• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Mülteci kardeşlerimizi merhametsizliğinize terk etmeyeceğiz”

“Mülteci kardeşlerimizi merhametsizliğinize terk etmeyeceğiz”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan bir görüntülerde Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde üç kişi tarafından bir eve kapatılan Afgan uyruklu bir gencin kemerle dövülerek darp edilmesinin ardından Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan bir açıklama yaptı. Afganistan’ın Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk Müslüman ülke olduğunu dile getiren Arslan, “Afgan halkı; Kurtuluş Savaşımıza kollarındaki bilezikleri, yüzük ve ziynetleri […]

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan bir görüntülerde Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde üç kişi tarafından bir eve kapatılan Afgan uyruklu bir gencin kemerle dövülerek darp edilmesinin ardından Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan bir açıklama yaptı. Afganistan’ın Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk Müslüman ülke olduğunu dile getiren Arslan, “Afgan halkı; Kurtuluş Savaşımıza kollarındaki bilezikleri, yüzük ve ziynetleri ile maddi anlamda da destek vermiş kardeşlerimiz ki bugün birkaç müptezelin sarhoşu oldukları ideolojilerin ortağı olduğu İş Bankası bu destekle kurulmuş. Bilindiği üzere bir ilçemizde, Afganistan’da nişanlanan arkadaşlarının kutlaması için bir araya gelen Afganlı kardeşlerimizden birkaçı sokak ortasında tartaklanmış, bu olayda 15 aydan beri ülkemizde çalışan bir Afganlı kardeşimiz ise kaçırılmış kendisine üç saat boyunca zincir, kemer ve demirlerle işkence edilmiş, bu arada ideolojik sarhoşluklarıyla kinlerini kusan birkaç kendini bilmezin ağza alınmayacak küfür ve hakaretlerine maruz kalmıştır. Akabinde elleri ve ayakları bağlanarak araziye, ölüme terk edilmiştir” dedi.


Arslan, vicdanını yitirmiş, insanlıktan nasibi olmayanların yaşattığı bu menfur olayın Afganlı gence telafisi olmayan bir travma yaşattığı gibi kendilerinin de vicdanını kanattığını kaydetti. Arslan şu ifadelere yer verdi: “Biz, ülkemizdeki tüm muhacir kardeşlerimizi tıpkı Asr-ı Saadette olduğu gibi değerlendiriyor, onların varlığının bizim için bir nimet ve kendilerinin bize Allah’ın emaneti olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bu sebeple bir iftar vesilesi ile Çay ilçemizde mağdur Afganlı kardeşimizin ağabeyi ve arkadaşları ile bir araya geldik, hasbihal ettik. Yalnız olmadıklarını, Türkiye’deki kardeşleri olarak kendilerine ifade ettik. Durumları hakkında bilgi aldık. Akabinde işkenceye maruz kalan kardeşimizi ziyaret ettik. Olayı kendi ağzından dinledik. Yaşadıkları karşısında tüylerimiz ürperdi. Tarihinden habersiz, gündelik kaygılardan öte derinliği sıfır eleştiri ve söylemlerin at gözlüğüyle bakıcıları bilmelidirler ki başta Afganlılar olmak üzere hiçbir mülteci kardeşimizi onların merhametsizliğine terk etmeyeceğiz. Bu zulme maruz kalan kardeşimizin yaralarını sarmak, olay esnasında kırılan telefonun da kalbinin de tamiri için Eğitim Bir-Sen olarak tavrımızı kardeşliğimizden yana tahkim edecek, yaşanan menfur olayın hukuki anlamda da takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı