• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Müzik tarihine ışık tutacak

Müzik tarihine ışık tutacak

1-Cri Türk ‘ün Ceo’su olarak görev yapıyorsunuz ? Michael Kuyucu ‘yu sizden tanıyabilirmiyiz…   Uzun yıllardır medyada yöneticilik ve radyo&tv programcılığı yapıyorum. Ayrıca akademisyenlik yolunda ilerliyorum. CRITÜRK adlı Çin Medya Grubunun Türkiye yatırımının kurucu CEOsuyum. Bu marka ile iki yıldır radyo ve özellikle dijital mecralarda çok ciddi çalışmalara imza atıyoruz. Buna […]

1-Cri Türk ‘ün Ceo’su olarak görev yapıyorsunuz ? Michael Kuyucu ‘yu sizden tanıyabilirmiyiz…


 


Uzun yıllardır medyada yöneticilik ve radyo&tv programcılığı yapıyorum. Ayrıca akademisyenlik yolunda ilerliyorum. CRITÜRK adlı Çin Medya Grubunun Türkiye yatırımının kurucu CEOsuyum. Bu marka ile iki yıldır radyo ve özellikle dijital mecralarda çok ciddi çalışmalara imza atıyoruz. Buna ek olarak görsel projelere ve bir tane de Modern İpek Yolu adlı dergiyi de yayınlıyoruz.


 


2-Müziğin Kilometre Taşları isimli kitabınızda neler var?


 


Bu kitap yaklaşık beş yıllık bir radyo programının yansıması. İlk olarak 2014 yılında kitaplaştırıldı. Program sırasıyla RS FM ve TRT Radyo 1’den sonra CRI TURK’te yayınlandı ve hala bu radyoda yayında. Bu programda müzik endüstrisinin usta isimleri ile uzun mülakatlar yapıyoruz ve müzik tarihine ışık tutacak konuları Türkiye’de ilk kez açığa çıkarıyoruz. 2018 yılının son aylarında yayınlanan bu kitap Müziğin K.M. Taşları kitabının üçüncüsü. Serinin üçüncü kitabında son iki yılda yapılan röportajlar ve çok özel açıklamalar yer alıyor. 22 önemi müzisyen ve yorumcunun çok özel açıklamaları var.


 


3-Ne kadar sürede hazırladınız kitabı?


 


Kitap aslında uzun bir sürecin bir parçası. Bu proje beş yıldır devam ediyor ve sürekli olarak çalışıyoruz. Podcast – video kayıtları haberler , radyo programı her bir ayakta ayrı bir çalışma var. Programın kitabının yayınlanması da bunun bir parçası. Onun için her röportajı tamamladıktan sonra hemen kitapta nasıl yer alacağına dair düşünmeye başlıyoruz. Kitabın editlenmesi ve mizamplajı ise yaklaşık üç ay sürdü. Editörümüz Tuğçe Marik üç ay boyunca kelime kelime üzerinde çalıştı, fotoğrafları belirledik ve çok kaliteli bir renkli baskı yaparak müzikseveri renkli bir nostalji yolculuğuna çıkarttık.


 


4-Kitabınızın devamı gelecek mi ?


 


Evet gelecek. 2019 yılında Müziğin Kilometre Taşları -4- yayınlanacak. Çalışmalara yavaş yavaş başladık.


 


5-Kitabınızda  müzik dünyasının önemli ismleri yer alıyor.Müzik dünyasına  yeni girecekler için rehber olacak diyebilirmiyiz…


Bu projenin sloganı “müzik dünyasının ünlülerinden hayat dersleri”. Tecrübeyi hiçbir şey ile satın alamazsınız. Tecrübe sadece yaşanır, biz bu kitapta yer alan usta müzisyenlerle beraber onların müzik kariyerlerinde karşı karşıya kaldıkları acı ve tatlı tecrübeleri aktardık. Onun için her bir cümlede bir deneyim ve bir ders var. Müzik endüstrisinde olanlar için de , yeni girecekler içinde bir rehber niteliği de taşıyor bu kitap.


 


 


6-Çok yönlü olmanın avantaj ve dezavantajları neler sizin için?


 


Çok yönlü olmak güzel bir şey, hayata ve içinde olduğunuz sektöre çok boyutlu bakabiliyor ve derinlemesine analizler yapabiliyorsunuz. En büyük dezavantajı ise emeğinizin ve işçiliğinizin ucuza gitmesi ve size manen bunun pahalıya malolması.  Çok yorucu oluyor, inanın, iş 7 gün 24 saat içinde olduğunuz hayatın bir parçası oluyor. Yaptıklarınız değer gördüğünde ise en büyük ödül ve hazzı alıyorsunuz.


 


7-Aynı zamanda öğretim üyesisiniz…Gelecek nesili nasıl buluyorsunuz.


 


Gelecek nesil çok akıllı. İşini biliyor zamanını ve zekasını verimli kullanıyor. Aktif ve çok yönlü. Arada bir tembelliği tutuyor ama o birazda pratik olmasından kaynaklanıyor. Ben öğrencilerimle çok iyi anlaşıyorum çünkü bende onlar gibi yerinde duramıyorum, çabuk sıkılıyorum ve hiperaktif bir yapım var. Yeni neslin bu özellikleri çok hoşuma gidiyor. Tek hoşuma gitmeyen özelliği sabırsız olmaları.


 


8-Cri Türk ‘deki yöneticilik görevinizin dışında programda yapıyorsunuz…


 


CRI TURK’te yöneticiliğin yanında yayıncılıkta yapıyorum. Bir komutanın hem savaşı yönetmesi hem de savaşta savaşması lazım. Hem asker hem lider olmak gerekiyor. Onun için ben bu özelliğimi her çalıştığım kurumda ama CRITURK’te biraz daha fazla gösterdim. Türkiye’deki klasik medya yöneticilerinden farklıyım. Genelde diğer CEOlar pahalı elbiselerle, pahalı yerlerde yemek yiyerek sosyalleşmekle uğraşırken ve benimle çalışan ekibin bir parçası oluyorum ve onlarla beraber sahada savaşıyorum. Bu savaşta başarı da bizim, başarısızlıkta bizim. Bu stratejimi elimden geldiği kadar uyguluyorum. CRI TURK’ün dinamik – aktif ve çok hızlı büyüyen bir yapısı var. Medya pazarına giriş engellerinin çok yüksek olduğu Türkiye’de yeni bir medya markasını tanıtmak ve iyi bir yere getirmek çok zor iş. Bu zoru yatırımcımızla ve ekibimizle beraber yerine getirmeye çalışıyoruz.


 


9-Cri Türk Türkiye ‘nin en geniş yayın ağına sahip radyosu değil  mi?


 


Evet, CRI TURK 61 merkezde yayın yapıyor. Bu yönü ile TRT Radyolarından sonra Türkiye’nin en geniş erişim ağına sahip radyosu. Özel radyolar içinde ise en geniş erişime sahip radyo CRI TURK. Ama biz sadece bir radyo değiliz, Türkiye ve Çin’de toplam elliyi aşan editörlerden oluşan bir haber ajansıyız. Her geçen gün büyüyen bir dijital platformuz ve en önemlisi Türkiye ile Çin arasında kültürel köprüler kurmayı hedefleyen ve “haberciliği” baz alan bir medya işletmesiyiz.


 


10-Son olarak yakın zamandaki hedefleriniz neler ?


 


Yakın zamanda China Media Group’un Türkiye yatırımı olarak dijitalde büyümek ve özellikle haber yayıncılığı konusunda iddiamızı arttıracağız. Özellikle Türkiye – Çin ve Dış dünya ile ilgili çok güçlü bir haber ağı kuruyoruz. İlkemiz “tarafsız habercilik”  – “ilkeli habercilik” ve asla ideolojiyle karışmayan bir habercilik. Biz haberi aktarıyoruz yorumunu ise kamuoyuna bırakıyoruz. China Media Group’un Türkiye yatırımı bu yönü ile diğer medya işletmelerinden ayrışıyor.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı