• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Miniklerimizin büyük başarısı

Miniklerimizin büyük başarısı

Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın yaptığı konuşma da;” Müdürlüğümüzce yürütülen birçok proje var. Ama özellikle en önemli diye değerlendirdiğimiz iki projenin altını çizmek istiyorum. Bunlardan birisi ‘Okuduğum Kitabın İçindeydim’ projesi. Okuma alışkanlığını kazandırma, anlama, yorumlama ve hatta bunu hikaye, roman, şiir yazarak esere dönüştürme projesi. Bir diğer projemiz ise özellikle değer yargılarımızı yitirdiğimiz son […]

Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın yaptığı konuşma da;” Müdürlüğümüzce yürütülen birçok proje var. Ama özellikle en önemli diye değerlendirdiğimiz iki projenin altını çizmek istiyorum. Bunlardan birisi ‘Okuduğum Kitabın İçindeydim’ projesi. Okuma alışkanlığını kazandırma, anlama, yorumlama ve hatta bunu hikaye, roman, şiir yazarak esere dönüştürme projesi. Bir diğer projemiz ise özellikle değer yargılarımızı yitirdiğimiz son yıllarda çocuklarımıza, hem geçmiş kültürümüzün, hem medeniyetimizin, hem milli ve dini değerlerimizin kazandırılması açısından ‘Değerler Hareketi’ diye bir proje yürütüyoruz. Bu ‘Değerler Hareketi’ projesi de yaklaşık 5 yıldır müdürlüğümüz olarak yürüttüğümüz bir proje. İşte burada da bu kapsamda Kazım Özer İlkokulu 4-C Sınıfı Öğrencilerimiz, kardeşlik, milli birlik ve beraberlik hatta paylaşım ve yardımlaşma konusu da var bu eserin içerisinde” dedi.


AMACINA UYGUN BİR ETKİNLİK


Yalçın konuşmasına başarılar diliyorum diyerek devam etti. Yalçın,”Öğretmenimizin nezaretinde böyle bir çalışma sergilemişler. Çocuklarımız bir takım düşüncelerini fikirlerini yazıya dökerek hikaye ortaya koymuşlar. Bu hikayeleri de bir bütünlük haline getirerek, birleştirerek kitap haline dönüştürmüşler. İnşallah ‘Minik Kalemler’ diye adlandırılan bu kitabı Kardeş Okulları Sülün İlkokulu ve diğer okullarımızla da paylaşmış olacaklar. Böylelikle hem projenin amacına uygun bir etkinlik olacak, hem de bizim toplumumuzda yitirdiğimiz değerleri yeniden kazanılmasına vesile olacak. Ben emeği geçen Okul müdürümüz, okul yöneticilerimize, sınıf öğretmenimize ve tüm öğrencilerimize, öğrencilerimize destek veren ailelerimize teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.


DEĞERLER HAREKETİ


Kazım Özer İlkokulu Müdürü İbrahim Yıldırım, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Değerler Hareketi’ kapsamında bu ay değerimiz olan 4-C sınıfımızın öğrencileri sadece özgün hikayelerden oluşan bir kitap hazırladılar. Öğrencilerimizin hazırladığı hikayelerini kitaplaştırdık. Bunları öğrencilerimize, velilerimize vereceğiz. 4-C Sınıf Öğretmeni Ayşe Öğretmenimize çok teşekkür ederiz. Kitabımızın yayın evinden basımdan çıktığı anda alarak okula geldik ve hizmete sunduk”  ifadelerini kullandı.


HEYECANLARI YÜZLERİNDEN OKUNDU


Yazarlarımızdan Eylül Naz duygularını şöyle dile getirdi; “Ben bu çalışma için çok heyecanlanmıştım ve gece gündüz hikayem için çalıştım. Sonunda hikayem oluştu ve öğretmenime verdim. Hikayemin ismi Rüya. Elime aldığımda çok heyecanlandım ve mutlu oldum” ifadelerini kullandı. Minik yazar Fatma Gökalp’te duygularını aktardı. Gökalp,” Hikayemin kitapta yer alması çok değişik ve güzel bir duygu benim için” dedi. Küçüklerimizden Mehmet Salih Gök,” Dördüncü sınıfa başlamadan önce Fen Bilgisi dersine ilgi duyuyordum ama şimdi Sosyal Bilgiler dersinin Kültür ve Miras ünitesinin Mili Mücadele konusunu anlatan bir hikaye yazdım ve bu hikayemin kitaba geçmesine çok mutlu oldum” şeklinde konuştu. Heyecanlı Minik Yazarımız Ahmet İşbilir,” Bu çalışma bana büyük bir heyecan kattı başta öğretmenime sonrasında bana bu güzel duyguyu yaşatan okuluma çok teşekkürlerimi iletirim” ifadelerini kullandı. Son olarak Yazarımız Ali Kuzu, ” Ben 4/C sınıfında okuyorum.  Öğretmenimiz çok güzel bir çalışma yaptı ve bizi de mutlu etti. Benim hayatımda ilk defa böyle bir çalışma oldu” dedi.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı