• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mustafa Aydıner vefat etti! – Son Dakika Haberler

Mustafa Aydıner vefat etti! – Son Dakika Haberler

Mustafa Aydıner, bugün Fatih Camii’nde kılınacak ikindi namazı sonrası Eyüp Sultan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak. İlaç, Eczacılık, sa��lık Bilim ve Teknolojileri Vakfı’nın (İVEK) manevi mimarlarından ve Vakfımızın kurucu mütevelli heyeti üyesi Eczacı Mustafa Aydıner Eczacılıkta adeta bir çınardı. 1964 yılında İstanbul Eczacılık Fakültesinden mezun olan, ailesinden gelen bitkisel ilaç bilgilerini eczacılık fakültesindeki öğrencilik yıllarında Prof. […]

Mustafa Aydıner, bugün Fatih Camii’nde kılınacak ikindi namazı sonrası Eyüp Sultan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

İlaç, Eczacılık, sa��lık Bilim ve Teknolojileri Vakfı’nın (İVEK) manevi mimarlarından ve Vakfımızın kurucu mütevelli heyeti üyesi Eczacı Mustafa Aydıner Eczacılıkta adeta bir çınardı.

1964 yılında İstanbul Eczacılık Fakültesinden mezun olan, ailesinden gelen bitkisel ilaç bilgilerini eczacılık fakültesindeki öğrencilik yıllarında Prof. Sarım Çelebioğlu, Prof. Mehpare Heilborn ve bilhassa Prof. Dr. Turan Baytop gibi değerli hocalarının sayesinde bilimsel bir kalıba oturtan Aydıner, Mezun olduktan hemen sonra aktif eczacılık alanında faliyet göstermeye başlamış ve bitkisel ilaç bilgilerini eczanesinin laboratuvar ortamında steril bir şekilde hazırlamıştır. Ve tüm bu bilgi ve tecrübelerini Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi adındaki kendisine ait kitabında toplamıştır.

ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Eczacılıkta koca bir ömrünü feda eden ve bugün ebediyete uğurlanacak Ecz. Mustafa Aydıner yakın bir zamanda, tedavi gördüğü hastanede kadim aile dostlukları bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etmişti.

Herkesin sevgisini kazanan, hayır hasenat dolu bir ömrü geride bırakan Ecz. Mustafa Aydıner’e Allah’tan Rahmet, Yakınlarına, sevenlerine ve tüm İVEK ailesine de sabırlar diliyoruz.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı