• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Polis adayları mezun oldu

Polis adayları mezun oldu

Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem öğrencileri için düzenlenen mezuniyet törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, İl Jandarma Komutanı J. […]

Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem öğrencileri için düzenlenen mezuniyet törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, daire müdürleri, emniyet teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende dönem birincisi Polis Memuru Mehmet Emirhan Altuntaş, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.


“Teşkilatımızda ruhunu satmış kişilere yer yoktur”


Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker yaptığı konuşmada; “Vatandaşların huzuru için gece gündüz demeden çalışan gerektiğinde canlarını feda etmekten çekinmeyen, yaptığı çalışmalardan dolayı milletimizin takdirini toplayan Emniyet Teşkilatımız bundan sonrada saygınlığın ve başarısını arttırarak her daim görevine devam edecektir. Bu vesileyle; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması, halkımızın huzur ve güveninin temini uğrunda canlarını feda eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anar, halen görevi başında bulunan meslektaşlarımız ile kıymetli ailelerinin ve siz değerli misafirlerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar geçirmelerini temenni eder, 2019 yılının başta Ülkemize, Milletimize, İslam alemine barış, huzur ve esenlik getirmesini dilerim. Her zaman söylediğim gibi; Türk Polisi şu grubun, bu kesimin değil, sadece ve sadece Türk milletinin, Türk devletinin polisidir. Görevi Ülkesine ve milletine sadakatle Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmektir. Teşkilatımızda, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast edecek her türlü terör örgütlerine, ruhunu satmış kişilere yer yoktur. Çünkü bu kurum milletin kurumu, devletin kurumudur ve sadece onlara hizmetle mükellef insanlar yetiştirmekle görevlidir. Bugünden itibaren görevinizi ülkemizin dört bir tarafında, aldığınız eğitimler doğrultusunda ve bugün burada yapacağınız yemine sadık kalarak, kutsal mesleğinizin vatan sevgisi, merhamet, adalet ve kötülükle mücadele olduğunu asla unutmayacağınıza, Meslek hayatınız boyunca toplum menfaatini şahsi menfaatlerinizin üzerinde tutup, görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza hiç şüphemiz yoktur” ifadelerine yer verdi.


 Keplerini havaya attılar


Konuşmaların akabinde dönem birincisi Polis Memuru Mehmet Emirhan Altuntaş tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Törenin devamında 22. dönemde dereceye giren öğrencilere Vali Mustafa Tutulmaz tarafından ödüllerinin takdiminin akabinde Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem Mezunu öğrencileri tarafından yemin töreni gerçekleştirildi.


 


Tören bitiminde mezun olan öğrencilerimiz keplerini havaya atıp kendi aralarında kutlama yapmasıyla tören sona erdi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı
Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek

Eylül 30, 2021, Arabuluculuk ve tahkim uygulamaları eğitimi verecek için yorumlar kapalı
Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi  Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak

Eylül 30, 2021, Milletvekili Taytak’ın çabaları sonuç verdi Sinanpaşa’ya KOSGEB Temsilciliği açılacak için yorumlar kapalı
Uzun Çarşı esnafından  düzenlemeye tam destek    

Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek    

Eylül 30, 2021, Uzun Çarşı esnafından düzenlemeye tam destek     için yorumlar kapalı
Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı

Eylül 30, 2021, Balmahmut Köyü’nde şifalı bitki hasadı için yorumlar kapalı
AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi

Eylül 30, 2021, AK Parti’de kurucu üyeler bir araya geldi için yorumlar kapalı