• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Onarılan camide bu kez dua etti

Onarılan camide bu kez dua etti

Diyarbakır’da 3 yıl önce teröristler tarafından yakılan Kurşunlu Cami’ye gelerek, elini açıp PKK’lı teröristlere beddua eden 68 yaşındaki Gülseher Öner, onarımı tamamlanan ve ibadete hazır hale getirilen tarihi cami önünde gözyaşları içinde duygularını SABAH’a anlattı. ‘ALLAH DA SİZİ YAKSIN’ DEMİŞTİSur’da özerlik bahanesiyle mahallelere hendek açan ve buralara el yapımı patlayıcı döşeyen teröristler Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan […]

Diyarbakır’da 3 yıl önce teröristler tarafından yakılan Kurşunlu Cami’ye gelerek, elini açıp PKK’lı teröristlere beddua eden 68 yaşındaki Gülseher Öner, onarımı tamamlanan ve ibadete hazır hale getirilen tarihi cami önünde gözyaşları içinde duygularını SABAH’a anlattı.

‘ALLAH DA SİZİ YAKSIN’ DEMİŞTİ
Sur’da özerlik bahanesiyle mahallelere hendek açan ve buralara el yapımı patlayıcı döşeyen teröristler Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan ilk Osmanlı eseri 503 yıllık tarihi Kurşunlu Cami’yi ateşe vermiş ve olay yerinden kaçmıştı. Ertesi gün sabah camiye gelen vatandaşlar arasında yer alan Gülseher Öner, ellerini havaya açıp camiyi yakan PKK’lı teröristlere, “Kuran-ı, Allah’ın kitabını yaktınız. Allah’ın evini yaktınız. Keşke evim yansaydı, cami yanmasaydı. Bu nasıl Müslümanlık, Allah sizi ateşinde yaksın” diyerek beddua etmişti. Üç yıl süren onarım çalışmaları sonrasında, yenilenen Kurşunlu Cami’yi gezen Öner, bu defa gözyaşlarını tutamadı.

‘ÇOK KÖTÜ GÜNLER YAŞADIK’
Çocukluğunun Kurşunlu Cami çevresinde geçtiğini ve çok kötü günler yaşadıklarını ifade eden Öner, “Ben caminin çocuğuyum. Ben camide büyüdüm. O gün cami ile birlikte ben de yandım. Allah’a şükür cami yeniden onarıldı. O gün teröristlere beddua ettim, bugün camiyi onaranlara da dua ediyorum. Kurşunlu Cami’nin içinde hendek kurdular, bombalar döşediler. Bombalar nedeniyle camiyi çok kötü duruma düşürdüler. Cami bombalar nedeniyle yandı. Yaşanan olayların içinde kaldık. Çok kötü günler yaşadık. Benim çocukluğum geçti buralarda. Camiye gelip görünce çok üzüldüm, ağladım. Çocukluğum yanıyordu. Evim yanıyordu. Kötü olaylar yaşadık. Üç yıl sonra yeniden geldim buralara. Çok güzel olmuş. Cami yine eski günlerindeki gibi ayakta” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ İYİ Kİ VAR TIRNAĞI TAŞA DEĞMESİN”
Camide yaşananları anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Gülseher Öner, Kurşunlu Cami’nin eski günlerine geri dönmesinde katkısı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua ederken, “Cumhurbaşkanımız iyi ki var. Daha güzel günler olacaktır” dedi. Caminin son halinden oldukça memnun olduğunu belirten Öner, “Kurşunlu Cami çok güzel olmuş. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, tırnağı taşa değmesin. Allah ona hayırlı ömürler versin” ifadelerini kullandı.

https://www.sabah.com.tr/ Sabah.com.tr internet sitesinden alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı