• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”

“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “2019 yılının değerlendirildiği basın toplantımıza hoşgeldiniz. 2019 yılı hem Afyonkarahisar’ımız hem ülkemiz hemde dünya açısından önemli olaylara sahne olmuştur.  2019 yılında yapılan mahalli seçimlerde MHP adına başarılı bir yıl olarak geçmiştir. 13 olan belediye sayımızı 18’e yükselttik.  Bizlerde teşkilatımız […]

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “2019 yılının değerlendirildiği basın toplantımıza hoşgeldiniz. 2019 yılı hem Afyonkarahisar’ımız hem ülkemiz hemde dünya açısından önemli olaylara sahne olmuştur.  2019 yılında yapılan mahalli seçimlerde MHP adına başarılı bir yıl olarak geçmiştir. 13 olan belediye sayımızı 18’e yükselttik.  Bizlerde teşkilatımız ile birlikte bu yapılan çalışmaların takipçisi olacağız. Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey seçildiği günden bugüne kadar Afyonkarahisar’ımızın tanıtımı ve sorunların çözümü noktasında üstün bir çaba ve gayret sarf etmekte, kendisine yapmış olduğu çalışmaları için teşekkür ediyoruz. 2020 yılı başta şehrimize ve tüm dünyaya barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.


 


“Milletimizden yana duruş sergiledik, çizgimizi bozmadık”


2019 yılını basın mensuplarına değerlendiren MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Bilge Türk Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin liderliğinde Türk milletinin umudu, milli bekanın garantisi olarak bir yılı daha geride bıraktık” dedi. Milletvekili Taytak, “2019 yılı Türkiye ve dünyada önemli gelişmelere sahne olmuştur. Türkiye gerek siyasi gerek askeri açıdan çok gündemli bir dönemden geçmiştir ve pek çok süreç halen devam etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2019 yılında 50. yılımızı doldurduğumuz siyasi hayatımızın her döneminde yapmış olduğumuz gibi yine Türk Milleti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren, hayati öneme sahip, gelecek nesilleri bağlayan tüm konularda milletimizden yana duruş sergiledik çizgimizi bozmadık” diye konuştu.


 


“MHP olarak tüm bu operasyonların destekçisi olduk”


2019 yılı terörle mücadele, milli sanayi hamleleri, uluslararası anlaşmalar açısından Türkiye için olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu belirten Milletvekili Taytak, “PKK terör örgütüne çok ağır darbeler verdiğimiz 2019 yılında 365 terör operasyonu gerçekleştirdik. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile başlattığımız ve güney sınırlarımızı korumayı amaçladığımız operasyonlarımıza 2019 yılında Pençe Operasyonu ve Barış Pınarı Harekatı ile devam ettik. Pençe Harekatı ve özellikle Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla sınır ötesinde düzenlemiş olduğumuz barış pınarı harekatı, terörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisi olmuştur. Türkiye Barış Pınarı Harekatı ile bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütlerini, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmış ve 775 teröristi etkisiz hale getirilmiştir. Cenabı Allah’ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duası ve kahraman Mehmetçiğimizin inancı ile tüm operasyonlarımızda başarılı olduk ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm bu operasyonların destekçisi olduk” dedi.


 


 


“Yerli ve milli otomobilden gurur duyduk”


Yerli otomobille ilgili düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Taytak, Türkiye’nin eseri olan yerli ve milli otomobilden gurur duyduğunu ifade etti. Taytak, “2019 yılı Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun üretim aşamasına getirdiği, prototipi ile tanıştığımız ve gurur kaynağımız olan yerli aracımızla tanıştığımız bir yıl oldu. Üretim, ülkemizin her alanda en önemli hedefi olmalıdır. Ekonomimize ve istihdam oranımıza çok ciddi katkılar sağlayacak, çevre dostu, teknolojinin en son evrelerini içinde barındıran Türkiye’nin eseri olan yerli ve milli otomobilden gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim”


 


“Türkiye, bağımsızlığını ve gücünü bir kez daha ilan etmiştir”


Türkiye ile Rusya arasında gerçekleştirilen S400 füze alım anlaşmasının önemine de değinen Milletvekili Taytak, “2019 yılında milli menfaatlerimiz ve güvenliğimiz için Rusya ile gerçekleştirdiğimiz S400 alım anlaşması hayati bir önem arz etmektedir. Suriye, Irak, İran, Ermenistan, Yunanistan ve Doğu Akdeniz’e sınırı olan topraklarımız ve sürekli kaynayan bu coğrafya, doğal kaynakları, zengin petrol yatakları nedeniyle her daim emperyalizmin hedefindedir. Türkiye, S400 hava savunma sistemleri ile saldırmayı değil, kendisini savunmayı amaçlamış, bu anlaşma ile bağımsızlığını ve gücünü bir kez daha ilan etmiştir” ifadelerine yer verdi.


 


“Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar”


“Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar” diyerek, Libya Tezkeresinin önemine vurgu yapan Milletvekili Taytak, “02 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak evet oyu kullandığımız Libya Tezkeresi ile Türk vatanının güvenliğini, huzurunu ve istikrarını sağlamak için her türlü tedbirin arkasında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar. Bu kara sınırlarımız için de hava sahamız için de deniz yetki alanlarımız için de geçerlidir. Libya ile yaptığımız anlaşma tarihsel bağlarımızın olduğu ve daha önce Türk gölü adlandırılan Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenliği ve emperyalist planların bozulması açısından çok önemlidir. Libya, Mustafa Kemal Atatürk’ün sol gözüdür. Libya, Enver Paşa’nın Trablusgarp’taki mücadelesidir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman meselelere günlük bakmaz. Politikalarının tamamını Türk Devleti’nin geleceğini öne alarak belirler” dedi.


 


“Siyasal liderlik modeli ortaya koymuştur”


“2019 yılı kadın ve çocuk cinayetleri açısından maalesef karanlık bir yıl olmuştur” diyen Milletvekili Taytak, “Bilge Türk Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi kadına dönük şiddetle mücadelede herkesin örnek alması gereken bir siyasal liderlik modelini ortaya koymuştur” dedi. Taytak,  “2019 yılında ne yazık ki birçok şehirde çocuklarımız ve kadınlarımız alçakça istismara uğramış ve katledilmiştir. 2019 yılında ülkemizde 474 kadın cinayeti olmuş, 474 can, 474 eş, 474 anne, 474 evlat hayattan koparılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi kadına şiddetin sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve toplumsal bütün boyutlarıyla ilgilenmekte bu sorunlara kalıcı çareler aramaktadır. Bilge Türk Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi kadına dönük şiddetle mücadelede herkesin örnek alması gereken bir siyasal liderlik modelini ortaya koymuştur. Bütün kurumlarıyla kadına yönelik şiddete amasız fakatsız karşı çıkan Milliyetçi Hareket Partisi bu alanda sempozyumlar organizasyonlar düzenlemiş partimiz bünyesinde KAÇEP Platformu kurulmuş bu konuda taşın altına her zaman elini koymuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerek yazılı gerek görsel gerekse sosyal medyada yapmış oldukları çalışmalar düzenlenmiş oldukları seminerler toplum bilincinin oluşması açısından çok çok önemlidir. Bu konuda siz değerli basın mensuplarına da çok önemli görevler düşmektedir”


 


“İlimiz turistlerin mola verdiği durak yeri değil, ziyaret edildiği yer olmalı”


2020 yılında Afyonkarahisar’ın tanıtımı ve yatırımları açısından zaman kaybetmeden harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Taytak, “Şahsım adına Afyonkarahisar’ımıza daha fazla turist çekmek ve Afyonkarahisar’ımızı sadece yolcuların mola verdiği bir durak olarak değil, özellikle yerli turistlerin ziyaret ettiği bir şehir haline getirmek için elimden geleni yapacağım” dedi. Taytak, “Bu sene turizm açısından çok olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Ülkemize 2019 yılında 42 milyon 910 bin turist ziyaret etmiştir. Ülke ekonomisine çok ciddi faydası olan bu ziyaretlerden afyon payını ne kadar almıştır? Afyonkarahisar‘ın tarihi yerlerini, Frig Vadisini, Karahisar Kalesini, Seydiler Peri Bacalarını, Zafer Müzesini, Kervansarayları, Mevlevihaneleri, Ulu Camiyi, İmaret Camisini, Döğer’de bulunan antik kalıntıları, Kurtuluş Savaşı’nın karargahı olan Kocatepe Anıtı’nı, Ayazini’yi, Kırkgöz Köprüsü’nü, Güvecimizi, Keşkeğimizi, Bükmemizi, Tandırımızı, Sucuğumuzu, Kaymağımızı, doğal güzelliklerimizi, termal otellerimizi Türkiye’ye ve dünyaya ne kadar tanıtıyoruz? 2020 yılında Afyonkarahisar’ın tanıtımı ve yatırımları açısından zaman kaybetmeden harekete geçmeliyiz. Şahsım adına Afyonkarahisar’ımıza daha fazla turist çekmek ve Afyonkarahisar’ımızı sadece yolcuların mola verdiği bir durak olarak değil, özellikle yerli turistlerin ziyaret ettiği bir şehir haline getirmek için elimden geleni yapacağım. Siz değerli basın mensuplarından da bu konuda gereken desteği beklemekteyim. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Valilik ve Turizm Acentaları ile bu konuda gerekli görüşmeleri sağlayıp, bu çalışmaları hızlandırmak için elimizden geleni inşallah yapacağız” diye konuştu.


 


“MHP’nin yükselişe geçtiği bir yol olmuştur”


2019 yılı 31 Mart mahalli idareler seçim sonuçları ile Afyonkarahisar’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişe geçtiği bir yıl olduğunu kaydeden Milletvekili Taytak, “13 olan belediye sayımızı 18’e yükseltmiş, Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışını daha da genişletme imkanımız doğmuştur. Afyonkarahisar’ın tüm belediyelerinin beklentilerinin giderilmesi, eksik olan araçlarının tamamlanması, kredi taleplerinin yerine getirilmesi, projelerinin tamamlanması, yollarının düzeltilmesi, içme suları ve fikir aşamasındaki planları doğrultusunda bakanlık, genel müdürlük ve üst kurullarla bir dizi görüşmeler sağladık. Her kurumdan belediye başkanlarımızın heybeleri dolu şekilde çıkması için mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.


 


“İlimizin sorunlarını TBMM’de dile getirdik”


2019 yılında meclis genel kurulunda Afyonkarahisar’ın sorunlarını ve projelerini dile getirdiklerini de ifade eden Milletvekili Taytak, “Şeker pancarı, haşhaş üreticileri, kenevir ekimi, mermer sanayisinin problemlerini, Afyonkarahisar’da oluşturmak istediğimiz hayvan kontrol noktasını, futbol takımlarının kamp merkezi haline gelmesi için yapılması gerekenleri ve daha pek çok konuya dikkat çektik. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Daha önce yasama yılının başlangıcında tüm il protokolüne, sivil toplum kuruluşlarına, sanayi ve ticaret odalarına ve tüm belediye başkanlarına birlikte çalışma, ortak akıl ve sağduyu çağrısında bulunmuş ve koordineli çalışma fikrimizi mektupla iletmiştik. 2020 yılının ilk günlerinde bu çağrımı tekrar etmek istiyorum. Afyonkarahisar gelin hep birlikte hareket edelim, bir olalım, Afyonumuzu ne kadar yukarıya taşıyabiliriz, çiftçimizi ne kadar rahat ettiririz, şeker pancarı ve haşhaş üreticilerimizi nasıl mutlu ederiz, sanayicimize ne fayda sağlayabiliriz, bunları konuşalım ve birlikte başaralım. Ülkemizin iç ve dış düşmanlarla bu denli mücadele ettiği, sözde Ermeni soykırımının ABD senatosunda kabul edildiği, Avrupa’nın ve Amerika’nın yaptırım tehditleri savurduğu, soydaşlarımızın dünyanın her tarafında zulme uğradığı, sınırlarımızda her gün çatışmaların yaşandığı, bir ortamda birlikten, beraberlikten, millet olma bilincinden, birbirimize kenetlenmekten başka şansımız yoktur” dedi.


 


“2020 yılı inşallah ülkemize, İslam alemine huzur getirsin”


Son olarak 2020 yılı ile ilgili duygu ve düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Taytak,2020 yılı hem Afyonkarahisar’ımız hem de cennet vatanımız Türkiye için başarının, güzelliklerin, huzurun, birliğin, kardeşliğin konuşulduğu bir yıl olsun. 2020 yılı inşallah ülkemize, İslam alemine huzur getirsin. Cenabı Allah sağlık ve başarı nasip etsin, Afyonkarahisar’ımızda ve ülkemizde kazaların yaşanmadığı, doğal afetlerin olmadığı, şehit haberlerinin gelmediği, güzel günlerde buluştuğumuz bir yıl olmasını temenni ediyorum. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından basın toplantısına katılan basın mensuplarına birer hediye takdim edildi. Toplantı daha sonra hatıra fotoğrafının çekilmesini ardından sona erdi. HİSAR


 Hisar Gazetesi Haber sitelerinden Alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı