• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Sizler bu güzel vatanın geleceğisiniz”

“Sizler bu güzel vatanın geleceğisiniz”

  İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin İstiklal mücadelesinde önemli dönüm noktalarından biridir” dedi. Çoban, “Savaşlardan ve yokluktan çıkmış bir milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm dünyaya ilan ettiği bir gündür. Milletimizi tek bir gaye etrafında toplayan ilk meclisin açıldığı bu tarih, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, milli […]

 

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin İstiklal mücadelesinde önemli dönüm noktalarından biridir” dedi.

Çoban, “Savaşlardan ve yokluktan çıkmış bir milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm dünyaya ilan ettiği bir gündür. Milletimizi tek bir gaye etrafında toplayan ilk meclisin açıldığı bu tarih, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, milli iradenin vücut bulmuş halidir. Kıymetli çocuklar; önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız.  Geleceğimize imza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız. Sizler milletimizin büyük zorluklarla kurduğu bu güzel vatanın geleceği, milletimizin umudusunuz. Millî ve manevi değerlere gönülden bağlı, çalışkan nesiller olarak yetişmeniz hepimizin en önemli sorumluluğudur. Bu sorumluluk kutsal vatanımızı canları pahasına bize miras bırakan şehitlerimiz ve gazilerimize olan borcumuzdur.  Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümünde geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımızın23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın aziz şehitlerini ve gazilerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı