• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Satranç’ta gelen başarı

Satranç’ta gelen başarı

301 Moved Permanently The document has moved here. 25 Mayıs 2019 – Cumartesi 11:43 Bu haber 3 kez okundu   Satranç’ta gelen başarı Uşak Belediyesi Gençlik Satranç Turnuvasına (18-19 Mayıs) katılıp 8 yaş altı kategorisinde 1. Olan […]

301 Moved Permanently

The document has moved here.

25 Mayıs 2019 – Cumartesi 11:43
Bu haber 3 kez okundu
 
Satranç’ta gelen başarı
Uşak Belediyesi Gençlik Satranç Turnuvasına (18-19 Mayıs) katılıp 8 yaş altı kategorisinde 1. Olan Öymen Saraç’ın şampiyon olması ilimizde büyük sevinç yarattı.

Spor Haberi

Kısa bir süre önce ilimizde yapılan satranç yarışmalarında başarılı olan  Öymen Saraç Uşak Belediyesi Gençlik Satranç Turnuvasına (18-19 Mayıs) katılıp 8 yaş altı kategorisinde 1. Olması memnuniyet ile karşılandı. Afyonkarahisar Satranç il temsilcisi Alptuğ Akyıldız “Satranç bazında ilimizde birçok kulüp var. Satranç hızlı düşünme, disiplin, doğru karar verme, centilmenlik, kazanma ve kaybetme duygusunu öğrenme, kaybedince daha çok şey kazandığını öğreten bir spor dalı” dedi. Afyonkarahisar Satranç il temsilcisi Alptuğ Akyıldız, hedeflerinin 2 – 3 yıl periyotta satranç kategorisinde şampiyonluklar kazanmak olduğunu söyledi… Zeka, dikkat ve bilgiye dayalı bir oyun olan Satranç sporuna ilimizde son yıllarda ilgi arttı. Satranç kulüpleri ilimizde son yıllarda mantar gibi çoğalırken, kurslarla da satrancın ilimizde yaygınlaşması sağlanıyor. Küçük bedenlere satranç sevdiriliyor. Afyonkarahisar Satranç il temsilciliği de satrancı ilimize yaymaya çalışan kulüplerden birisi. Afyonkarahisar Satranç il temsilcisi Alptuğ Akyıldız, “Merkezimizde 56 öğrenci var. Öğrencilerimizin yaşları 4 ile 8 arasında değişmekte. Hocalarımızla öğrencilerimize satrancın tüm kurallarını en ince ayrıntısına öğretmek tek düşüncemiz. hocalarımız ana sınıflar düzeyinde satranç dersleri verdi. 1 sene sonra ise öğrencilerin 1.sınıfa geçmesi ve öğrendiklerini unutması sonucu velilerin isteklerini dikkate alarak kulüp kurmaya karar verdik. Afyonkarahisar Satranç Merkezi yaz aylarında kuruldu. Birçok turnuvaya katıldık. Bazı öğrencilerimiz ise il bazında turnuvalarda mücadele ettiler. Bunun neticesinde Uşak Belediyesi Gençlik Satranç Turnuvasına (18-19 Mayıs) katılıp 8 yaş altı kategorisinde 1. Olan  Öymen Saraç başarı sağladı” dedi.

 
Etiketler:
Satranç’ta, gelen, başarı,Yazarlar

Alıntı Yazarlar

Afyon

Çok Bulutlu
Güncelleme: 25.05.2019

Afyon

Güncelleme: 25.05.2019


Haber Yazılımı

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı