• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Miniklerden geri dönüşüm defilesi

Miniklerden geri dönüşüm defilesi

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Eko- Okul Projesi kapsamında Afyonkarahisar Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu, Asım Kocabıyık Anaokulu ve Emine Efioğlu Anaokulu öğrencileri atık malzemelerden ürettikleri kostümleri göstermek için bir defile düzenledi. Minik öğrencilerin robot, çiçek ve prenses olduğu defilede amaç her atığın geri dönüştürülebileceğine dikkat çekmek oldu. ‘Her Atık Çöp’ değildir sloganıyla Park Afyon AVM’de […]

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Eko- Okul Projesi kapsamında Afyonkarahisar Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu, Asım Kocabıyık Anaokulu ve Emine Efioğlu Anaokulu öğrencileri atık malzemelerden ürettikleri kostümleri göstermek için bir defile düzenledi. Minik öğrencilerin robot, çiçek ve prenses olduğu defilede amaç her atığın geri dönüştürülebileceğine dikkat çekmek oldu. ‘Her Atık Çöp’ değildir sloganıyla Park Afyon AVM’de düzenlenen defilenin sonunda yine atık malzemelerden elde edilen ürünlerin görücüye çıktığı bir sergi açıldı. Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın katılımıyla açılan sergide çöpten üretilen birçok materyal dikkat çekti.


“Sıfır atık ülke genelinde büyük öneme sahip”


Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, geri dönüşümün son yıllarda öneminin arttığını söyledi. Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Sıfır atık son zamanlarda ülke genelinde önem kazandı. Bizzat devletimizin uygulamış olduğu bir projedir. Kullanmış olduğumuz malzemeleri doğaya bırakırsak hem doğaya zarar vermiş oluruz hem de atıkları çoğaltmış oluruz. Biz burada farkındalık oluşturmak adına Afyonkarahisar’da anaokullarımızın düzenlemiş olduğu bu sergiyi hem bir defilenin açılışını yaptık. İnşallah ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olur. Eğitim sadece okullarda yürütülen bir süreç değil aynı zamanda toplumun içinde de ailenin içerisinde de var olan bir süreçtir. Ben bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.”


“İki yıldır projeyi uyguluyoruz”


Gün boyu açık kalan sergi ve düzenlenen defileyle ilgili bilgiler veren Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Semra Karakaya da, Eko- Okul Projesini 3 anaokulu olarak 2 yıldır uyguladıklarını söyledi. Her atığın çöp olmadığını göstermek ve tüm Afyonkarahisarlı vatandaşların dikkatini çekmek amacıyla böyle bir sergi ve defile düzenlediklerini belirten Karakaya, “Eko Okul Projesi kapsamında hem öğrencilerimizi bilinçlendirdik hem de vatandaşlarımızın geri dönüşüm konusunda dikkatini çekmeye çalıştık. O yüzden bugün burada sergimizi açtık. Bu sergide ve defilede hazırlanan ürünlerde bize destek olan velilerimize de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı