• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Silah atmasınlar diye nikah şahidi oldu

Silah atmasınlar diye nikah şahidi oldu

Afyonkarahisar’da düğünlerde ve eğlencelerde silah atma olaylarının en aza indirmek için Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Afyonkarahisar Valiliği himayesinde ‘Silah atma, hayatını kararma’ projesi başlattı. Proje kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in kıydığı Nuran Çelik ve Satılmış Akkaş’ın nikâh şahitliğini yapan Jandarma Komutanı Çömez ve Emniyet Müdürü Yıldız, mutlu günlerin mutlu kutlanması gerektiğini belirtti. […]

Afyonkarahisar’da düğünlerde ve eğlencelerde silah atma olaylarının en aza indirmek için Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Afyonkarahisar Valiliği himayesinde ‘Silah atma, hayatını kararma’ projesi başlattı. Proje kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in kıydığı Nuran Çelik ve Satılmış Akkaş’ın nikâh şahitliğini yapan Jandarma Komutanı Çömez ve Emniyet Müdürü Yıldız, mutlu günlerin mutlu kutlanması gerektiğini belirtti.


Silah atarak engellemesine izin vermeyeceğiz


Belediye salonunda kıyılan nikâhın ardından açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, silah atma olaylarının Afyonkarahisar’da yoğun bir şekilde görüldüğünü ve zaman zaman istenmeyen olayların yaşandığını belirtti. Bu olayların en aza indirilmesi gerektiğini belirten Yıldız; “Biz sevinçlerimizi yaşarken bazen abartıyoruz. Bu bölgedeki düğünlerde silah atma alışkanlığını geçen yıl çok yoğun olarak gördük. Jandarmamız ve emniyet müdürlüğü olarak bu konuyla ilgili silah atılmaması ve düğünlerdeki neşemizi silahla yaralanma ve ölüm gibi elim olaylarla karartmamak için önlemler alıyoruz. Valimiz Mustafa Tutulmaz da bu konularda bize destek oluyor. Bu konuya büyük önem veriyor. Biz gençlere ve düğüne katılanlara silah atma, geleceğini karartma diye sesleniyoruz. Düğünlerde atılan silah ile orada evlenen gençlere hiçbir şekilde mutluluk veremez. Biz Afyonkarahisar’daki vatandaşlarımıza güveniyoruz. Bu konuyla ilgili de evlenen gençlerden söz aldım. Bizde atılmaması için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Kimsenin gençlerin mutluluğunu silah atarak engellemesine izin vermeyeceğiz” dedi.


Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de, düğünlerde silah atılmaması yönünde başlatılan projeye belediye olarak sonuna kadar destek vereceklerini belirterek, genç çifte mutluluklar diledi.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı