• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Öğrencilere İnternet’i ücretsiz yapın, bizde sizi alkışlayalım’

‘Öğrencilere İnternet’i ücretsiz yapın, bizde sizi alkışlayalım’

  İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Mısırlıoğlu; “Üniversitede okuyan öğrenciler çay parasıyla telefonuna internet alma hesabı yapıyor, hadi gelin yurtlar bölgesinde interneti ücretsiz yapın bizde sizi alkışlayalım” dedi. Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısına hafta sonu Ankara spor futbol takımını yenen Afjet Afyon Spor futbol takımını kutlayarak […]

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Mısırlıoğlu; “Üniversitede okuyan öğrenciler çay parasıyla telefonuna internet alma hesabı yapıyor, hadi gelin yurtlar bölgesinde interneti ücretsiz yapın bizde sizi alkışlayalım” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısına hafta sonu Ankara spor futbol takımını yenen Afjet Afyon Spor futbol takımını kutlayarak başladı. İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu “Pazar günü bizi galibiyeti ile mutlu eden Afjet Afyon Spor futbol takımımızın başta futbolcuları, yöneticileri ve taraftarlarımızı kutlayarak basın toplantısına başlamak istiyorum. İnşallah takımımız ligde yakın zamanda üst sıralarda layık olduğu yere gelir.” dedi.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM İSTİYORUZ”

Başkan Mısırlıoğlu “ Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin gündemi Genel Başkanımız Meral Akşener’in “Cumhurbaşkanı adayı değilim ben Başkanlığa adayım” açıklaması oldu. Bu açıklama bize şunu gösterdi, Türkiye’de mevcut tek adam rejiminin sonra ereceği ve güçlendirilmiş Parlamenter sistemi ile yönetileceğimizin ilanı idi. Ülkemiz şu an ucube yönetim sistemi ile yönetilmekte. Bu sistemden kurtulmadıkça ülkemizin önü açılamaz. Hesap verilemez bir bütçe ile tek adam rejiminin bizi bir yere getirmesi mümkün değil. Cumhurbaşkanımız işine geldiği zaman Cumhurbaşkanı işine gelmediği zaman AKP Genel başkanıyım diyor. Bu ülkede bir temizlik işçisinin alımında bile referans isteniyor gerisini siz düşünün artık. Siyasallaştırılmış bir yönetim sistemi ile yönetilmek istemiyoruz. Bizim istediğimiz sistem güçlendirilmiş parlamenter sistemdir” diye ifade etti.

“ÜST GEÇİT YAPMANIZ İÇİN BİR CANIMIZIN MI GİTMESİ GEREKİYOR”

“İlimizdeki pek çok sorun bize vatandaşlarımız tarafından bildiriliyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu “ Afyon basınında da defalarca dile getirilen bir konu dün tekrar gündeme geldi. RTE Anadolu Lisesi önünde bir trafik kazası meydana geldi. Tam çocuklarımız dolmuştan inip okullarına geçerken yaralamalı bir kaza meydana geldi. Defalarca söylenmesine rağmen Belediyemiz buraya bir üst geçit yapmadı. Üst geçit yapmanız için bir canımızın mı gitmesi gerekiyor, dolmuştan inen çocuklarımız akan trafiğin arasında kalıyorlar. Buraya en kısa zamanda kalıcı bir çözüm getirin” dedi.

“ŞANTİYEYE ÇEVİRİRDİNİZ HER YERİ”

Başkan Mısırlıoğlu “Belediyemiz maşallah plansız programsız çalışmaya devam ediyor. Okullarımız bir buçuk yıldır kapalıydı. Üniversitemiz pazartesi günü eğitime başladı. Pazar günü Türkiye’nin her yerinden aileler çocuklarını yurtlarına getirdi. Erenler bölgesi çok şükür öğrencilere kavuştu, kavuştukta nasıl kavuştuk. Erenler sokakları dubalarla kapatılmış Belediye ekipleri asfalt çalışması yapıyor. Bu fotoğraf dün çekilmiş bir fotoğraf. Aklınız neredeydi. 18 aydır o yolları neden asfaltlamadınız aklınız yeni mi geldi. Sevindik, çocuklarımıza çorba, lokum ikram etmişsiniz. Erenlerde de  simit çay ikram etseydiniz, edemezsiniz simit çay ikram edebileceğiniz cadde mi var. Şantiyeye çevirirdiniz her yeri” diye ifade etti.

“DEPREMDE TOPLANILABİLECEK ALAN YOK”

Başkan Mısırlıoğlu; “İlimiz birinci derece deprem kuşağında olan bir il, Allah göstermesin ama olası bir deprem anında vatandaşlarımız deprem sonrası toplanabileceği deprem toplanma alanları yok. Eskiden deprem toplanma alanlarımız vardı. Ama maalesef bu alanlar artık yok, bu alanlara binalar, okullar yapıldı. Bir örnek vereyim, Derviş Paşa Mahallesi’nde mevcut deprem toplanma alanına okul yapıldı. Vatandaşlarımız deprem sonra yıkılmış okul binasının üzerinde mi toplanacak. Deprem toplanma alanlarının güncellenmemesi sizin konuyu ciddiye almadığınızı gösteriyor. Depremin şakası olmaz. En kısa zamanda güvenli deprem toplanma alanlarını güncelleştirin ve vatandaşlarımıza bildirin” dedi.

“AFYON YEREL ESNAFI YOK OLDU”

Başkan Mısırlıoğlu “ Geçtiğimiz gün bir haber okudum. AKP Milletvekili Ali Özkaya Bey “ 5 bin’in altında olan yerleşim yerlerinde zincir market olmayacakmış. Günaydın yenimi uyandınız sizin ruhsat verdiğiniz marketler sayesinde köy bakkalları yok oldu, şimdi mi aklınıza geldi. 20 yıldır sizin sayenizde Afyon yerel esnafı yok oldu, esnafımızı bağ kur primlerini ödeyemez hale getirdiniz. Bu ülkeyi 20 yıldır Sayın Kılıçdaroğlu mu yönetiyor. Sizin döneminizde marketler şube açma yarışına girdi zincir marketleri denetleyeceklermiş. 81 ilimizde ticaret müdürlükleri var, şimdi aklınıza yeni mi geldi” Ali Bey dedi.

“UÇMUŞMUYUZ KAÇMIŞMIYIZ GÖRÜRÜZ”

Bugün Gazete3’ü okurken gördük ki geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Zeybek Kanal3’ü ziyaret etmiş. Buradaki açıklamasında komşumuzdaki iller Afyon gidiyor komşu nereye gidiyor demiş. Sayın Zeybek siz bu açıklamayı yapınca Türkiye’nin milli gelirdeki sıralama tablosuna baktım, komşu illerimizden Eskişehir 10, Denizli 13, Burdur 39, Isparta 42, Kütahya 27. bizim gibi bir Anadolu şehri olan Çorum 29. sırada sizin nereye gidiyor dediğiniz Afyonkarahisar 48. sırada ,nereye gittiğimiz bu tabloda görülüyor. Uçan bir şey var doğru AKP milletvekilleri başta olmak üzere bir kesimin ekonomisinin uçtuğu belli bu kişilerin gelir düzeylerini belirlemek mümkün değil. Pazarda 10 tl’nin altında meyve yok, teyzem elindeki paraya bakarak kaç adet meyve alacağını soruyor, gelin Afyon sokaklarının tozunu birlikte atalım. Nereye istiyorsanız oraya gidelim. Uçmuşmuyuz kaçmışmıyız görürüz. Sizlerin dönemin de Afyon uçmadı yere çakıldı.”

“NE ZAMAN DOĞALGAZ BULDUK DESENİZ ZAM GELİYOR”

“Valimiz sayesinde yapılan kamu yatırımlarını takdir ediyoruz. Valimiz gelene kadar Ayazinine bakmak aklınıza gelmedi mi, Afyon’a yapılan yatırımları şükran ve takdirle karşılarız, ancak yapılanlar haklımızın gelir düzeylerinin artmasına sebep olmalı, vatandaşımızın cebine yansımalı, vatandaşımız kredi kartıyla tefeciyle yaşamını sürdürmek zorunda kalmamalı kendi emeğiyle kazandığıyla yaşamını sürmeli, kış geliyor aman doğal gaz bulduk falan demeyin ne zaman doğalgaz bulduk deseniz zam geliyor.”

“GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİ YOK ETTİNİZ”

“Üniversitede çocuklarını okutan aileler nasıl okutacaklarının derdine düştüler” diyen Başkan Mısırlıoğlu; “Ev kiraları aldı başını gitti. Üniversitede okuyan öğrenci sizin bir zamanlar hesabını yaptığınız çay simit hesabını bırakıp çay parasıyla telefonuna internet alma hesabı yapıyor, hadi gelin yurtlar bölgesinde interneti ücretsiz yapın bizde sizi alkışlayalım. Gençlerimizin geleceğini yok ettiniz, suç işleme oranı sizin döneminizde 3 kat arttı, 126 yeni cezaevi yaptınız, ötelemelerle yapılandırmalarla vatandaşımızı rahatlatamazsınız, vatandaşımıza geri ödemesiz destek sağlayın, halkımızın iki yıl önünü göreceği paketler açıklayın” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı