük ve üst kurullarla bir dizi görüşmeler sağladık.Her kurumdan Belediye başkanlarımızın heybeleri dolu şekilde çıkması için mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz. 2019 Yılında Meclis Genel Kurulunda Afyonkarahisar’ımızın sorunlarını ve projelerini dile getirdik. Şeker pancarı, haşhaş üreticileri, kenevir ekimi, mermer sanayisinin problemlerini, Afyonkarahisar’da oluşturmak istediğimiz hayvan kontrol noktasını, futbol takımlarının kamp merkezi haline gelmesi için yapılması gerekenleri ve daha pek çok konuya dikkat çektik. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Daha önce yasama yılının başlangıcında tüm il protokolüne, sivil toplum kuruluşlarına, Sanayi Ve Ticaret Odalarına ve tüm Belediye başkanlarına birlikte çalışma, ortak akıl ve sağduyu çağrısında bulunmuş ve koordineli çalışma fikrimizi mektupla iletmiştik.2020 yılının ilk günlerinde bu çağrımı tekrar etmek istiyorum” dedi.


AFYONKARAHİSAR GELİN HEP BİRLİKTE HAREKET EDELİM


Taytak son olarak “Afyonumuzu ne kadar yukarıya taşıyabiliriz, çiftçimizi ne kadar rahat ettiririz” diyerek sözlerine şöyle son verdi; “Şeker pancarı ve haşhaş üreticilerimizi nasıl mutlu ederiz, sanayicimize ne fayda sağlayabiliriz, bunları konuşalım ve birlikte başaralım. Ülkemizin iç ve dış düşmanlarla bu denli mücadele ettiği, sözde ermeni soykırımının ABD senatosunda kabul edildiği, Avrupa’nın ve Amerika’nın yaptırım tehditleri savurduğu, soydaşlarımızın dünyanın her tarafında zulme uğradığı,sınırlarımızda her gün çatışmaların yaşandığı, bir ortamda birlikten, beraberlikten, millet olma bilincinden, birbirimize kenetlenmekten başka şansımız yoktur” diyerek sözlerini tamamladı. Gündem değerlendirilmesinin ardından Afyonkarahisar’da görev yapan gazetecilere 2020 yılı ajandası hediye edildi.


Selçuk TaşkınHisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı