• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Nüfus, Devletin Vatandaşa Açılan En Önemli Kapısı”

“Nüfus, Devletin Vatandaşa Açılan En Önemli Kapısı”

Toplantıda Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü İlhan Eser, Akıllı Kimlik Kartları ile il merkezi ve ilçelerdeki kurum çalışmaları, kurumsal dizayn ve devlet vatandaş ilişkileri hakkında Vali Mustafa Tutulmaz’a bilgiler verdi. Kimlik Kartı Değişim Oranında Türkiye Genelinde 7. Sıradayız Daha sonra konuşma yapan ve kimlik kartı değişimleri hakkında talimatlar veren Vali Mustafa […]

Toplantıda Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü İlhan Eser, Akıllı Kimlik Kartları ile il merkezi ve ilçelerdeki kurum çalışmaları, kurumsal dizayn ve devlet vatandaş ilişkileri hakkında Vali Mustafa Tutulmaz’a bilgiler verdi.


Kimlik Kartı Değişim Oranında Türkiye Genelinde 7. Sıradayız


Daha sonra konuşma yapan ve kimlik kartı değişimleri hakkında talimatlar veren Vali Mustafa Tutulmaz kendisinin de 9 yıl süreyle nüfus alanında çalıştığını söyleyerek: “Bende bir nüfus görevlisiyim. Nüfus kavramı benim için önemli bir kavramdır. Son dönemlerde kimlik kartlarının da Nüfus Müdürlüklerinden dağıtılıyor olması bu birimlerin önemini daha da arttırdı. Yapılan çalışmalara ve kimlik dağıtımlarındaki başarı oranına bakıldığında Türkiye genelinde 7. sıradayız. Bizim bu konuda biraz daha iyi olmamız gerekiyor. Benim bulunduğum vilayetin kendisinden iyi yönde bahsettirmesi gerekir. Ben sizlerin bu konuda daha da başarılı olacağına inanıyorum. Öncelikle bu sıralamayı daha da aşağıya çekmek için çabalayalım. Bu noktada ben sizlere her zaman destek olmaya hazırım. İlçelerimizde de zayıf olan yerler var. Bu ilçelerde de çalışmaları arttırıp kimlik değişimlerini bir an evvel yapmalıyız” dedi.


Nüfus, Devletin Vatandaşa Açılan En Önemli Kapısı


Vatandaş odaklı çalışmanın önemine dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Artık Nüfus Müdürlükleri pasaport, ehliyet, kimlik kartı gibi işlemlerle herkesin daha fazla uğradığı kamu kuruluşu haline geldi. İlçe Müdürlükleri de İl Müdürlükleri de hareketli yerler oldu. Kurumlarınızın devletin vatandaşa açılan kapısı olduğunu bilin ve bu doğrultuda çalışmalar yapın. Güzel hizmet sunun, iyi ilişkiler kurun, vatandaşı saygıyla karşılayın, empati yapın. Hiçbirimiz bu makamlarda kalıcı değiliz. Önemli olan bulunduğumuz süre içerisinde vatandaşa iyi hizmet verebilmektir. Devletin vatandaşa açılan en iyi yüzü Nüfus Müdürlükleri oldu. Vatandaşın en yoğun geldiği bu devlet kapılarını daha güzel ve sevecen hale getirmeliyiz. Seçim süresinde de yoğun bir çalışma temposundaydınız. Ben sizlere yoğun ve emek dolu çalışmalarınız dolayısıyla teşekkür ediyorum” diye konuştu.


2018 yılında ehliyet ve pasaportlardaki iş ve işlemlerin, İl Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüklerine geçmesiyle ilgili olarak il genelinde çalışma ve faaliyetlerin hızlandırılması için Vali Tutulmaz’ın talimatlarda bulunduğu toplantı gündemdeki diğer konuların görüşülmesiyle sona erdi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı