• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Parkhayat Tüp Bebek Merkezi hizmete başladı

Parkhayat Tüp Bebek Merkezi hizmete başladı

    Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezi hizmet vermeye başladı. Bölge illerin yanı sıra uluslararası da hizmet vermesi beklenen Tüp Bebek Merkezi, tüp bebek tedavisi görmek isteyen evli çiftlerin diğer illere gitmek zorunda kalmasının önüne geçecek.   Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek […]

 

 

Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezi hizmet vermeye başladı. Bölge illerin yanı sıra uluslararası da hizmet vermesi beklenen Tüp Bebek Merkezi, tüp bebek tedavisi görmek isteyen evli çiftlerin diğer illere gitmek zorunda kalmasının önüne geçecek.

 

Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezi, düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Bir kafede düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına basın toplantısına Parkhayat Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Alev Türe, Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek uzmanı Doç. Dr. Mesut Köse, Embriyolog  Turabi Yılmaz katıldı. Dr. Alev Türe’nin kısa konuşmasının ardından söz alan Doç. Dr. Mesut Köse, eylül ayı içerisinde hizmet vermeye başlayan Parkhayat Tüp Bebek Merkezi hakkında bilgi verdi.

ÇİFTLERE BEBEK SAHİBİ OLMA FIRSATI

Köse, merkezde doğal yöntemler ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri için bir yardımcı üreme tekniği olan tüp bebek tedavisinin başarıyla uygulandığını belirtti. Konuşmasında, kısırlık nedenlerine değinen Doç. Dr. Köse, Parkhayat Tüp Bebek Merkezi’nin sebebi belirlenemeyen kısırlıklar, ileri yaş, kadınlarda enfeksiyon ve tüplerdeki tıkanıklıklar, erkeklerde ise sperm sayısının azlığı ve kalitesinin düşüklüğü, obezite gibi metabolik rahatsızlıklar yüzünden çocuk sahibi olamayan çiftlere çocuk sahibi olabilme imkanı sunduğunu iletti.

UZMAN EKİP, YÜKSEK TEKNOLOJİ

Günümüzde en sık tercih edilen kısırlık tedavisi olan tüp bebek tedavisinin, kadın ve erkek üreme hücrelerinin laboratuar koşullarında bir araya getirilmesi, döllenmiş yumurtanın anne rahmine yerleştirilmesi ile uygulanan yapay döllenme tekniği olduğunu belirten Doçent Doktor Mesut Köse, görevi gereği yıllardır binlerce ailenin mutluluğuna tanıklık ettiğinin altını çizdi. Bu yöntemin başarısı için ise, Tüp Bebek Merkezi’nin uzman bir ekip ve yüksek teknolojiyle donatılmış olmasının çok önemli olduğunu belirten Köse, bölgenin referans sağlık grubu olarak tüp bebek alanında da konusunda uzman ekip, yüksek teknolojiyle donatılmış, başarı oranlarını yükselten modern cihaz ve ekipmanları ile Parkhayat Tüp Bebek Merkezi olarak hizmet vermeye başladıklarını paylaşmaktan heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtti.

MENOPOZ YAŞI DÜŞÜYOR

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doç Dr. Köse, tüp bebek uygulamalarına başarı şansının tüm dünyada oldu gibi Türkiye’de de yaklaşık üçte bir olduğunu belirtti. Her üç denemeden birisinde başarılı sonuç alınabildiğinin altını çizen Köse, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin SGK desteğinden de yararlanabileceğini belirtti. Köse, tüp bebek uygulamasından yararlanmak isteyen çiftlerin belli sağlık kriterini taşımaları gerektiğini belirterek, kadınlarda menopozun doğal yaş sınırı olduğuna dikkat çekti. Günümüzde aşta kariyer planlamaları olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı menopoz yaşışının çok düştüğüne dikkat Dr. Köse, “Benim takibimde olan 19 yaşında menopoza giriş hasta var” diye konuştu. Erken menopozun çocuk sahibi olmak için önemli bir engel olduğuna dikkat çeken Doç. Köse, erkeklerde ise yaşa bağlı ‘azospermi’ görüldüğünü kaydetti.

DEEME SINIRI YOK

Sigara, alkol kullanımı ve kötü beslenmenin bebek sahibi olma konusunda zararlı olduğunu belirten Dr. Mesut Köse, Akdeniz diyeti beslenmesi önerdiklerini söyledi.

Gazetemizden Yurdanur Mergen’in “Denemelerden ne zamn vaz geçiyorsunuz” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Doç. Dr. Köse, denemeler konusunda bir sayı vermenin mümkün olmadığını belirterek, “Kadınlardan yumurta alınamadığında denemeler son buluyor” diye konuştu.

BARINMA HİZMETİ SAĞLANACAK

Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezi’ne başvuracak çiftlere barınma hizmeti verebileceklerini kaydeden Doç. Dr. Köse, yerleşim birimlerine servis için de çalışmaların sürdüğünü belirtti. Doç. Dr. Köse, Parkhayat Sağlık Grubu Afyonkarahisar Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Tüp Bebek Merkezi’nin bölge illerin yanı sıra uluslararası da hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

 

Yurdanur Mergen-Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı