• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şuhut’un meşhur keşkeği dünyaya adını duyuruyor

Şuhut’un meşhur keşkeği dünyaya adını duyuruyor

Şuhut ilçesinde esnafından vatandaşına herkesin sevdiği, yöresel keşkek yemeğine Türkiye’nin dört bir tarafından gelen misafirler de büyük ilgi gösteriyor. Esnafın da iş yerlerinde sabah kahvaltısı olarak tükettiği vazgeçilmez yöresel yemeğin ustası İsmail Aydoğmuş, 10 yıldan beridir keşkek pişirip ilçe halkına ve misafirlere sunduğunu anlattı. Aydoğmuş, “Yöremize has olan keşkek belki de bir asırdan beri ilçemizde […]

Şuhut ilçesinde esnafından vatandaşına herkesin sevdiği, yöresel keşkek yemeğine Türkiye’nin dört bir tarafından gelen misafirler de büyük ilgi gösteriyor. Esnafın da iş yerlerinde sabah kahvaltısı olarak tükettiği vazgeçilmez yöresel yemeğin ustası İsmail Aydoğmuş, 10 yıldan beridir keşkek pişirip ilçe halkına ve misafirlere sunduğunu anlattı. Aydoğmuş, “Yöremize has olan keşkek belki de bir asırdan beri ilçemizde bilinmekte ve keyifle yenilmektedir. Biz de kendi işletmemizi açtıktan sonra sürekli olarak devamını sağladık. 10 Yıldan beri gelen müşterilerimize ikram ediyoruz. Akşamdan hazırlanan ve içinde, göce, löp et ve zıpkın (etli kuyruk kemiği) olan keşkeği fırına sürüyoruz. Sabaha kadar sönük olan fırında kendi halinde pişiyor ve sabah bunun dövme işleminden geçirdikten sonra müşterilerimize servis ediyoruz’’ dedi.


İsmail Aydoğmuş, Afyon ve civar ilçelerine çömlekle bu yemeği gönderdiklerini anlatarak, “Keşkeğimiz Şuhut Belediyesi tarafından tescillenmiştir. Artık Şuhut’a özgü bir keşkeğimizdir inşallah ve bunu tüm Türkiye’ye tanıtmak amacındayız” diye belirtti.


İşletme Müdürü Sabahattin Akkaya ise konuyla ilgili açıklamalarında, ‘’Biz keşkeği 1 gün önce akşam hazırlığını yapıyoruz. Göce, hayvanın döş kısmı ve zıpkını çömleğe atıyoruz. Sonra içine su koyuyoruz ve sonra bunu fırına veriyoruz. Sabah geldiğinde fırından çıkarıyoruz keşkek pişince bunun dövme işlemine geçiyoruz. Ustam keşkeği dövdükten sonra servis haline geliyor. İlçemizde yöresel bir lezzet halinde yenmektedir. İşletmemize Afyon’da guruplar halinde bayağı gelenler var. Şuhut’ta iyi biliniyor seviliyor bu yemek. Biz mesela işletmemizde günlük 2 çömlek keşkek satıyoruz. Şu anda keşkek satışları çok güzel’’ dedi.


Müşterilerden Afganistan uyruklu Nasibullah Azizi konuyla ilgili açıklamalarında, ‘’Ben Afganistan’dan geldim ve burada çalışıyorum. Keşkeği çok seviyorum ben her zaman lokantaya gelip yiyorum. Ülkemde bu yemek yok, burada yiyince çok sevdim” diye konuştu.

Hisar Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Büyük Taarruz 97 Yaşında

Büyük Taarruz 97 Yaşında

Ağustos 27, 2019, Büyük Taarruz 97 Yaşında için yorumlar kapalı
AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası

Ağustos 27, 2019, AFSÜ Rektörlüğü’nün özenti arabası için yorumlar kapalı
Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Zeybek, halkoyunlarına ağırladı

Ağustos 27, 2019, Zeybek, halkoyunlarına ağırladı için yorumlar kapalı
Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu

Ağustos 27, 2019, Rahvan At Yarışlarında kupa sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız

Ağustos 27, 2019, 81 İlde Gençlik Kollarını Kuracağız için yorumlar kapalı