• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

“Sağlıklı Yaşam için Doğa Yürüyüşü” adlı etkinlik Gecek Termal Karşısında bulunan koşu parkurunda yapıldı. Etkinliğe Vali Mustafa Tutulmaz ve Fatma Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş öncesi günün önem ve anlamını belirten Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel: “Ormanların […]

“Sağlıklı Yaşam için Doğa Yürüyüşü” adlı etkinlik Gecek Termal Karşısında bulunan koşu parkurunda yapıldı. Etkinliğe Vali Mustafa Tutulmaz ve Fatma Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, il protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Yürüyüş öncesi günün önem ve anlamını belirten Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel: “Ormanların farklı işlevlerini göstermek, doğa ve orman sevgisini anlatmak, ormanlardan faydalanma konusunda bilinç düzeyini arttırmak gayesiyle ‘İnsan için sağlık, sağlık için orman’ temalı doğa yürüyüşü planlandı” dedi.


Türkiye’nin dünyada orman varlığı arttıran ilk 10 ülke arasında olduğunu belirten Bölge Müdürü Temel; “1973 yılında ülkemizin yüzde 26’sı orman iken, son yapılan planlamalarla ülkemizin yüzde 28,6’ı ormanlarla kaplıdır. Orman Genel Müdürlüğü olarak 2023 yılı hedefi orman varlığını yüzde 30’lara çıkarmaktır. Afyonkarahisar’ın ise orman varlığı önceki yıllarda yüzde 16 iken, yapılan ağaçlandırmalarla yüzde 20’ye çıkarılmıştır. Bu da İç Anadolu mıntıkasındaki bir il için önemli bir rakamdır” dedi.


Konuşmaların akabinde Vali Mustafa Tutulmaz ve katılımcılar 3 kilometrelik parkurda yürüyerek hem spor yaptı hem de sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çektiler. Yürüyüş sırasında fidan dikmeyi de ihmal etmeyen Vali Tutulmaz ve Bayan Tutulmaz, yürüyüşe katılan öğrencilerle bir araya gelerek onlara hediyeler verdiler.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı