• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Nuh İlkokulu öğrencilerinden anlamlı proje

Afyonkarahisar Nuh İlkokulu öğrenciler 1 – 7 Mart Yeşilay haftası nedeniyle vatandaşlara yeşil mendil ve hazırladıkları broşürleri dağıttılar. Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçesine bağlı Nuh Köyündeki İlkokul 3. Sınıf öğrencileri Yeşilay Haftası dolayısıyla hazırladıkları sosyal sorumluluk projesiyle gönülleri fethetti.

Afyonkarahisar Nuh İlkokulu öğrencileri vatandaşlara tek tek broşür dağıtarak onlara Yeşilay Haftasının önemini anlattılar. Çocuklar daha sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret ettiler.

Afyonkarahisar Nuh İlkokulu minik öğrencileri öğrenciler 1 – 7 Mart Yeşilay haftası nedeniyle vatandaşlara yeşil mendil ve hazırladıkları broşürleri dağıttı. Program hakkında bilgi veren Nuh İlkokulu birleştirilmiş sınıf öğretmeni Ömer Sezer ; “1 – 7 Mart tarihleri arası Yeşilay haftası olduğundan dolayı öğrencilerimizle güzel bir etkinlik hazırladık. Bilindiği üzere sigara, alkol ve bağımlılıkla mücadele bizim için çok önemli. Sigaradan her yıl 100 bine yakın vatandaşımız çeşitli hastalıklara yakalanarak hayatını kaybediyor. Biz de bu nedenden dolayı gözyaşları sadece mutluluktan aksın bize ve sevdiklerinize acınızı yaşatmayın diyerek sigara alkol ve uyuşturucuyla alakalı hazırladığımız broşürleri ve birer tane de yanına yeşil mendili halkımıza dağıtıyoruz” dedi.

AİLELER ÇOCUKLARININ TAKİBİNİ YAPSIN

Gençlere ve ailelere tavsiyelerde de bulunan Sezer; “ İsteğimiz bu gibi kötü alışkanlıklardan herkesin kurtulmasıdır. Yaklaşık 2 bine yakın broşür hazırladık mendillerle beraber 2 bin kişiye dağıtacağız. Özellikle bu tür alışkanlıklar arkadaş çevresi ile başlıyor bütün kişilerden ricamız arkadaşlarını iyi seçmeleri sigara alkol gibi bağımlılık yapan maddelerin zararlarını öğrenmeleri ve bunlara hiç bulaşmamalarını tavsiye ediyorum. Bir öğretmen olarak ailelerimizi de mutlaka çocuklarının takiplerini yapmaları gerekiyor arkadaş çevrelerini daha sonra onların kullanabileceği bu tür maddelerin olduğu yerlerden çocuklarını uzak tutmaları tavsiye ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

GÖZYAŞLARI SADECE MUTLULUKTAN AKSIN

Öğrenciler daha sonra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti. Öğrenciler, bağımlılık yapan maddelerin zararlarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’le paylaşarak sigara ve alkolün zararlarını anlatarak bu konuda gerekli önlemlerin arttırılmasını istediler.Öğrenciler “Bize ve Sevdiklerinize Acınızı Yaşatmayın, Gözyaşları Sadece Mutluluktan Aksın” sloganıyla Başkan Zeybek’e yeşil mendil hediye etiller.Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Yeşilay Haftası dolayısıyla hazırladıkları sosyal sorumluluk projesinden dolayı öğrencileri ve okul idarecilerini gönülden tebrik etti.Başkan Zeybek, Yeşilay’ın, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar ve bunun gibi bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Çocukların ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesinin onlara verilecek sağlık bilinciyle mümkün hale geleceğini ifade eden Başkan Zeybek,  Bu rolü kurumsal olarak üstlenen Yeşilay’a, Yeşilay gönüllüsü öğrencilere teşekkür etti. Yurdanur Mergen

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Hakan Dilek güven tazeledi

Hakan Dilek güven tazeledi

Temmuz 1, 2019, Hakan Dilek güven tazeledi için yorumlar kapalı
Bir kulüp nasıl batırılır?

Bir kulüp nasıl batırılır?

Temmuz 4, 2019, Bir kulüp nasıl batırılır? için yorumlar kapalı