• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Milli Palet Fabrikası devlete aittir ve öyle kalacaktır

Milli Palet Fabrikası devlete aittir ve öyle kalacaktır

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Tuzla Tersanesi’nde Türkiye’nin ilk istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyan, test ve eğitim korveti Ufuk’un denize iniş töreninde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milli palet fabrikasının yabancılara satıldığına yönelik iddialarına tepki gösterdi. İşte Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları; Ufuk korveti ağır iklim ve deniz şartlarında 45 gün boyunca kesintisiz seyir yaparak […]

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Tuzla Tersanesi’nde Türkiye’nin ilk istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyan, test ve eğitim korveti Ufuk’un denize iniş töreninde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milli palet fabrikasının yabancılara satıldığına yönelik iddialarına tepki gösterdi. İşte Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları;
Ufuk korveti ağır iklim ve deniz şartlarında 45 gün boyunca kesintisiz seyir yaparak milli güvenliğimize yönelik tehditleri anında tespit edebilecektir. Ufuk korveti, Türkiye’nin denizlerdeki gören gözü olacaktır. Türk Savunma Sanayii adına tarihi bir adım attık. Sahada varlık göstermeyen masada kendine yer bulamaz.
Sadece Tuzla bölgesindeki tersanelerde son 16 yılda iki bin geminin tamiri, onarımı gerçekleşmiştir. Tersanelerimizin bu seviyelere ulaşması ülkemiz ekonomisi adına çok çok önemlidir. Türk gemicilik sanayi üzerindeki ölü toprağını silkeleyerek son 16 senede yeniden şaha kalkmıştır. MİLGEM projemizin en kritik halkalarından birini daha hayata geçirmiş oluyoruz. Ufuk korveti milli imkan ve kabiliyetlerle üretildi. İnşallah önümüzdeki dönemde el birliği içinde başarı çıtamızı daha da yükseklere taşıyacağız. Türkiye’yi bu alanda dünyanın lider ülkelerinden biri yapacağız.
PKK tarihinin en büyük hezimetini yaşıyorsa, sebebi terörle mücadelemizin kendi imkanlarımızla yürütülmesidir. 2015’ten itibaren; terörü kaynağında yok etme ve kesintisiz operasyon stratejisine geçtik. İHA ve SİHA’ların sayısını artırdık.
Türkiye yakın tarihinde silah, mühimmat ve askeri teçhizat bakımından dışa bağımlılığının acısını çekmiştir. Türkiye parasını peşin ödediği uçakları dahi teslim alamamış, üç sene Amerikan patentli hiçbir yedek parçanın, cephanenin ülkemize satışına müsaade edilmemiştir.
Bugün bile bölgemizdeki despotları silah ve mühimmata boğanlar konu ülkemiz olunca kırk dereden su getiriyor. Dünyanın en eli kanlı teröristlerine silah verenler, mesele Türkiye olunca engeller çıkarıyorlar. DEAŞ’tan PKK’ya kadar Müslümanların kanını döken bütün terör örgütlerinin elinde Batılı ülkeler mahreçli silahlar var. Türkiye’nin eli kolu bağlı şekilde beklemesi mümkün değil. Tarih ders almayanlar için tekerrür eder.
CHP Genel Başkanı, yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Fabrikanın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır. Hatta şu anda bu alanı yapan firma; yüzde 50 Katar, yüzde 50 Türk ortaklığı olan bir firmadır. Yapılan iş, işletme hakkının belli şartlar ve süreler dahilinde 25 senelik devridir. Fabrikada çalışan kardeşlerimizin özlük haklarında da hiçbir gerileme yaşanmayacaktır.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı