• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
O meydanda artık huzur var

O meydanda artık huzur var

Diyarbakır’da, HDP’nin provokasyon amaçlı eylemlerde kullandığı Ofis Meydanı, yenilenerek vatandaşın hizmetine kazandırıldı. Kentin merkezindeki eski Konuk Evi önünde bulunan meydan, yeni görüntüsüyle takdir topladı. Yine meydanda yer alan ve DTK binası olarak kullanılan Konuk Evi de Bilgi Evi’ne dönüştürüldü. Meydan’da HDP’liler, terörist başı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşulları, bölgede sivil itaatsizlik, sözde sivil Cuma gibi yasa […]

Diyarbakır’da, HDP’nin provokasyon amaçlı eylemlerde kullandığı Ofis Meydanı, yenilenerek vatandaşın hizmetine kazandırıldı. Kentin merkezindeki eski Konuk Evi önünde bulunan meydan, yeni görüntüsüyle takdir topladı. Yine meydanda yer alan ve DTK binası olarak kullanılan Konuk Evi de Bilgi Evi’ne dönüştürüldü. Meydan’da HDP’liler, terörist başı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşulları, bölgede sivil itaatsizlik, sözde sivil Cuma gibi yasa dışı eylemler yapıyordu.

HDP tarafından adeta eylem merkezi haline getirilen Ofis Meydanı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu artık vatandaşların dinlenme yeri haline getirildi. HDP’nin kentte gerileme ve olaylara neden olan yası dışı eylemlerini yaptığı Ofis Meydanı’nı kentin dikkat çeken mekânı haline getirmek için çalışmalara geçtiğimiz yıl başladı. HDP’lilerin, İmralı Cezaevi’nde tutulan terörist başı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşulları, bölgede sivil itaatsizlik, sözde sivil Cuma, KCK operasyonlarını protesto gibi yasa dışı eylemler yaptığı alan kısa sürede bambaşka bir görünüme kavuştu. HDP’li belediyeler döneminde, polisin sürekli TOMA ve zırhlı araçlarla beklediği meydanda artık, vatandaşlar gönüllerince vakit geçiriyor ve çayını yudumluyor. Meydan, yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla da gece dikkat çekiyor. Yine meydanda yer alan ve DTK binası olarak kullanılan Konuk Evi de Bilgi Evi’ne dönüştürüldü.

Büyükşehir Belediyesi, Merkez Yenişehir İlçesi Ofis semtinde eski Konuk Evi önünde yer alan 3 bin 360 metrekarelik meydan alanına oturma grupları, pergoleler, 3 dönence, 2 asma germe asma germe (gölgelendirme), saksı içinde ağaç, çalı ve çiçekler yerleştirildi. Meydan düzenleme çalışmalarında 680 metrekareye renkli asfalt, bin 165 metrekareye iroko deck kaplama ve bin 515 metrekarelik alanda traverten döşeme kaplaması serildi. Yeşillendirme çalışmaları kapsamında belediye alana çok sayıda ağaç ve mevsimlik çiçekler dikti.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı