• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mısırlıoğlu; “Bir Türk olarak canım çok acıyor”

Mısırlıoğlu; “Bir Türk olarak canım çok acıyor”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı M. Muhammet Mısırlıoğlu, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan patates, soğan konusuna değindi. Ayrıca 13. Dönem Milletvekili Osman Attila’yı ölümünün 43. Yılında rahmet ve şükranla andı. Böylesine mübarek bir günde bu konulara girmek istemezdim, bir Türk olarak canım çok acıyor” diyerek sözlerine başlayan Başkan Mısırlıoğlu” […]

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı M. Muhammet Mısırlıoğlu, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan patates, soğan konusuna değindi. Ayrıca 13. Dönem Milletvekili Osman Attila’yı ölümünün 43. Yılında rahmet ve şükranla andı.

Böylesine mübarek bir günde bu konulara girmek istemezdim, bir Türk olarak canım çok acıyor” diyerek sözlerine başlayan Başkan Mısırlıoğlu” Tek adam rejiminin güzel ve bereketli ülkemizi ne hale getirdiğinin görüntülerini ne yazık ki ulusal kanallarda izliyoruz. Daha önce 200 gramlık çay fırlatan Sayın Cumhurbaşkanı şimdide patates ve soğan fırlatarak Türk vatandaşının düştüğü durumu gösteriyor. Eskiden Somali, Pakistan ve başka ülkelerin görüntülerini hatırlıyoruz.  İzlerken gözlerimiz yaşarırdı. Bir hatırlayalım isterseniz, küçük bir çocuk kuru ekmek yerken, dudaklarına yapışan sinekler umuruna bile gelmiyordu. Çünkü karnı çok açtı. Ağzına sinek bile girse yiyecek durumdaydı. İşte Türkiye büyük bir hızla bu ülkelere dönüyor. Ülke nüfusunun büyük bir bölümü aldığı yardımlarla ancak karnını doyurabiliyor. Üretimin bittiği bir yerde açlık ne yazık ki kaçınılmaz bir durumdur. Her ile üniversite kurduk diye övünerek konuşan AKP rejimi, bu üniversitelerden mezun olan gençlerimizi bir işe dahi yerleştiremiyor. Bu gerçeklerden dolayı halkımızı patates soğana mecbur ediyorlar. Ülkeyi bu hale düşürenler birde gururla patates soğandan dağıtmaktan bahsediyorlar” dedi.

AÇIKLANANLAR TAMAMEN FARKLI

Başkan Mısırlıoğlu; “İçinde hakaret yok, küfür yok, herhangi bir incitici söz yok, sadece yetimin hakkı olan, 85 milyonun hakkı olan 128 milyar dolar nerede diye soruyoruz. Bu cümle bazılarını çok rahatsız ediyor ki, nereye pankart asılırsa, nereye yazılırsa direk Cumhurbaşkanına hakaretten indirtiliyor. Eniştenin buhar ettiği 128 milyar doların nerede olduğu konusunda çeşitli siyasilere açıklama görevi verildi. Fakat açıklanan rakamlar ne bir birini tutuyor, nede nerede olduğuna dair bilgi veriliyor. Sadece günü kurtarmak adına birileri gündemden düşürmek için görev yapıyor. Bu ülkenin hesap uzmanlarının, ekonomistlerinin cevap bulamadığı açıklamayı Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay açıklama yaparak, oda başka yönlere çekmeye çalışıyor. Yok, para varken sorulmadı, para olmayınca soruldu gibi. Eyyy İl Başkanı, Türkiye’nin yetiştirdiği ekonomistler 128 milyar doların nerede olduğunu bulamazken, sen bulduysan onu söyle de, kimse aramasın” diye ifade etti.

7 YIL İÇİNDE İHALEYİ ALACAK FİRMAYA 345 MİLYON TL KAZANDIRACAK

Şehrimize kurulması planlanan EDS sistemi hakkında da konuşan Başkan Mısrılıoğlu” Belediyenin Nisan 2021 yılı içersinde yapacağı bir ihaleden bahsetmek istiyorum. Bu ihale EDS ihalesi. İhalede öyle kazanç var ki, belediye kazanmayacak ihaleyi alan firma kazanacak. Tamda Ak Parti’ye yakışan bir ihale. Yine sipariş ihale, yine yandaşı zengin edecek bir ihale. Belediye başkanı Sayın Mehmet Zeybek yerel bir internet kanalında yaptığı açıklamada, belediyenin kasasının dolu olduğundan bahsetti. Kasası dolu olan belediye neden bu ihaleyi yapıp 7 yıl içinde ihaleyi alacak firmaya 345 milyon TL kazandıracak.  Belediye 7 milyon lira harcayıp 7 yıl içinde 345 milyonu kazanmak yerine, neden ihale yapıyor? Şehir içine yapılacak olan EDS yatırım gideri olan 7 milyon lira. Gelir başlayınca taksitlerle ödeme imkânı varken, neden ihaleye çıkartılıyor. İhaleyi alacak firma yatırım için harcadığı 7 milyon TL’yi 6 ay gibi kısa bir sürede çıkartırken, 6 yıl 6 ay gibi bir süre neden ihaleyi alan firma zengin edilsin. Ak Parti’nin özelleşme adı altında yaptırdıkları otoyollar, havaalanları, köprüler ve diğer yatırımlardan hazineden ne kadar para çıktığını, yandaş müteahhide ne kadar fazladan ödeme yapıldığını cümle alem bilirken, kasası dolu olan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek bilmiyor mu” dedi.

ÜLKEMİZ NE YAZIK Kİ BU HALE GELDİ

Ramazan yardımları ile ilgili görüşlerini de belirten Mısırlıoğlu; “İslam dini o kadar güzel bir dinki, kendisi tok yatarken komşunun aç yatmasına asla müsaade etmeyen bir din. Yıllarca yardım denildiğinde akan sular duruyor, herkes gücüne göre yardımlarını yapıyor ve zekâtını dağıtıyor. Ne yazık ki son zamanlarda bu yardımlar sosyal medyalarda siyasi malzeme yapılmaya devam ediyor. Canlının zor yaşayacağı bir evde yaşayan yaşlı teyzemize bir yardım kolisi veriliyor, kolinin başında 7 Ak Parti’li poz veriyor. Bir Kaymakam bir çuval patates yani çuvalı 17 liralık patatesi verirken verdiği poz, sanki Cumhuriyet altını takmış gibi kabarıyor. Ülkemiz ne yazık ki bu hale geldi. 17 TL’lik patates, 15 TL’lik soğan almak için vatandaşlarımız bir birlerinin üstüne çıkıyorlar. Dağıtılan patates ve soğanlar zaten çürümeye yüz tutmuş gıdalar. Maalesef Akp iktidarı halkı fakirleştirmeye, yandaşı zengin etmeye devam ediyor”

HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ RENCİDE EDİLMEYECEK

“İYİ Parti İl Başkanlığı olarak bizde yardım kampanyasında varız. Anlaştığımız yerel bir marketten almış olduğumuz 100 TL’lik çekleri gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bu dağıtım işini kadın kolları teşkilatımız yürütüyor. Ne basında, nede sosyal medyada bu görüntüler yer almıyor ve almayacak. Çünkü hiç bir vatandaşımız rencide edilmeyecek. Oy hesabı yaparak bu yardımları yapmıyoruz. Dini inancımıza göre gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı