• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Metin Topuz iddianamesi tamam – Son Dakika Haberler

Metin Topuz iddianamesi tamam – Son Dakika Haberler

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi mahkeme kabul etti. Topuz’un yargılanmasına 26 Mart’ta başlanacak. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi FETÖ’nün 17 Aralık darbe girişimine kalkışan eski savcı Zekeriya Öz ve polisler ile yoğun irtibatı tespit edilen Topuz hakkında […]

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi mahkeme kabul etti. Topuz’un yargılanmasına 26 Mart’ta başlanacak. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi FETÖ’nün 17 Aralık darbe girişimine kalkışan eski savcı Zekeriya Öz ve polisler ile yoğun irtibatı tespit edilen Topuz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Topuz “Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs”le suçlanıyor.

ERDOĞAN, MÜŞTEKİ-MAĞDUR
78 sayfalık iddianamede, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanısıra Binali Yıldırım, Ali Babacan, Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Bekir Bozdağ gibi isimlerin bulunduğu 30 kişi de “müşteki- mağdur” olarak yer alıyor. İddianamede, şüpheli Topuz’un “Casusluk faaliyetleri kapsamında, soruşturmaların kontrol ve koordinesi ile safahat ve sürecine dair bilgi alışverişi olduğu, örgüt mensuplarına iletilmesi maksadıyla kendisine verilen bilgi ve talimatların bu kumpas soruşturmaları gerçekleştirerek örgüt mensuplarına iletilmesi, bu yöndeki faaliyetlerin takibi, denetimi ve gerekli konularda müdahale veya yönlendirmeler ile örgütün bu amaca ulaşmasında aktif görev alarak rol üstlendiğive bu süreçte icra edilen eylemlerin takip elemanı gibi kumpas soruşturmaların koordine ve kontrolünü yapmak olduğu anlaşılmıştır” deniliyor.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı