• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
reklam
Seçim vaatlerinden 16 tanesi çalışma aşamasında

Seçim vaatlerinden 16 tanesi çalışma aşamasında

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Hisar Gazetesi aracılığıyla yapılan çalışmaları aktardı. Yapılan çalışmalar ile birlikte hedeflenen projelerden bahseden Zeybek, seçim kitapçığında 37 projenin yer aldığını ve bu çalışmaların 16 tanesinde çalışma aşamasına gelindiğini belirtti.
Çalışmaların yanı sıra Pandemi sürecinde vatandaşa dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Zeybek, maske, mesafe ve kişisel temizliğin önemini vurguladı. Zeybek, dezenfekte kullanımına dikkat edilmeği için vaka sayılarında artış olduğunu belirtti.
”HİSSE ALARAK YÜKLÜ MİKTARDA BİR KAZANÇ ELDE EDECEĞİZ”
Yapılan çalışmalardan bahseden Zeybek;” Mart Ayında Ak değirmen Barajıyla ilgili bir ödeme çıkardılar ben tabi buna itiraz ettim. Bölge müdürü ve Tarım bakanıyla görüşmelerim oldu. İller bankasından gelen ödeneğimize 2 trilyon 600 bin liramızı Ak değirmen barajının borcuna kesmişlerdi. Yaptığımız görüşme neticesi baraj henüz bizim olmadığı için onu iptal ettirdik. Bakan Bey’le de görüşmelerimizde barajda ciddi sıkıntılarımızın olduğunu anlattık. İnşallah orası için ciddi bir çalışmamız var, orada hisse alarak yüklü miktarda bir kazanç elde edeceğiz. Devlet demiryollarıyla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesi İzmir istasyonunu belediye sosyal tesisler yapmak üzere görüşmemiz olmuştu inşallah onda da belli bir aşamaya geleceğiz. Onun haricinde ikinci vakıf iş Hanını takas yoluyla çözelim istedik uzun bir süredir takip ediyorduk onu. Güçlendirme talep ettiler güçlendirmeyi durdurduk. Takas yöntemiyle orayı da çözdük yazışmalarımız devam ediyor inşallah orayı iki katlı Afyon Lisesi ve Rıza Çerçer Kültür Merkezi mimari tarzında Afyon’a yakışır meydanla bütünleşecek güzel bir millet kıraathanesi yapacağız. Bunun yanında diğer bakanlarla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah meydanımızı güzel bir hale getireceğiz, güzelleştireceğiz. Bunların yanında diğer kurum ve bakanlıklarla görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.
“81 İLDE BORCU OLMAYAN BELEDİYELERDEN BİR TANESİYİZ”
Alınan hibelerden ve seçim vaatlerinden bilgi aktaran Zeybek;” Çevre ve Şehircilik Bakanıyla telekonferans yoluyla toplantı gerçekleştirdik. Seçim öncesi Bakan Bey buraya geldiğinde bizim yukarı mahallelerdeki, Tac-ı Ahmed Mahallesinde ki Mevlevi’nin etrafında olan sokak sağlıklaştırmasıyla alakalı 260 konutumuz kalmıştı bana o dönemde söylediği sana eski rakamla 15 trilyon çıkarayım ve burada kalan sokak sağlıklaştırma kısmını sen yap olmuştu. Ben de kendisine bu paranın ne kadarının hibe olduğunu sormuştum. Geçtiğimiz ay içerisinde 15 trilyonluk kredi geldi ve ben hibe olmadığı için geri iade ettim. Bakanımızda yapmış olduğumuz görüşmede İller Bankası’na talimat vererek yüzde 50’sinin hibe olmasını sağladı. Sıvı atık projemizden bahsettiğimizde de 1 buçuk milyonluk hibede bu projeye sağladı. Bizim seçim kitapçığımızda beş yıl için vaat ettiğimiz otuz yedi projemiz vardı şuanda 16 tanesinde çalışma aşamasına gelindi. 4 tanesi için görüşmelerimiz devam ediyor. İkisini de çalışma yapılacak hale getireceğiz. Milli savunma bakanımızla görüşmeler yaptık görüşme üzerinde devlet su işleri bakan, Ana Cadde üzerindeki 80 bin metrenin bize tahsisi yapıldı orada inşallah ikinci bir millet bahçesi yapacağız cirit kayalığından. 81 ilde hiç borcu olmayan tek belediyelerden bir tanesiyiz” cümlelerine yer verdi.
MASKE MESAFE VE KİŞİSEL TEMİZLİK ÇOK ÖNEMLİ
Koronavirüs salgınından dolayı vatandaşlara seslenen Zeybek; Pandemi süreci hakkında ise Sağ olsun hemen hemen dezenfekte işiyle alakalı Belediyemize bağlı tüm binalara dezenfekte devamlı yapılıyor, kamu binalarını dezenfekte ediliyor. Toplu taşıma araçlarını, minibüsleri, durakları camilerimizin tamamını dezenfekte ettik. Çok şükür pek bir sıkıntımız olmadı. Paşa Camii Allah razı olsun sizlerde biliyorsunuz Cumhuriyet döneminde Fatih Sultan Mehmet döneminde 1453 yılında İstanbul’u aldığında Umur Bey, Afyon’da Umur bey paşa camii yaptırmış 1455 yılında. O gün bugündür 1933 yılında yıkım kararı alındı. Anıtpark yapılacağı için. Belediye öncülüğünde tamamlandı dört hafta önce pandemi dolayısıyla camilere gidilemiyordu ilk Cumayı orada kıldık sağ olsun arkadaşlara, hemşerilerimizden Allahtan razı olsun. Koronavirüs salgınından dolayı vefat eden hemşerilerimizde oldu. Sağlık çalışanlarımız gerekli önlemleri aldılar. Yaz günlerinin de gelmesiyle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ında söylediği gibi maske, mesafe, kişisel temizliğe önem ve dezenfekten kullanımına özen gösterilmesine dikkat edilmediğinden dolayı salgında artış oldu. İnşallah bu musibetten çok fazla hasar almadan milletçe kurtuluruz” ifadelerini kullandı. SELÇUK TAŞKIN/ÖZEL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı

Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak

Ağustos 4, 2020, Kalan ilçe kongreleri Eylül ayında yapılacak için yorumlar kapalı

“İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız”

Ağustos 4, 2020, “İnşallah tevazuumuzla CHP’lileri gün gelecek AK Partili yapacağız” için yorumlar kapalı

Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak

Ağustos 4, 2020, Afyonkarahisar’ın değerini çok arttıracak için yorumlar kapalı

“Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler”

Ağustos 4, 2020, “Heybede ne var diye soruyorlar, yakında görecekler” için yorumlar kapalı

Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı

Ağustos 4, 2020, Taş Medrese’de Bayramlaşma töreni yapıldı için yorumlar kapalı