• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Seçimin galibi soğan”

“Seçimin galibi soğan”

301 Moved Permanently The document has moved here. 08 Nisan 2019 – Pazartesi 10:07 Bu haber 7 kez okundu   “Seçimin galibi soğan” Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirildi. Gazeteci […]

301 Moved Permanently

The document has moved here.

08 Nisan 2019 – Pazartesi 10:07
Bu haber 7 kez okundu
 
“Seçimin galibi soğan”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ahmet Tunca yorumlarıyla katıldı.

Gündem Haberi

 


 


 


“Bir yerel seçimi daha geride bıraktık” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Belediye Başkanı koltuğuna oturanlar hangi partiden seçilmiş olursa olsun o ilin, o ilçenin hatta o beldenin belediye başkanı olduklarından dolayı parti rozetlerini çıkarıp kolları sıvayarak hizmet etmelerini umuyorum. 31 Mart seçimlerinde Ak Parti kan kaybetmiştir. Geçen seçime göre yüzde 4 oy düşmesi var. CHP özelikle büyükşehirlerde başarılı olmuştur. MHP beklediği sonucu aldı. İyi Parti ise kaybetmiştir.Ayrıca Milet İttifakına kaybettirmek adına seçime giren DSP umduğunu bulamamıştır. Mustafa Sarıgül Şişli’de açık ara farkla kaybetti. Saadet Partisi de bu seçimdeki umutlarını yine bir başka seçime taşımıştır. Alanda 75-80 gün gece gündüz kazanma adına belediye başkanı/belediye meclisi/İl Genel Meclisi ve muhtar adaylarının çabalarını takdirle karşılıyorum. Demokrasinin erdemi de bu işte. Son sözü seçmen ve sandık söylüyor. Bu nedenle kazananları kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.


“Hayat pahalılığı bu seçimin belirleyicisi olmuştur”


Seçimin galibi kim diye kendi kendine sorduğunu söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Bence bu seçimin galibi soğandır. Vatandaşın tenceresinde htiği hayat pahalılığı seçime yansımıştır. Hayat pahalılığı insanların canına tak etti. Seçimlerde vatandaş iktidardan vazgeçmedi ama uyarıda da bulundu. Özellikle büyükşehirlerde sonuçları böyle okumak lazım. Sahil şehirlerinde CHP belediyelerini korudu ve mevcut belediyelerine yenilerini ekledi. Karadeniz’de Ak Parti hakimiyetini korudu. Bunda da Ak Parti’nin Karadeniz’e önemli hizmetler yapmasıdır. Geçmişte Karadeniz’de özellikle ulaşımda sıkıntılar vardı. Bu son yapılan yollarla aşıldı ve seçim sonuçlarına da bu hizmetler yansıdı. Hayat pahalılığı bu seçimin belirleyicisi olmuştur. Patates fiyatları bugün 4-5 Lira civarında. Geçmişte üretici elinde kalan patatesleri yollara dökerdi. Bugün patates almak oldukça zorlaştı. Pazarda meyve, sebze fiyatları el yakıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.


Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim il dışında olmaları nedeniyle bu hafta Basın Odası programına katılamadılar.

 
Etiketler:
“Seçimin, galibi, soğan”,Yazarlar

Alıntı Yazarlar

Afyon

Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.01.2019

Afyon

Güncelleme: 21.01.2019


Haber Yazılımı

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı