• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pişmanlıklardan, büyük bölge imamlığına

Pişmanlıklardan, büyük bölge imamlığına

Tutuklu yargılanan sanıklardan Cem B.’ nin tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 17 Eylül tarihine ertelenmesine, şuan tutukluyum ama neden tutuklu olduğumu bile bilmiyorum diyen Mesut I. ‘nın tutukluluk halinin devamına, Hatice Y.’nin duruşmasının 17 Eylül tarihine ertelenmesine ve hakkında yetkisizlik kararı verilen Fuat Dinçer G.’nin dosyasının İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine ve tutukluluk halinin devamına […]

Tutuklu yargılanan sanıklardan Cem B.’ nin tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 17 Eylül tarihine ertelenmesine, şuan tutukluyum ama neden tutuklu olduğumu bile bilmiyorum diyen Mesut I. ‘nın tutukluluk halinin devamına, Hatice Y.’nin duruşmasının 17 Eylül tarihine ertelenmesine ve hakkında yetkisizlik kararı verilen Fuat Dinçer G.’nin dosyasının İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.


“BÜYÜK BÖLGE ABLALIĞI YAPTIK”


9 Mayıs perşembe günü tutuklu yargılanan evli sanıklar Emin T. ve Elif T.’ nin dün tekrar duruşma da yer aldı. Uzaktan bağlantı ile dinlenen tanık Havva Y.,” bEN Emin T.’yi tanımıyorum ancak eşi Elif T. ile büyük bölge ablalığı yaptık.2016 Nisan’da ben görevi bıraktım. 2017 Kasım’da Elif T. benim evime geldi ve tutuklu olan tanıdıklarımızla görüşmek istediğini söyledi. Bundan dolayı bizde vefa olarak görüşme kararı aldık. Erkek yapılanmasının içeriğini bilemiyorum biz ev hanımlarına ve öğrenci yurtlarında ziyaret gerçekleştiriyorduk” dedi. Bunun üzerine tutuklu sanık Elif T.,” Ben Havva Y.’ yi tanımıyorum ve suçlamaları kabul etmiyorum. Ben asla örgüt üyesi olmadım 21 aydır tutukluyum. Hastayım ciddi problemlerim var ve 2 çocuğum için tahliye ve tutuksuz yargılanma talep ediyorum” şeklinde konuştu. Duruşma da Elif T. ‘nin tutukluluk halinin devamına Emin T.’nin ise tahliyesine karar verildi.


“MADDİYATIMDAN DOLAYI BOYUN EĞMEK ZORUNDA KALDIM”


Mesleğin de açığa alınmış astsubay tutuksuz yargılanan sanık Uğur K.’nın savunması dinlendi. Uğur K.,” 2010′ da İskenderun’ da liseden mezun oldum. Mezun olduktan sonra dershaneye gitmem gerekiyordu. Annem ev temizliklerine giderken bir kadından burs istemiş daha sonra bilinçsiz olarak Bolvadin Meslek Yüksekokulu’na geldim. Afyon’a gelip kalacak yer ararken ucuz bir yer bulmamız gerekiyordu Örgüte bağlı bir yurt aradı bizi gelin bizim evde kalın dediler. Mustafa Ç. beni aldı ve namaz kılacağımızı söyledi ev de 7 kişi kalıyorduk ben sadece bir kişi ile anlaşabildim. Evde olanlar bana hiç mantıklı gelmiyordu. İlk dönemi bitirdikten sonra bir otel de çalışmaya başladım. Beni daha sonra okula uzak bir eve göndermek istediler ama ben gitmedim. Oradaki şartlara maddiyatımdan dolayı katlanmam gerekiyordu boyun eğmek zorunda kaldım. İstanbul’a bizi gezmeye götürdüklerin de orada Murat ismin de birisiyle tanıştırdılar orada kalmam için ısrar etti bana. Ben daha sonra jandarma sınavlarını kazandım ve sınavı kazandıktan sonra memleketime döndüm kısa bir süre sonra da astsubay oldum. Onlar bana ulaşmasın diye numaramı değiştirdim ama onlar yine de bir şekilde bulmuşlar numaramı beni aradılar ve benden kurban parası istediler” ifadelerini kullandı. Sanığın duruşması 17 Ekim tarihine ertelendi.


“İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİM”


Etkin pişmanlık kapsamında beyanını gerçekleştiren tutuksuz sanık öğretmen Tayfun M. için dinlenilen tanık Murat T.,” Tayfun M.’ yi Isparta’dan Afyon’a gelmiş birisi olarak biliyorum. Ben kendisine görevi devrettim (İlçe İmamlığı).Tutuklu ailelerle ilgilenecektik ancak Ekim ayında gerçekleşen bir operasyon da örgüt üyeleri tutuklanınca ben bir ay kadar saklanmak zorunda kaldım” dedi. Buna karşılık sanık Tayfun M. hakime;” Konuyla alakalı sizlerle iş birliği içerisindeyim üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım” şeklinde konuştu. Duruşma 17 Ekim tarihine ertelendi.


AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı