• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MHP’li kadınlardan “Bir yudum aş olur musun” projesi

MHP’li kadınlardan “Bir yudum aş olur musun” projesi

“Hz. Ömer’in sözü ilham verdi” Başlatılan proje kapsamında zorlu kış şartlarında yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakan MHP’li kadınlar tüm duyarlı vatandaşları destek olmaya çağırdılar. MHP Kadın Kolları üyelerinin başlattığı sosyal sorumluluk projesine farklı kesimlerden de destek geldiği kaydedildi. Konu ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkan Yardımcısı Gönül Ar […]

“Hz. Ömer’in sözü ilham verdi”


Başlatılan proje kapsamında zorlu kış şartlarında yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakan MHP’li kadınlar tüm duyarlı vatandaşları destek olmaya çağırdılar. MHP Kadın Kolları üyelerinin başlattığı sosyal sorumluluk projesine farklı kesimlerden de destek geldiği kaydedildi. Konu ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkan Yardımcısı Gönül Ar Güngör, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürmelerine herkesin yardımcı olması gerektiğini söyleyerek, “Sokaktaki canlarımız, sevimli dostlarımız hayvanları unutmadık. İl Kadın Kolları üyelerimizle birlikte sokak hayvanlarını besledik. Bu çalışmamızda soğuk ve karlı havada yeterli besin ihtiyacı bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını ve yabani doğa hayvanlarını besleyerek soğuk kış günlerini rahat bir şekilde geçirmelerini hedefledik. Buğday, et, kemik, balık ve kedi köpek maması gibi yiyeceklerle kırsal bir alana gidip hayvanların besin ihtiyaçlarını karşıladık. Asırlar öncesinden Hz. Ömer, ‘Dağlara buğdaylar serpin, Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler’ sözüyle bizim inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlıların da kıymeti çok anlamlı ve vurgulu biçimde ortaya koymuştur. Biz de kış koşullarının iyiden iyiye bastırdığı ve karın her yeri kapladığı bu günlerde böyle bir anlayışı Milliyetçi Kadınlar  olarak kendimize düstur edinerek ve Allah rızası için bu çalışmayı gerçekleştirdik” dedi.


 


“Dünya bizim olduğu kadar onların da evi”


Güngör, dünyanın insanlar kadar hayvanların da evi olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Hayvanlar bizim sevimli can dostlarımızdır. Bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz. Dünya bizim olduğu kadar onların da evi. Sokak hayvanları kış aylarında yiyecek ve içecek bulmakta sıkıntı yaşıyorlar. Bu nedenle sokak hayvanları için daha duyarlı olmalıyız. Bir çok hayvanımız açlıktan ölüyor. En azından uygun yerlere mama, buğday ve su koyarak onların daha fazla yaşamasını sağlayabiliriz. Artan gıdaları çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına vermek onlar için yapacağımız yardımlardan sadece bir tanesi. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları üyeleri olarak sokaklara terk edilen hayvanların tedavisi, barınması, sahiplendirilmesi ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu projede emeği ve destekleri olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı