• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÖKK darbe girişimi davası – Son Dakika Haberler

ÖKK darbe girişimi davası – Son Dakika Haberler

– FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirme teşebbüsüne ilişkin görülen davaya, sanıkların esasa ilişkin savunmalarının alınmasıyla devam edildi ANKARA (AA) – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza […]

– FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirme teşebbüsüne ilişkin görülen davaya, sanıkların esasa ilişkin savunmalarının alınmasıyla devam edildi

ANKARA (AA) – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Esasa ilişkin savunma yapan tutuksuz sanıklardan Yıldıray Y, 15 Temmuz 2016 öncesi yaklaşık 20 gündür yıllık izinde olduğunu, olay gününde Ankara’da dahi olmadığını ileri sürdü.

Darbe girişimi öncesi birliğinin Hatay’da görevli olduğunu, 15 Temmuz’da da Hatay’a doğru otobüs ile yolculuk yaptığını beyan eden Yıldıray Y, darbe girişiminin ardından ele geçirilen personel isim listesinde adının bulunması sebebiyle cezalandırılmasının talep edildiğini söyleyerek, üzerine atılı suçlamaları işlemediğini savundu.

Şehit Ömer Halisdemir tarafından etkisiz hale getirilen eski tuğgeneral Semih Terzi ve bazı darbe sanıkları ile iletişim kaydı bulunması konusunda da savunma yapan Yıldıray Y, “Olay tarihinde Terzi benim amirim konumunda değildir. Bu nedenle kendisinin attığı mesaja bakmadım ve cevap da vermedim.” dedi.

Sanık Yıldıray Y, tutuklu sanık Ümit Bak ve sözde yurtta sulh konseyi üyesi Fırat Alakuş ile görüşmelerinin de darbe içerikli olmadığını belirterek mahkeme heyetinden beraatini istedi.

Sanık eski astsubay Süleyman Menteş’in de savunmasının ardından gelecek hafta devam edilmek üzere duruşmaya ara verildi.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı