• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mansur Yavaş’tan sahtecilik, tehdit ve iftira!

Mansur Yavaş’tan sahtecilik, tehdit ve iftira!

Sahte senetle 600 bin dolar tahsil etmek istediği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan CHP ve İP’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında, “Görevi kötüye kullanma ve kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından son soruşturmanın açılması talebiyle iddianame düzenlenmişti. Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne vereceği yazılı savunması beklenen Yavaş hakkındaki tek soruşturmanın bu olmadığı […]

Sahte senetle 600 bin dolar tahsil etmek istediği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan CHP ve İP’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında, “Görevi kötüye kullanma ve kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından son soruşturmanın açılması talebiyle iddianame düzenlenmişti. Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne vereceği yazılı savunması beklenen Yavaş hakkındaki tek soruşturmanın bu olmadığı öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda Yavaş hakkında 2018’den bu yana 9 ayrı suçtan 3 soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Mansur Yavaş’tan geri vites

ŞİKAYET ÜZERİNE BAŞLATILDI

Başsavcılık kaynakları, söz konusu soruşturmalardan sadece birinin Yavaş’ın adaylığı döneminde başlatıldığını, bunun da iş adamı Necmettin Kesgin’in şikayeti üzerine açıldığını belirtti. Kesgin, Yavaş’ın müstehcen görüntü olduğunu bildiği bilgisayarı kendisine şantaj için elinde tuttuğunu belirterek suç duyurusunda bulunmuş, başsavcılık da şikayet üzerine Yavaş hakkında “müstehcenlik ve suçu bildirmeme” suçlarından soruşturma başlatmıştı. Bu iddialara ilişkin soruşturma dosyası, Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevli savcıya verildi.

YARGITAY’DA İŞ TAKİBİ

Yavaş hakkında yürütülen diğer soruşturmalarda ise 7 ayrı suçlama bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni “yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs” oldu. Necmettin Kesgin, yargılandığı bir davada Mansur Yavaş ile ilgili ilginç iddialarda bulunmuştu. Kesgin, 20 milyonluk bir dava ile ilgili “Yargıtay’da çevrem var, bu işi bitiririm” dediğini ileri sürdüğü Yavaş’ın “Yargıtay’da iş takibi yaptığı” iddiasında bulunmuştu. Ayrıca Yavaş’a “dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal, hakaret, iftira, gerçeğe aykırı bilirkişilik” suçlamaları da yöneltiliyor.

9 AYRI SUÇTAN 3 SORUŞTURMA


Millet İttifakı kapsamında CHP ve İP’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Mansur Yavaş hakkındaki suçlamalar şöyle:


Görevi kötüye kullanma, kişilerin huzur ve sükununu bozma


Müstehcenlik ve suçu bildirmeme


Yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs


Dolandırıcılık


Resmi evrakta sahtecilik


Özel hayatın gizliliğini ihlal


Hakaret


İftira


Gerçeğe aykırı bilirkişilik

36 YIL HAPİS…

Adaylığı sırasında re’sen açılan soruşturma bulunmadığı belirtilen Mansur Yavaş’la ilgili suç işlediğine ilişkin yeterli delil bulunması halinde dava açılabilecek. Başsavcılığın yürüttüğü soruşturmalardaki 9 ayrı suç, toplamda 12 yıl 3 aydan 36 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı