• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Soruna Vali Tutulmaz el attı

Soruna Vali Tutulmaz el attı

    Oluşan gübre atıklarının döküldükleri Susuz Belediyesi’ne ait araziye sığmayıp taştığı, çevredeki mermer fabrikalarını bastığı, ekili arazilere zarar verdiği yönünde haberler yer almıştı. Çıkan haberler sonrası Vali Mustafa Tutulmaz, Susuz Belediye Başkanlığı’na acilen çözüm bulması yönünde talimat verilirken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da gübre döküm sahasında […]

 


 


Oluşan gübre atıklarının döküldükleri Susuz Belediyesi’ne ait araziye sığmayıp taştığı, çevredeki mermer fabrikalarını bastığı, ekili arazilere zarar verdiği yönünde haberler yer almıştı.


Çıkan haberler sonrası Vali Mustafa Tutulmaz, Susuz Belediye Başkanlığı’na acilen çözüm bulması yönünde talimat verilirken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da gübre döküm sahasında denetimler yapıldı.


Yapılan denetimler sonucu gübre döküm sahasına yapılan dökümler ve yağışlar sonrasında gübre döküm sahasının taban noktasında kaçak oluştuğu ve söz konusu kaçaktan çıkan sıvıların yaklaşık 300-500 metre ileriden yüzeye çıkarak eğimli arazi nedeniyle aşağıya doğru akış gösterdiği anlaşıldı. Olayın fark edildiği gün itibariyle gübre döküm sahasına döküm Susuz Belediye Başkanlığı’nca durdurulduğu ve akış yönünün önüne toprak setler yapılarak akışın önlenmesi yoluna gidildiği bildirildi.


Konuyu titizlikle ele alan Vali Mustafa Tutulmaz ne yapılabilir? Nasıl bir çözüm üretebiliriz? Düşüncesiyle olayın tüm taraflarının katılımıyla 2 Mayıs günü toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Biyogaz tesisi yetkilileri de mevcut durumu anlatarak çözüm önerilerini dile getirdiler. Toplantıda kaynağı kanatlı hayvan sektörü olan dışkının işlendiği Biyogaz tesisleri ve bu tesislerde dışkının işlenmesi neticesinde elde edilen sıvı gübrenin kullanım alanları ele alındı.


Vali Mustafa Tutulmaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit Okumuşer ve diğer yetkililerle birlikte bölgeye giderek gübre atıklarını, çevreye zararını ve yapılması gerekenleri yerinde inceledi. Vali Tutulmaz sorunun giderilerek çevreye ve yakınlarda bulunan işletmelere zarar vermeyecek şekilde çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.


 

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı