• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MESAFELER FUTBOL AŞKINA ENGEL OLAMADI

MESAFELER FUTBOL AŞKINA ENGEL OLAMADI

Afyonkarahisar’da haftada 3 gün antrenman için toplam 180 kilometre git-gel yapan 17 yaşındaki Zehra Akkoç futbol aşkına mesafeler engel olamadı. Afyon İdman Yurdu takımın A  ev Genç takımında  oynayan genç, güzel ve zeki  kız yaşıtlarına da tavsiyelerde bulunarak, “Hiçbir zaman hayallerini bırakmasınlar, hayallerinin peşinden koşsunlar” dedi. Afyonkarahisar merkeze 30 kilometre uzaklıkta olan Şuhut ilçesinde oturan […]

Afyonkarahisar’da haftada 3 gün antrenman için toplam 180 kilometre git-gel yapan 17 yaşındaki Zehra Akkoç futbol aşkına mesafeler engel olamadı. Afyon İdman Yurdu takımın A  ev Genç takımında  oynayan genç, güzel ve zeki  kız yaşıtlarına da tavsiyelerde bulunarak, “Hiçbir zaman hayallerini bırakmasınlar, hayallerinin peşinden koşsunlar” dedi.

Afyonkarahisar merkeze 30 kilometre uzaklıkta olan Şuhut ilçesinde oturan 17 yaşındaki Zehra Akkoç, 5 yaşında sokakta arkadaşlarıyla birlikte futbol oynamaya başladı. Yaşıtlarına göre futbolu çok çabuk öğrenen ve iyi oynayan Akkoç’a anne ve babası da destek oldu. Zehra 15 yaşında kendisini göstererek Afyon İdman Yurdu altyapı takımına transfer oldu. Zehra, futbol aşkı içinde haftada 3 gün toplamda 180 kilometre gidip geliyor. Genç kızın şimdiki hedefiyse önce Genç Milli Takımı’nda oynamak.

“GİDİP GELMEK BENİ YORMUYOR”

Zehra Akkoç, 180 kilometrelik yolun kendisini yormadığını söyleyerek, “Futbolu çok seviyorum. Kendimi milli takımda görmek istiyorum. Yaşıma göre iyi olduğumu düşünüyorum. Hocalarımın desteğiyle en iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Şuhut’tan gidip geliyorum. Gidip gelmek beni yormuyor. Okuluma da devam ediyorum. A takımdaki ablalarım olmak üzere hocalarımı hep kendime örnek görüyorum” diye konuştu.

“EN İYİ YERLERE GELMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Mahallede ‘Futbol erkek sporudur’ gibi cümleler duyduğunu söyleyen Akkoç, “Anne ve babam hep arkamda durdular. Bu sporu erkek sporu olarak görmüyorum. Yaşıtlarım hiçbir zaman hayallerini bırakmasınlar, hayallerinin peşinden koşsunlar. Şuhut’tan buraya gelmek beni yormuyor. Kendime özgüvenim yükseliyor. Bazen arkadaşlarımla gidip geliyorum. Yeşil çim benim hayalim ve burada da oynamayı sürdüreceğim. En iyi yerlere gelmeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

“ZEHRA GİBİ YETENEKLİ KIZ ÇOCUKLARIMIZ VAR”

Teknik sorumlu Adnan Kasabalı ise Zehra’nın çok yetenekli olduğunu belirterek, “Zehra Akkoç Şuhut ilçesinden geliyor. Ailesinin aşırı derecede desteğini alıyor. Zehra’ya güveniyoruz, Zehra gibi yıldızlarımız var takımda. Zehra çok istekli ve futbolu çok seviyor. Gerçekten de disiplinli bir şekilde antrenmanlara gidip geliyor. Öncelikle onu A takımda göreceğiz ve Allah kısmet ederse milli takımda göreceğiz. Zehra gibi yetenekli kız çocuklarımız var ve Zehra onlardan bir tanesi gerçekten” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı