• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Metin Topuz’un yargılandığı davanın 3. duruşması başladı

Metin Topuz’un yargılandığı davanın 3. duruşması başladı

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmaya, tutuklu sanık Metin Topuz avukatlarıyla katıldı. ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis ve çoğu ABD’li yabancı gazeteciler de duruşmayı izliyor. Duruşma, tutuklu sanık Topuz’un tahliye talebinin alınmasıyla başladı. Sanık Topuz, hakkındaki tüm suçlamaları reddederek, ”masumum tahliyemi talep ediyorum.” dedi. Duruşma, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor İŞTE METİN […]

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmaya, tutuklu sanık Metin Topuz avukatlarıyla katıldı. ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis ve çoğu ABD’li yabancı gazeteciler de duruşmayı izliyor.

Duruşma, tutuklu sanık Topuz’un tahliye talebinin alınmasıyla başladı. Sanık Topuz, hakkındaki tüm suçlamaları reddederek, ”masumum tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Duruşma, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor

site:sabah.com.tr metin topuz ile ilgili görsel sonucu

İŞTE METİN TOPUZ’UN HAKİM KARŞISINA GELİŞ SÜRECİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yabancı uyruklu ve misyon görevlilerinin FETÖ’nün 17-25 Aralık 2013’teki yargısal darbe teşebbüsü ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler ile firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatlarına ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Bu çalışma sonucunda ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, eski polis müdürleri ve eski savcı Öz ile irtibatının ortaya çıkması üzerine gözaltına alınmıştı.

Topuz, emniyetteki işlemlerinin ardından 4 Ekim 2018’de İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ”anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme”, ”devletin gu¨venligˆi veya ic¸ veya dıs¸ siyasal yararları bakımından, niteligˆi itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek” ve ”Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından tutuklanmıştı.

Hazırlanan iddianamede Topuz’un, “Tu¨rkiye Cumhuriyeti hu¨ku¨metini ortadan kaldırmaya veya go¨revini yapmasını engellemeye tes¸ebbu¨s” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme, hukuka aykırı olarak kis¸isel verileri kaydetmek, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele gec¸irme ve gizliligˆin ihlali” suçlarından ise 20 yıldan 35 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı